Sosyal Medya

Tiktoktan Nasıl Para Kazanabilirim? Kesin Para Kazandıran Yöntemler 2023

Son yıllarda 7’den 70 herkesin elinde olan telefon uygulamalarından günlük aktif kullanım oranı artan sosyal medya uygulamalarında insanlarla iletişim kurmanın ,eğlenceli zaman geçirmenin yanında para kazanmak da mümkün. Sosyal medya sayesinde tanınan binlerce insan nasıl para kazanıyor? Neler yapmalıyım? Sorularınıza cevaplarımız yazımızda detaylandırdık.

TikTok Kullanıcılara Para Ödüyor Mu?

TikTok üzerinde hesap oluşturduğunuz zaman TikTok hesap oluşturduğunuz için size para ödemez. Para kazanabilmeniz için farklı yöntemler kullanmanız gerekiyor.

TikTok Üzerinden İçerik Üreterek Para Kazanma Şartları ve Yöntemler

TikTok Üzerinden İçerik Üreterek Para Kazanma Şartları ve Yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Fenomen olun paraya para demeyin.
 • En popüler videoyu siz çekin videodan kazanın.
 • Milyon takipçisi olan hesaplarınızı satın.
 • Videolarınıza reklam alın kolayca tiktok’tan para kazanın.
 • Satış ortaklığı programlarına dahil olun ürün sattıkça kazanın.
 • Takipçilerinize takip ettirin para kazanın.
 • Diğer sosyal medya hesaplarınıza takipçilerinizi yönlendirin para kazanın.

Kullanıcıların sunduğu zengin içerik ve eğlenceli ortamın yanı sıra en önemli özelliklerinden birisi ise para kazandıran bir uygulama olmasıdır. TikTok üzerinden para kazanma yöntemlerinden sizin için uygun olanı seçerek ciddi miktarda paralara sahip olabilirsiniz.

Hesabınızı fenomenler arasında tutarak ya da satarak  kazanç elde etmek

Hesabınızı fenomen yapabilmek için diğer sosyal medya hesaplarınız üzerindeki takipçilerinizi bu hesabınıza yönlendirip takipçi sayısınızı arttırabilirsiniz. Takipçi sayınız ne kadar artarsa sizin için diğer  para kazanma yöntemlerine geçiş yapmanız kolaylaşır. Fenomen yaptığınız hesabınızı dilerseniz bir başka kullanıcıya hesap ilan sitelerinden  sizin belirlediğiniz belli bir ücret karşılığında satıp bir gelir elde edebilirsiniz. Bunun yerine hesabımdaki takipçileri kazanmak için çok uğraştım satmak yerine hesabınızı mavi tikli(doğrulanmış hesap) bir hesap olarak bıraktığınızda da size belli bir miktarda katkı sağlar.  

Mavi tik rozeti(doğrulanmış rozet) nasıl alınır: Dikkate değer hesabın orijinal, özgün, aktif ve Topluluk Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uygun olması gerekmektedir. 

 Uygulama üzerinde en çok kazanç yöntemlerinden birisi sponsor bulmaktır. Anlaştığınız çeşitli markaların ürünlerini, hizmetlerini hesabınızda yaptığınızpaylaşımlarla takipçilere tanıtarak kazanç yapabilirsiniz. Sizin belirlediğiniz yaratıcı ürün konseptleri ile daha başarılı bir paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Sponsor arayışına girmek için takipçi kilteniz en düşük  50.000 olması gerekmektedir. Bu kitleye sahip değilseniz sponsor arayışınız maalesef sonuç bulmaz.

Hesabınız üzerinden canlı yayın açarak  ve bağış toplayarak kazanç elde etmek

 Uygulama Live.Ly platformuna bağlı bir uygulamadır. Bu platform ise dünya çapında canlı videolar yayınlamanızı ve yapılan canlı yayınları izlemenize olanak sağlar. TikTok uygulaması üzerinde canlı yayın açabilmek için en az 1000 takipçiye ulaşmış olması gerekiyor. TikTok üzerinde açtığınız canlı yayınlarda bağış sistemi açarak para kazanabilirsiniz. Fakat bu kazancında belli bir sınırı vardır. Bu sınır maksimum 2000-4000 dolar arasında bir kazanç elde edebilirsiniz. TikTok üzerinde açılan canlı yayında kullanıcı için para coin olarak kazanılır. Bu coin’ler, daiamond’a dönüştürülür ve dönüşürülen diamond gerçek paraya dönüştürme sonucundan Paypal ya da başka Iban No ile  hesabınıza aktarabilirsiniz.   Canlı yayından para kazanmak için ise kısacası;

 • Aktif olarak kullandığınız hesabınız üzerinden canlı yayın başlatın,
 • Yayını başlatmadan önce canlı yayın açma nedeninizin bağış toplama özelliğine açık olduğune emin olmalısınız.
 • Bunun üzerine TikTok cüzdan üzerinden hesabınızı takip eden kullanıcılar canlı yayın üzerinden size hediye jeton gönderebilir.

