Sosyal Medya

Twitter’da Takipçi Kazandıran Hesaplar 2023

Twitter’da takipçi artırmak için takipçi kazandıran hesaplara ulaşarak hesabınızdaki takipçi sayısını artırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken takip edeceğiniz hesapların profil fotoğrafının olmasına, bot hesap olmamasına ve kişisel bilgiler bölümünde açıklamaların olmasına dikkat edin. Twitter’da takipçi kazandıran hesaplardan bazıları;

@CokiyiBu@8lackk@iyifotolar@cilginyazar@takipci_treni
@bayegosuz@tweetalemi@Bi_laf@iyiReplikIer@okelimeler
@Twetolojist@buguzelmi@HarikaKelimeler@TakipsSaati@iyiYazmis
@TakipClub2@sevimligrup@kutupokuzu@SozveTweet@YazarKulubu
@OdunHerif@CumleDoktoru@Kitapcumlelerii@takipetkaz4n@okuyombenabi
@LadysTweet@iyisozler@bilgingirl@eniyicumleler@MrEgosuz
@OzelCumleler@takipkonvoyu@smartkedi@agresifprofil@TakipClub1

Twitter Kano Nedir?

Twitter’da paylaşım yaptığınızda tweetinizin altına gelen yorumlara mention denilmektedir. Mention listesinde göndericinin kullanıcı adı ve atılma zamanına göre tweetlerin sıralanması söz konusudur. Bu şekilde kullanıcıların Twitter adları tweetlerin başında yer almaktadır ve bu etiketlenme durumuna Twitter kano ismi verilmektedir.

Peki, bu Twitter kano neden önemlidir? Twitter kano, takipçi artırma yollarından biridir. Örnekle inceleyelim:

twitterda takipci kazandiran hesaplar
Twitter’da Takipçi Kazandıran Hesaplar

Elon Musk’ın atmış olduğu tweeti ele alalım. Bu tweetin altına gelen mentionlara baktığımızda birçok kullanıcının tweetini görmekteyiz.

twitterda para kazandiran hesaplar
Twitter’da Takipçi Kazanmak

Atılan bu mentionlarda kullanıcıların tweetleri Twitter kullanıcıları tarafından beğenilebilmekte, ayrıca kullanıcılar takip edilebilmektedir.

twitter takipçi kazandıran hesaplar listesi 2021
twitterdan takipçi kazanmanın yolları

Mention ile takipçi artırmak size uzak bir şey gibi görünebilir fakat oldukça etkilidir. Bilinen sayfaların veya ünlülerin tweetlerinin altına atacağınız tweetler ile daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Örnekte de görüldüğü gibi @DocumentingBTC hesabının Elon Musk’ın tweetinin altına atmış olduğu Mention 1.6K insan tarafından beğenilmiş ve 36 kullanıcı tarafından retweet edilmiştir. Bu sayede kullanıcının profili daha fazla Twitter kullanıcısına ulaşmıştır.

Twitter’da takipçi kasma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Twitter’da Takipçi Kazanma Yolları

Twitter’da takipçi kazanmak istiyorsanız organik yoldan takipçilerinizi artırabilmenin yolları vardır. İşte takipçi kazanmanın püf noktaları:

  • Sık sık tweet atın: Profilinizi aktif bir şekilde kullanmak takipçi kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Fakat takipçilerinizi sürekli tweet atarak da boğmamalısınız.
  • Kullanıcıları takip edin: Tüm takipçiler bana gelsin ama ben kimseyi takip etmeyeyim mantığı ne yazık ki işe yaramaz. Platformda karşılıklı etkileşim önemli olduğu için ilgilendiğiniz hesapları takip etmelisiniz.
  • Mention atın: Kullanıcıların attıkları tweetlere mention atmak, sizin profilinizin hem etkileşimini artırır hem de başka kullanıcılar tarafından görünmenizi sağlar.
  • Düşüncelerinizi paylaşın: Hesabınız sizi yansıtmalıdır. Hayatınızdan kesitleri veya düşüncelerinizi yazıp paylaşarak takipçilerinize karşı samimi olabilirsiniz. Doğal davranmak her zaman avantajınızadır.
  • Çeşitli içerikler üretin: Profilinizde daime yazı veya daima video paylaşmayın. Fotoğraf, yazı ve video paylaşımını dengede tutun. Örneğin pazartesi günü fotoğraf paylaştıysanız Salı günü yazı içeriği paylaşabilirsiniz.
  • Hashtag kullanın: Twitter’da doğru etiket kullanımında bulunursanız, birçok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Twitter’da gündem sürekli değişmektedir ve gündem etiketleri bulunmaktadır. Gündem etiketlerini kullanarak siz de paylaşım yapabilir ve binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.
  • Sabit tweetinizi iyi seçin: Profilinize girildiğinde en üstte sabitlediğiniz tweet gözükmektedir. Bu tweetini çok iyi seçmelisiniz. Genellikle kullanıcılar en iyi tweetlerini başa tutturmaktadırlar. Bu tweet, insanların sizi takip etmesini sağlayabilmektedir. Fakat zaman zaman sabitlediğiniz tweeti değişmeyi unutmayın.
  • Retweet edilecek tweetler atın: Başka kullanıcılara ulaşmak için, sizi takip eden insanların tweetinizi retweet etmesini sağlayacak içerikler paylaşın. Bu içerikler arasında gündem, küresel sorunlar, problem çözüm önerileri gibi birçok alan yer alabilir.
  • İletişime geçin: Diğer kullanıcılar ile iletişimde bulunmaktan çekinmeyin. Tweetlerinize gelen mentionlara cevap verin veya beğenin. Bu, etkileşimde bulunmanızı sağlayan en önemli adımlardan biridir. İletişime açık oluşunuz takipçilerinizin dikkatini çeker ve sizi başka kullanıcılara da önermelerini sağlayabilir. Ayrıca ulaşılabilir olduğunuzu gören platform kullanıcıları sizi takip edebilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.