Sosyal Medya

Twitter’da Takipçi Kasma Yolları 2023

Sosyal medyada belirli bir takipçi sayısına ulaşmak için platformların kullanıcıları birçok yönteme başvurmakta, ücretli veya ücretsiz takipçi kazanma yöntemlerini uygulamaktadır. Takipçi sayısı, dijital dünyadaki başarı simgesidir. Bu başarının kollarını da beğeniler ve etkileşimler oluşturmaktadır. Popüler platformlar arasında yer alan Twitter’da, takipçi kazanmak için insanlar birçok yola başvurmaktadır. Bu yazımızda twitter takipçi kasma yöntemleri, siteleri, hileleri, kazandıran hesaplar ve dahasına yer verdik.

Twitter Takipçi Kasma İpuçları 2023

Takipçi kazanmak için ücretsiz yollara başvurmak isteyebilirsiniz. Bu durumda organik olarak takipçi kazanmanın doğru olacağını unutmamanız gerekir. Başarı sağlamak için sabırlı olmalı, sağlam adımlarla ilerlemelisiniz çünkü takipçi kazanmak uzun bir süreçtir. Profilinizin renk uyumu, içeriklerdeki inandırıcılık ve çekicilik, kaliteli görsel kullanımı gibi birçok püf noktayı atlamamanız gerekmektedir. Twitter takipçi kasma ipuçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Twitter’ı aktif bir şekilde kullanmak
 • Kullanıcı adınızı akılda kalıcı ve anlaşılır seçmek
 • Sık sık tweet atmak
 • Yalnızca yazı değil, video ve fotoğraf gibi görsel içeriklere de yer vermek
 • Etiket yani hashtag kullanmak
 • Etkileşim sağlamak için yanıtlara, retweetlere ve etiket kullanımına önem vermek
 • Twitter dışında kullandığınız diğer sosyal medya hesaplarınızda twitter profilinizi paylaşmak

Twitter’da Takipçi Kasma Yöntemleri

Twitter’da takipçi sayınızı artırmak istiyor ve ücretsiz takipçi kasmak için yollar arıyorsanız aşağıdaki etkili ipuçlarını okuyarak hem hesabınızdaki etkileşimi hem de takipçi kazanmanın yollarını öğrenebilirsiniz. Ücretsiz twitter takipçi kasma yöntemleri şunlardır:

 • Görsel kullanımı
 • Videolara yer verme
 • Mention
 • Yorum ve beğeni
 • Hashtag
 • Rakam kullanımı
 • İlk 24 dakikanın önemi
 • Alıntılı tweet
 • Ünlemli paylaşım
 • Lütfen RT
 • Paylaşım zamanı
 • Kısa tweet atma
 • Özgün içerik paylaşımı
 • Linkli paylaşım
 • Takibe takip

1. Görsellerin Gücü

Tweetlerinizde kullanacağınız görselleri kaliteli ve paylaşıma uygun seçerek ilgi çekebilirsiniz. Görselsiz tweetterin, görselli tweetlerden daha az etkileşim aldığını kimi araştırmalarda belirtilmiştir. Ayrıca kullanıcılar görselli tweetleri merak etmekte ve tweete tıklamaktadır. Bu sayede hem tıklanma sayınız hem de etkileşim oranınız artmaktadır.

2. Videolara Yer Vermek

Twitter’da video eklenen tweetlerin video eklenmeyenlere göre daha fazla retweet aldığı gözlemlenmiştir. Videolar tweetin ilgi çekiciliğini de artırmakta ve etkileşimi yükseltmektedir. Bu yüzden paylaşımlarınızda kimi zaman videolara yer vermeniz, daha fazla kullanıcıya ulaşılabilirliğinizi etkileyecek olup takipçi kazanmanızı sağlayacaktır.