TİKTOK Hediye Fiyatları 2023

Gönderilen hediye jetonların TL bazında ne kadar bir miktar olduğunu görebilirsiniz.

    **Aşağıdaki  tablo üzerinden hediye isimleri ve fiyatlarını TL bazında görebilirsiniz.**

Hediye İsimleriTiktok Jeton AdediTiktok Alış FiyatıTiktok Satış Fiyatı
Baklava2 jeton19 kuruş80 kuruş
Nazar boncuğu5 jeton48 kuruş20 kuruş
Panda5 jeton48 kuruş20 kuruş
Finger Heart5 jeton48 kuruş20 kuruş
Kalp10 jeton96 kuruş46 kuruş
Gül1 jeton96 kuruş40 kuruş
Merhaba100 jeton96 kuruş45 kuruş
Good Night10 jeton96 kuruş45 kuruş
Big Love25 jeton2.40 TL1 TL
Çay50 jeton4.80 TL2 TL
Sun Cream50 jeton4.80 TL2 TL
Rainbow100 jeton9.60 TL4.30 TL
Ayıcık100 jeton9.60 TL4.30 TL
Öpücük150 jeton17 TL7 TL
Asa150 jeton17 TL7 TL
Sunglasses199 jeton20 TL8 TL
Lale200 jeton20 TL8.5 TL
Tiktok Yeteneği250 jeton24 TL10 TL
Yüzük300 jeton29 TL12 TL
Ud300 jeton28.80 TL12 TL
Concert/Konser500 jeton48 TL20 TL
Love balon699 jeton100 TL48 TL
Para yağmuru999 jeton105 TL65 TL
Legendary1000 jeton196 TL43 TL
Carousel2020 jeton195 TL90 TL
Unicorn5000 jeton480 TL200 TL
Yat7499 jeton850 TL350 TL
Görkemli şato20000 jeton1.920 TL900 TL
Spor Araba29999 jeton3.200 TL1.500 TL
TİKTOK Hediye Fiyatları

TikTok Jeton Fiyatları Ne Kadar 2023?

 • 100 jeton fiyatı: 7 TL
 • 500 jeton fiyatı: 35 TL   
 • 2.000 jeton fiyatı: 135 TL
 • 5.000 jeton fiyatı: 350 TL
 • 7.000 jeton fiyatı: 700 TL’dir.

TikTok Cüzdanı Nedir?

Belirli bir takipçi ve izlenme kitlesene ulaşan ve uygulamayı aktif olarak kullanan kişilerin canlı yayın açtığında kendisine gönderilen hediye ve jetonların toplandığı kısımdır.

TikTok Cüzdanıma Nasıl Bakabilirim ?

 •  TikTok uygulamasında cüzdanınızı görebilmek için;
 •  TikTok uygulamasına girin sağ alt köşede bulunan “I” butonuna basarak kullanıcı sayfanızı    görüntüleyin.
 •  Sağ alt köşede bulunan üç noktaya basarak “Ayarlar ve Gizlilik” başlığının altında bununan “Denge” başlığına dokunun.
 • Cüzdan içinde “Canlı Hediyeler” kısmına dokunun.
 • Kazanılan toplam diamond sayınızı ve toplam diamond bakiyenizin nakit değerini (dolar bazında) görebileceğiniz bir ödüller sayfası görüntülenecektir.
 • ”Kullan” başlığına dokunarak parayı hesabınızda kayıtlı olan PayPal ve İban No göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

TikTok Fenomenleri Kaç Para Kazanıyor ?

Tiktokta izlenme sayısınıza göre elde ettiğiniz kazanç 1.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar elde ettiğiniz kazanç değişiklik gösterir. Örnek olarak 1000 takipçi izlenmeye 7.87 TL ve bunun yanında ekstra olarak gelen hediyelerle 100 TL üzerinde bir kazanç elde etmeniz mümkün.

TikTok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

TikTok üzerinden izlenme sayısı ve aldığınız hediyeleri hesaplayabilmek için site üzerinden sırasıyla; kullanıcı adınızı, totol likes ve total followers sayısınızı boş alanlara yazarak otomatik olarak ne kadar kazancınız olduğunu hesaplayabilirsiniz.

