Sosyal Medya

WhatsApp Bellek Yetersiz Hatası Nasıl Çözülür? (Kolay Yöntem) 2023

WhatsApp Bellek Yetersiz Hatası Nasıl Çözülür? Küresel boyutta insanların birbiri ile iletişime geçmek için kullandığı uygulamalardan birisi olan WhatsApp son zamanlarda kullanıcıları üzüyor. Kullanıcılar yapılan son güncellemeden sonra  sıklıkla bellek yetersiz hatasıyla karşı karşıya kalıyor. Mesajlaşma anında telefonunuzda herhangi bir sorun olmamasına rağmen fotoğraf ve video gönderiminde ortaya çıkıyor ve WhatsApp’ın kullanımında en önemli nedenlerden biri olan anlık fotoğraf ve veri paylaşımı imkanını ortadan kaldırıyor. Çoğu kullanıcı bu hata nedeniyle uygulama kullanımını bırakmak istiyor ama uygulama kullanımı bırakmadan önce ne gibi çözümler bulabiliriz bakalım.

WhatsApp bellek yetersiz hatasının çözümleri var. Özellikle geliştiriciler bu sorunun çözümü için yeni bir güncelleme çıkarana kadar bu çözümleri kullanabiliriz.

Whatsapp Bellek Yetersiz Hatası Çözümü ?

WhatsApp hesabınızda gelen ya da gönderim sırasında ortaya çıkan “Bellek Yetersiz” Hatası genelde, resim, video ya da sesli mesaj gönderimi sırasında meydana geliyor. Telefonunuzda yeterli alan var ise hata telefon hafıza ise alakalı değil, uygulamanın güncellemesinden  kaynaklı bir hatadır. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • WhatsApp Uygulamasından veri silme işlemi yaparak,
  • WhatsApp uygulama üzerindeki verilerinizi Google Driver uygulamasına yedekleyerek,
  • Clean Master uygulaması ile cihanızının ön belleğini  temizleyerek hataları çözümleyebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasında Veri Silme İşlemini Nasıl Yapılır?

Bu işlem için oldukça kolay basamaklar vardır. Bunlar basamaklar ise aşağıdaki gibidir:

  • Cihazınız üzerinden “Ayarlar” kısmını açmanız gerekiyor. Ayarlar kısmını açtıktan sonra;
  •  “Uygulamalar” kısmına gelip o kısmı açmanız gerekiyor. Bu kısımda cihanızın üzerinde yüklü olan bütün uygulamalarınız ekrana  gelecektir. Açılan ekran içerisinde bulunan uygulamalar arasından “WhatsApp” uygulamasına gelmeli ve uygulamanın üzerine basmanız gerekiyor.
  • WhatsApp simgesine bastıktan sonra açılan sayfa üzerinde “Verileri Sıfırla” butonu karşınıza çıkacaktır. Verileri sıfırla seçeneğine seçerek telefonunuz üzerinde uygulamanın depoladığı gereksiz belgerin tümü silinecektir.

WhatsApp Fotoğrafları Google Drive’a Yedekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp yedekleri herhangi bir veri kısıtlaması olmadan Google Drive’a da saklayabilir, ihtiyacınız olduğunda fotoğraflarınıza veya önemli dosyalarınıza Google Drive üzerinden ulaşabilirsiniz. Öncelikle kullandığınız cihazınız aynı zamanda Google   üzerinde hesabınız ve Google Drive uygulama  servislerinin aktif olması gerekiyor. Bunun sayesinde telefon değiştirdiğiniz ya da sıfırladığınız zaman hiçbir yedeğinizi kaybetmemiş olacaksınız.

 WhatsApp verilerini Android ve İOS cihazınız üzerinden Google Drive’a yedekleme adımları ise şöyledir:

  1. Adım: cihazınız üzerinden WhatsApp uygulamanızı açınız.
  2. Adım: ekran üzerinde “Ayarlar” sayfasına ulaşabileceğiniz seçeneğe tıklayınız.
  3. Adım: açılan Ayarlar sayfası üzerinde “Sohbetler” kısmının bulunduğu alana tıklayınız.
  4. Adım: sayfa üzerinde “Sohbet Yedeği” butonuna tıklayarak. Sohbetlerinizi güvenli şekilde  yedekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp Engellendiğini Anlama Yolu (KESİN ÇÖZÜM)

Clean Master Bellek Hatası Giderme Uygulaması

Whatsapp güncellemesi nedeniyle yaşanan bu hatanın bir çözümü olarak kullanıcılar telefonlarından birkaç fotoğraf silmeyi ya da uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deniyor. Ancak bu çözümler geçici çözümlerdir. Bir-iki fotoğraf gönderiminden sonra tekrardan aynı sorun ortaya çıkabiliyor. Bu sorunun nedeni ise güncellemenin ardından telefonunuzun RAM tüketiminin artmış olmasından kaynaklanıyor.

Kullanıcıların bir kurtarıcısı olan Clean Master  hatanın çözülmesini sağlıyor. İOS ve Android işletim sistemlerine de yüklenebilen Clean Master uygulaması sayesinde WhatsApp bellek yetersiz hatasını ortadan kaldırabiliyor. Bunun yanında uygulama üzerinde bulunan “Hafıza Arttır” seçeneği sayesinde cihazınızın hafızasını temizlemeniz de mümkündür.

WhatsApp bellek yetersiz sorunun çözümü için Clean Master  telefonunuz içerisinde uygulamaların ön belleğini silerek size yeterli alan açarak sorunu çözebilirsiniz. Telefonunuzdaki uygulamaların ön belleklerine tek tek girerek silmek yerine bu uygulama ile “Gereksiz Dosyalar” yazısına basarak silme işlemeni gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemden sonra yazının sağ tarafında bulunan “Hafıza Arttır “ yazısına basarak telefonunuzun belleğini arttırmanız yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra fotoğraf ve video alıp gönderimlerinizi yapabilirsiniz.

Whatsapp İçin Clean Master Uygulamasını İndirme

Kurtarıcı olan uygulamamızı İOS işletim sistemleri için App store ve Android işletim sistemleri için Google Play Store üzerinden “Ara”  bölümüne  “Clean Master” yazıp  indirmeniz mümkün. Kullanımı konusunda da oldukça kolay olan Clean Master uygulamasında hafıza arttır işlemini yaptıktan sonra WhatsApp bellek yetersiz hatasını çözüme ulaştırmış olursunuz.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.