3. Kullanıcılarla Mentionlanmak

Twitter’da mention içeren içerikler daha fazla tıklanmaktadır. Etkili ifadeleri başkalarını mentionlayarak paylaştığınızda tıklanma sayınız artmaktadır. Burada mentionlarınızda güvenilir insanlara yer vermek önemlidir.  

Örneğin, Instagram reklamcılığı üzerine bir yazı yazdınız ve bu yazıda tanınmış bir dijital pazarlamacının bahsettiği bilgilere de yer verdiniz. Tweet atarken uzman kişiyi de mentionlayarak yazının linkini ekleyip paylaştığınızda hem güvenilir bir paylaşım yapmış olursunuz hem de tweetiniz ilgi çekici hal alır.

4. Yorum ve Beğeni Sayısını Arttırmak

Platformdaki diğer kullanıcılar ile aranızda yorum ve beğeni iletişimini eksik etmemelisiniz. Beğendiğiniz bir paylaşımı beğenerek ve ilgili konuda yorum yaparak profilinizi dikkat çekici kılabilirsiniz. Fakat burada klişe yorum yapmamaya ve trol hesaba dönüşmemeye dikkat etmelisiniz. Klişe yorumlar arasında şunlar bulunur:

 • Teşekkürler
 • İyi, güzel
 • Hoş
 • Takibe takip
 • Beğenmedim
 • Kesin kurmacadır
 • Kesin yaşanmıştır

5. Dikkatli Hashtag Kullanımı

Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Twiter’da da etiket (hashtag) kullanımı mevcuttur. Tweetlerde kullanılan hashtagler, daha fazla kişiye ulaşmada kritik rol oynamaktadır. Doğru hashtag kullanımı ile hem retweet sayınız yükselebilir hem de takipçi sayınız artabilir. Ayrıca Twitter’da #TT olarak adlandırılan ve Trending Topics olarak bilinen popüler hashtagleri kullandığınızda anında binlerce kişiye ulaşabilir, etiket kullanımının yararını görebilirsiniz.

6. Rakamlara Yer Verme Yöntemi

Tweet atarken rakamlara ya da sayılara yer verdiğinizde merak uyandırabilirsiniz. Çünkü yazıların çoğunlukta olduğu ana sayfada rakamların yer alması göze çarpmaktadır. Doğru ve anlamlı sayılara yer verdiğinizde etkileşimi artırabilirsiniz.

7. 24 Dakikanın Önemi

Evet, yanlış okumadınız, 24 dakika! Bir tweet alabileceği retweet sayısının yarısını ilk 24 dakikada elde etmiş oluyor. Elbette zamanla reweet veya beğeni alabilirsiniz ama ilk 24 dakika bunun en hızlı olduğu andır ve etkileşimin zirvesi olarak adlandırmak mümkündür. Buradan hareketle, paylaşımlarınızın arasındaki sürenin 24 dakikalık aralara bölerek planlanmasını önerebiliriz.

8. Alıntı Tweetlerin Etkisi

Paylaşımınızda alıntı yapıp tırnak işareti kullandığınız tweetler de daha fazla beğenilmekte ve retweet edilmektedir. Ünlü bir yazarın veya ilgi duyduğunuz sektör ile alakalı bir sözü alıntılayarak paylaştığınızda kullanıcıların ilgisini çekebiliyorsunuz. Bu tür tweetlerin ilgi görmesinin nedenini ise ikiye ayırmak mümkün:

 • İlk olarak kullanılan tırnak işareti ilgi çekiyor. Sembol kullanımı diğer paylaşımlardan sizin paylaşımınızı ayırıyor.
 • İkincisi ise çalıntı sözlerin paylaşımının yoğun olduğu sosyal medyada bu tür alıntılı paylaşım güven veriyor ve kullanıcılar çalıntı sözlerden bıktığı için sizin tweetinizi beğenebiliyor.

9. Ünlem Kullanımı

Sembollerin ilgi çekici olduğuna değinmiştik. Ünlem işareti de kullanıcıların ilgisini çeken başka bir yoldur. Kısa başlıklar yazıp sonuna ünlem işareti koyduğunuzda tweetiniz daha ilgi çekici hal almaktadır.