TikTok Trafiğini Youtube Platformuna taşıyarak para kazanmak

Canlı yayın yapabilmek için belli bir takipçi kitleniz mevcut fakat istediğiz kazançı elde edemiyorsanız ya da kazanç sizi tatmin etmiyorsa  Youtube platformuna geçiş yapabilirsiniz. Tiktok üzerinde bulunan fenomenlerin çoğunun Youtube Kanalı bulunmakta bunlardan örnek olarak D’amelio, Addison Rae, Zach King’dir.Zach King  Youtube’ de 8 milyondan fazla takipçisi bulunmakta. Çektiği videolar 100.000 ve 25 milyon izlenme oranına sahip ayda 2 ya da 3 video yüklemesinden yaklaşık 150.000 dolar civarında bir kazanç elde ediyor.

TikTok Takipçilerinizi E-Ticaret sitenize yönlendirerek  para kazanmak

 Yeni açılan küçük bir markasınız ve büyümek istiyorsanız TikTok uygulamasıyla etkili bir reklam ve ürün satımı alanı olarak kullanbilirsiniz. Bulunan ürünlerinizi ve hizmetlerinizi firma adınızla hesap açarak ya da fenomen bir hesap kullanıcısı ile influencerlık anlaşması yapabilirsiniz. Bu yöntemle hem marka sahibi olarak siz ve anlaştığınız kullanıcı  güvenli şekilde kazanç-kazanç durumunu elde edebilirsiniz. Bunun için TikTok uygulamasına belli bir komisyon ücreti yatırmanız gerekiyor. Her ne olursa olsun dünya çapında belli bir kullanıcı kitlesine sahip ve giderek daha da büyümekte olan uygulama üzerinden ürün tanıtımı ve reklam pazarlamak oldukça etkili bir strateji olur.

Hesap Yönetim Danışmanlığı Yaparak Gelir Elde Etmek

Tiktok hesabınızda hatrı sayılır bir takipçi kitlesine mevcutsanız ve diğer içerik üreticiler adına hesap yönetim hizmetini sağlayabilirsiniz. Giderek daha da çok büyüyen sosyal medya uygulamaları ailesi içinde rekabet giderek büyümektedir.  Bu rekabet içerisinde TikTok’ta varlığını sürdürmekte. Durum bundan ibaret olunca sosyal medya üzerinde uzmanlık ve danışmanlık meslek grupları ortaya çıkmaktadır. Binlerce, yüzbinlerce ve milyonlarca takipçiye nasıl sahip olduğunuzu , etkileşim oranlarınızı nasıl yüksek tuttuğunuzu ve uygulama içerisinde yaşadığınız deneyimlerinizi diğer kullanıcılara danışmanlık yaparak onlara yol gösterebilirsiniz. Bunun için alacağınız danışmanlık ücretine ek olarak anlaştığınız kullanıcının yapacağı anlaşmalardan da komisyon isteyerek ekstra bir kazanç elde edebilirsiniz.

Gibi yöntemleri kullanarak eğlenceli zaman geçirmek yanında, takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

TikTok’tan En Çok Para Kazananlar ve Kaç  Para Kazanıyor?

 1.Charli D’Amelio

100.000 Takipçiyle başlayan Charli 6 ay sonra bu takipçiyi 5.2 milyona çıkardı. 2020 ortasında ise 70 milyon takipçiye  ulaşan Charli her gün içerik paylaşmaktadır. Videoları 30 milyon izlenmeye ulaşan Charli bir videodan yaklaşık 100.000 dolar kazanıyor.

2.Addison Rae

TikTok uygulamasında en çok takipçiye sahip 2.kişidir. 50 milyondan fazla takipçiye sahip olan Addison tiktok videoları 3 milyar beğeni almıştır. Tek bir sponsorlu paylaşımdan 75.000 dolara yakın para kazanmaktadır.

3.Zach King

Zach 45 milyon takipçisi bulunmaktadır.  3 milyar’dan fazla video beğenisine sahip olan Zach bir sponsorlu içerikten 35.000 dolar kazanç elde ediyor.

4.Loren Gray

Loren Gray Tiktok üzerinde 45 milyon takipçisi ve 2.5 milyar beğenisi bulunuyor. Bir sponsorlu video paylaşımdan 30.000 dolar kazanıyor.

5.Baby Ariel

Baby, 35 milyon takipçi kitlesine ve 1.8 milyar beğeniye sahiptir. Tek bir videodan elde ettiği kazanç yaklaşık 25.000 dolardır.

Türkiye’de En Çok Takipçi Kitlesine Sahip TikTok Fenomenleri

Türkiye’de En Çok Takipçi Kitlesine Sahip TikTok Fenomenleri aşağıdaki gibidir:

 • cznburak: 36.2 Milyon
 • nursema: 13.5 Milyon
 • normar5: 12.2 Milyon
 • ZINK tv: 8.5 Milyon
 • ezgizem: 6 Milyon
 • Orhan Çayan: 6 Milyon
 • Bayram Gültekin: 6 Milyon
 • Cemre Solmaz: 6 Milyon
 • Doğanay: 5 Milyon
 • Sera: 5 Milyon

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.