Sosyal Medya

WhatsApp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma 2023

WhatsApp tarafından 2023 yılı MART ayında yapılan güncelleme sonrasında WhatsApp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma engeli konuldu. Artık kullanıcılar ekran resmi çekemiyorlar. Whatsapp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma hakkında araştırma yaptık.

Wp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma Yolu Var mı?

WhatsApp tarafından yapılan son sürüm güncellemesi sonrasında ekran görüntüsü SS alınamıyor. Ayrıca WhatsApp ekran görüntüsü kişiye özel olduğundan bu görüntünün izinsiz ve kanuna aykırı olarak dağıtılmasının suç teşkil edeceği kanaatindeyiz. Yine de internet dünyasında başkasına gönderdiğiniz ve görüntülenebilen bir fotoğrafın çeşitli yöntemlerle kullanılabileceğini değerlendiriyoruz. Bu kapsamda tek gösterimlikte olsa güvenmediğiniz kişilere fotoğraf göndermeyiniz.

WhatsApp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma 2023
WhatsApp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma 2023

Wp tek gösterimlik fotoğraf gönderseniz de, fotoğrafınızın aşağıda yer alan yöntemlerle kaydedilebileceğini unutmayın.

1. Eski Sürüm WhatsApp Kullanarak SS Alma

Eğer telefonunuzda bahse konu güncelleme öncesine ait bir whatsApp sürümü mevcut ise tek gösterimlik wp fotoğraflarının ekran görüntüsünü alınabilir. Bunun için Iphone veya android telefonun kullanan herhangi birinin fotoğrafı açarak ekran resmi çekme tuşlarına basması yeterli oluyor. Daha sonra ekran görüntüsünü cihazın galerisine kaydedilebiliyor. WhatsApp resmi internet sitesinde bununla ilgili bir uyarı yayınlamış. Uyarıya ait görsel aşağıdadır:

WhatsApp Tek Gosterimlik Fotograf SS Alma Yontemi
WhatsApp Tarafından Bildirilen Eski Sürüm WhatsApp Ekran görüntüsü alma

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere WhatsApp yardım sayfasında eski sürüm wp kullananların ekran görüntüsü alabileceğinden bahsediliyor. Tabi bu durum ileride düzeltilecek ve eski sürüm kullanan wp kullanıcıları da ekran görüntüsü ss alamayacak.

Instagram DM’den Gelen Fotoğrafı Yeniden Açma hakkında bilgi alabilirsiniz.

2. Başka Bir Cihaz ile Wp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma

Eğer fotoğraf gönderdiğiniz kişinin ikinci bir kamerası olan cihazı var ise, tek gösterimlik Wp fotoğraflarının ekran resmini çekebilir. Bu yöntem ile wp ekran görüntüleri veya herhangi bir uygulamaya ait anlık ekran görüntüleri çekilebilir. Bu hususu wp yardım sayfası şöyle bildirmiştir.

wp tek gosterimlik fotograf ekran resmi alma yontemi
Başka Bir Cep Telefonu ile Wp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma yöntemi

Medyalarınızın başka yöntemler kullanılarak kaydedilebileceğini unutmayın. Örneğin alıcılar kamera veya başka bir cihaz kullanarak, bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak şekilde ayarlanmış medyalarınız kaybolmadan önce bu medyaların fotoğrafını ya da videosunu çekebilir. Bu nedenle medyalarınızı yalnızca güvendiğiniz kişilere gönderin.

https://faq.whatsapp.com/1077018839582332/

3. Diğer WhatsApp Uygulamaları ile Ekran Resmi Alma Yöntemi

Bazı Android kullanıcılarının Google Play Store de mevcut olmayan 3. parti whatsApp uygulamalarını kullandıklarından bahsediliyor Bu uygulamaların bazılarının whatApp sürümünde bulunmayan özelliklere sahip olduğu, bu özellikler arasında çevrimiçi kapatma, okundu tik göndermeme, whatsapp kiminle mesajlaştığını görme gibi yöntemlerinin olduğundan bahsediliyor.

Eğer WhatsApp güncel sürümünü kullanmayan bir cep telefonu ekran resmi çekebiliyor ise 3. parti uygulamalar ile de ekran resmi alınabileceği tahmin ediyoruz.

Bu kapsamda tek kullanımlık ekran resmi gönderdiğiniz kişinin böyle bir uygulama kullandığını değerlendirirseniz fotoğrafınız kaydedilme ihtimali olabilir. Bu kapsamda yine güvenmediğiniz hiç kimseye tek kullanımlık veya başka bir şekilde fotoğraf göndermemenizi tavsiye ederiz.

Bunula birlikte WhatsApp orjinal uygulaması haricinde başka bir Benzer uygulama kullanmanızı önermiyoruz. ve bu tür uygulamaların kişisel verilerinizi ihlal edebileceği gibi telefonunuza da zarar verebileceğini unutmayın.

Ekran Kaydı Çekerek Wp Tek Gösterimlik Fotoğraf SS Alma

Ekran kaydı yöntemi ile Wp tek gösterimlik ekran resmi alma yöntemi çalışmamaktadır. Bunu denediğinizde WhatApp tarafından ekran kaydı yapmaya çalıştınız. Daha fazla gizlilik için bir kez görüntüledikten sonra kaybolan mesajlara izin verilmediği uyarısı alırsınız. Ancak yine de cep telefonuna Jailbreak adı verilen veya Android haricinde başka bir uygulama kurarak, uygulama kodlarını düzenleyerek bu tür şeylerin yapılabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Tek Gösterimlik Wp Resmini Açmak Suç mu?

Sosyal medyada veya herhangi bir şekilde başkasının fotoğrafını verilerini hukuka aykırı bir şekilde dağıtmak suç teşkil etmektedir. Başkasının fotoğrafını izinsiz olarak dağıtmak Türk Ceza Kanunun 136. Maddesine göre suçtur. Kanun maddesi şöyledir:

TCK madde 136 “ Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5237&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5

WhatsApp kullanımında yaşayacağınız tüm problem için whatsapp kişileri engelleme ve şikayet sayfasını inceleyebilirsiniz. https://faq.whatsapp.com/414631957536067/

WhatsApp tek gösterimlik fotoğraf ss alınca bildirim gider mi?

Eğer başka bir cihazla ekran resmi çekmiyor iseniz wp ekran resmi ss alamazsınız. Başka bir cihazla ekran resmi çekmeniz durumunda bildirim gitmez. 🙂 Ancak bunun dışında herhangi bir yöntem denerseniz wp bu girişiminizi engelleyecektir.

WhatsApp tek seferde kaç fotoğraf gönderilir?

Whatsapp tek seferde en fazla 30 adet fotoğraf gönderilir.

Iphone whatsapp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp çevrimiçi gizleme yöntemi şöyledir: Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın. Ayarlar/Gizlilik sayfasına giriş yapın. Son Görülme ve Çevrimiçi seçeneklerinden HİÇ KİMSE seçeneğini seçin. Alt menüde bulunan son görülme bilgisiyle aynı seçeneğini seçin. Artık çevrimiçi olsanız da wp’da görülmeyeceksiniz.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.