10. Lütfen RT! Mesajı

Twitter’da ‘’Lütfen RT’’’ veya ‘’Lütfen Retweet’’ içeren tweetler daha fazla retweet almaktadır. Tabi bunları alakalı veya alakasız yerde kullanmanız sizin elinizdedir. Gereksiz kullandığınızda hem takipçi kaybedebilir hem de spam altına girebilirsiniz. Her tweette kullanamayacağınız bu yöntemi uygun zamanlarda deneyerek test edebilirsiniz.

11. Paylaşım Zamanı

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter’da da popüler paylaşım zamanları vardır. Başka bir deyişle etkileşimin fazla olduğu saatlerde paylaşım yaptığınızda günün geri kalanında yaptığınız paylaşımlardan daha fazla verim elde edebilirsiniz. Örneğin Twitter’da en iyi paylaşım zamanı 13:00 ile 15:00 arası olarak bilinmektedir. Ayrıca Pazartesi ve Perşembe günleri arası etkileşimin yoğun olduğu günlerdir.

12. Kısa Tweet Kullanımı

Tweetler maksimum 140 karakterde olmalıdır fakat her paylaşımınızda bu kotayı doldurmaya çalışmanın lüzumu yoktur. Genellikle 70-100 karakter arasında paylaşılan tweetler daha fazla retweete sahiptir. Bu yüzden paylaşımları gereksiz uzatmaktan kaçınmanızda fayda vardır.

13. Özgün İçerik Paylaşımı

Sosyal medyada bilgi kirliliği ne yazık ki büyük artıştadır. Bu yüzden kullanıcılar bir gördüklerini ikinci kez gördüğünde sıkılmakta ve ilgisini kaybetmektedir. Bu yüzden paylaşımlarınızda olabildiğince özgün olamaya dikkat etmelisiniz. Hem profilinizi ilgi çekici kılabilir hem de takipçi kazanabilirsiniz. Bu sayede profilinize gelen ziyaretçi sayısını da artırabilir, kalitenizi koruyabilirsiniz.

Twittleri NFT’ye dönüştürerek para kazanma yöntemlerini kişileri duymuş olmalısınız. Son günlerde oldukça popüler!

14. Linkli Paylaşım

Tweetinizde link paylaşımı yapacak iseniz linki yazının sonuna değil, içeriği bozmayacak bir şekilde baş ya da orta kısma yerleştirmelisiniz. Bu sayede tıklanmayı artırabilirsiniz.

15. Takibe Takip Yapma Yolu

Twitter’da takipçi artırmak için kullanılan bir diğer yöntem de takibe takip yapmak. Oldukça işlevsel olan bu yöntemde takibe takip yöntemini kullanan kullanıcıların takip ettikleri hesapları takip ederek siz de takipçi kazanabilirsiniz.

Twitter’da Takipçi Kazandıran Hesaplar isimli içerikte, takip karşılığında takip alabileceğiniz ve takipçilerinizi büyütecek hesapları bulabilirsiniz.

Twitter Takipçi Kasma Hilesi

Kullanıcı sayısı gün geçtikçe artan Twitter takipçi kasma hilesi pek tavsiye edilmemektedir. Bu tür hileler hesabınıza spam verebilir ve organik takipçilerinizi de kaybetmenize neden olabilir. Fakat kararlı iseniz takipçi hilesi için API sistemi bulunmaktadır. API, hesabınızı bir havuza dahil etmek için kullanılan bir uygulama olarak karşınıza çıkar. API ile takipçi artırma hilesi sitelerinin havuzuna dahil olursunuz ve sizin gibi takipçi artırmak isteyen kullanıcılar ile birbirinizi takip edersiniz.

Twitter Takipçi Hilesi içeriğinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Takipçi hilesi yöntemini uyguladıysanız güvenlik önlemlerini gözden geçirmenizde fayda var. İlk olarak twitter şifrenizi değiştirmelisiniz. Daha sonra Twitter uygulamasına girip ayarlar ve gizlilik- uygulamalar ve cihazlar- erişimi kaldır yollarını izleyip API erişimini kesmelisiniz.

Twitter Ücretsiz takipçi kasmak için ziyaret edebileceğiniz sitelere örnek verecek olursak:

 • Twitterbegeni
 • Takip
 • Twittertakipçi
 • Twtakipci
 • Twt-takipci

Twitter’da Takipçi Kaybetme Nedenleri

Twitter’da takipçi kazanmak isterken takipçi kaybedebilirsiniz. Twitter’da takipçi kaybetme nedenleri şu şekilde listelenebilir:

 • Yeterince aktif olmamak: Platformda çok az tweet atıyorsanız takipçileriniz sizi takip etmekten vazgeçebilir. Çünkü Twitter oldukça aktif bir sitedir ve paylaşım yapmadığınız anlarda geri plana atılırsınız. Uzun süre tweet atmadığınızda takipçileriniz artık hesabınızla ilgilenmediğiniz düşüncesine vararak sizi takipten çıkarabilir.
 • Çok fazla paylaşım yapmak: Az tweet atmak gibi çok fazla tweet atmak da takipçilerin sizi takipten çıkmasına yol açabilir. Twitter’da çok paylaşım yaptığınızda takipçilerinizin ana sayfasında sürekli sizin paylaşımlarınız görülür ve bu durum onların canını sıkabilir. Sürekli yaptığınız paylaşım, diğer profillerin attığı tweetlerin görülmesini engeller ise takipçileriniz tahammül edemeyerek takipten çıkabilirler. Bu yüzden günde 3-4 tweet atmak yeterli olmaktadır.
 • Çok fazla retweet: Başkalarının paylaşımlarını kendi hesabında yayınlama anlamına gelen retweet özelliğini dikkat çekmek veya takipçi kazanmak için kullanan hesaplar vardır. Bu tür paylaşımlar takipçilere zarar verebilir. Çünkü takipçileriniz, sizin kendi paylaşımlarınızı ve görüşlerinizi de görmek istemektedirler. Sürekli başka hesaplardan retweet yaparsanız, profilinizin karışık bir görünüme girmesine neden olur ve takipçileriniz kaybetmeye başlayabilirsiniz.
 • Takibe takip: Takipçi artırma yöntemlerinden olan takibe takip yöntemini sıklıkla kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Birbirinden alakasız takipçi kitlesine sahip olursanız, organik takipçileriniz, profilinizin hedef kitlesini anlamayarak sizi takipten çıkabilirler. Ayrıca takibe takip yöntemi ile kazandığınız takipçiler, siz onları takip ettikten belli bir süre sonra sizi takipten çıkabilirler.
 • Tepkiye sebep olabilecek tweet paylaşımı: Twitter her görüşten kullanıcıları barındıran bir platformdur. Twitter’ın günde mi de her gün ve neredeyse her saat değişmektedir. Attığınız tweetlerde gündeme yer vererek paylaşımda bulunursanız ve paylaşımda güncel hashtag kullanırsanız binlerce kişinin paylaşımınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Fakat burada olumsuzluklar ile karşılaşmanız da mümkün. Gündem olan konu siyaset veya taraftarlık içeriyorsa paylaşımınızın herkesi memnun etmesi mümkün değildir. Bu yüzden tweetinize tepki gösterecek bir kitle ile karşılaşırsanız takipçilerinizde düşüş yaşayabilirsiniz. Bu durumumu yaşamak istemiyorsanız daha genele hitap eden paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
 • Sürekli tanıtım: Profilinizde sürekli tanıtım ve reklamlara yer verirseniz takipçileriniz bu durumdan sıkılabilirler. Twitter’ı yalnızca tanıtım amaçlı kullanmaya başladığınızda kullanıcıların ilgisi sizden uzaklaşır çünkü insanlar sizin görüşlerinizi ve düşüncelerinizi de görmek ister. İnsanların sizi takipten çıkmaması için reklam paylaşımlarını azaltmalı ve kendi paylaşımlarınız ile tanıtım paylaşımlarını dengede tutmalısınız.
 • Takipçi hilesini kullanmak: Twitter’da takipçi kazanmak için Twitter takipçi hilesi kullanarak takipçilere ulaşmış iseniz zamanla takipçilerinizde düşüş yaşanabilir. Çünkü bu sitelere verdiğiniz izinden dolayı siz takip etmeseniz dahi otomatik olarak bazı hesapları takip etmiş görünürsünüz. Zamanla bu hesaplar sizi takipten çıktığında da farkına varmıyorsunuz. Bu yüzden takipçi sitelerini kullanarak takipçi kazandığınızda bu durumun geçici olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca bu yöntemi kullandığınızda profiliniz spam altına alınabilir ve hesabınız da tehlikeye girebilir. Takipçi kasma hilelerini uygulamadan önce iyice düşünmenizde fayda vardır.

Twitter Ücretli Takipçi Kasma Siteleri

Twitter’da takipçi kazanmanın ücretsiz yollarından bahsettik. Eğer hızlı bir şekilde takipçi kazanmak istiyorsanız ve organik takipçi zorunluluğuna gerek duymuyorsanız Twitter ücretli takipçi kasma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Birçok site, belirli ücretlerde beğeni, yorum ve takipçi paketleri sunmaktadır. Örneklerini gelin birlikte inceleyelim.

Twitter ücretli takipçi satın alma sitelerinden olan medyambiz sitesinin twitter paketleri 4’e ayrılmıştır:

Takipçi SayısıPaket Ücreti
10.00010 TL
50.00050 TL
75.00035 TL
100.00050 TL
Twitter Ücretli Takipçi Kasma Siteleri

Siteden satın alma işlemi sırasında hesap bilgileriniz talep edilmemektedir.

Twitter ücretli takipçi satın alma sitelerinden bir diğeri de dostlarmedya sitesidir.  Sitenin Twitter takipçi paketleri şu şekildedir:

Takipçi SayısıPaket ÜcretiÖzellik
1005.90 TLHızlı gönderim 7/24 canlı destek hizmeti
2009.90 TLHızlı gönderim 7/24 canlı destek hizmeti
50024.90 TLHızlı gönderim 7/24 canlı destek hizmeti
100039.90 TLHızlı gönderim 7/24 canlı destek hizmeti

Takipçi satın almak için yararlanabileceğiniz diğer site ise raomedya sitesidir. Paketler ise şu şekildedir:

Takipçi SayısıPaket Ücreti
10049.99 TL
25099.99 TL
500169,99 TL
1000299,99 TL

Paket satın alma esnasında site, sosyal medya hesabınızın şifresini istememektedir.

Twitter takipçi satın almak için diğer bir site sosyal.network sitesidir. Site, 7/24 canlı destek ve 3D güvenli ödeme sağlamaktadır. Paketlerdeki takipçi içeriği aktif kullanıcılardır. Paketleri ise şu şekilde belirlenmiştir:

Takipçi SayısıPaket Ücreti
10040 TL
25060 TL
50090 TL
1000180 TL
2500450 TL
50001100 TL

Paket çeşitliliği ile her bütçeye hitap eden turktakipcisi sitesinin paketleri ise şu şekildedir:

Takipçi SayısıPaket Ücreti
1.000100 TL
2.000200 TL
3.000300 TL
4.000400 TL
5.000500 TL
6.000600 TL
10.0001.000 TL
20.0002.000 TL
30.0003.000 TL
40.0004.000 TL

Paket içeriğinde gerçek ve aktif kullanıcılardan sizlere takipçi gönderimi yapılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.