Sosyal Medya

Tiktok Telifsiz Müzikler Nereden Bulunur? Ücretsiz Listeler

Kullanıcıların kısa videolar çekerek yaşamlarından kesitler paylaştığı sosyal platform olan Tiktok, tüm dünyada oldukça popüler hale geldi. Tiktok videolarında arka plana eklenen müzikler ise videoları tamamlayıcı nitelikte olmakta. Fakat eklenen müziklerin telif hakkı burada önemli rol oynuyor. Çünkü telif hakkı ihlallerinde hukuk veya ceza davaları açılabilmektedir. Tiktok telifsiz müzikleri bulmak ve kullanmak, platform kullanıcıları için önemlidir.

Kayıt tescili yapılan müzik eserlerinin künye bilgilerine Telif Hakları Genel Müdürlüğünden ulaşılabilmektedir. Kayıt tescili yapılan müzik eserleri künye bilgilerine arayacağınız kelimeyi girerek ulaşabilirsiniz.

Tiktok Telifsiz Müzikler Nelerdir, Nerelerde Bulunur?
Telifsiz Müzikler

Telif Hakkı İhlalini Engelleyen Müzik Siteleri

Müzikler, telif hakkı olan ürünlerdir ve videolarda kullanılan müziklerde telif problemi ile karşılaşmamanız için telifsiz müzik bulmak isteyebilirsiniz. Telif hakkı bulunmayan müzik sitelerine örnekler aşağıda yer almaktadır:

 • Youtube Audio Library
 • Vimeo Music Store
 • SoundCloud
 • Pond5
 • Incompetech
 • DanoSongs
 • Artlist
 • Moby Gratis
 • Free Soundtrack Music
 • ccMixter
 • Partners in Rhyme
 • PacDV
 • Musopen
 • Ibeat
 • PremiumBeat

Youtube Audio Library

Telif sorunu ile karşılaşmanızı önleyen bu platform, yüksek kaliteli ses parçalarını sizlerle buluşturuyor. Youtube Audio Library ile ücretsiz olarak ses efektlerini indirebilir ve kullanabilirsiniz. Kanalınıza girerek ekranın sağ köşesinde bulunan butona tıklayıp içerik stüdyosu> oluştur>ses kitaplığı adımlarını seçtikten sonra ücretsiz müziklere ulaşabilirsiniz.

Telifsiz Müzikler
Telifsiz Youtube Müzikleri

Vimeo Music Store

Vimeo Music Store ile videolar, filmler ve radyo yayınları için geniş içerikte bir müzik çeşitliliğine sahiptir. Platformdaki üyelikler stok klipler için sınırsız depolama alanı içermektedir.

Bedava Müzik
Telif Olmadan Müzik İndirme

Bütçenize uygun üyeliği seçerek avantajlı paketlerden yararlanabilirsiniz.

Soundcloud

Müzik veya ses dosyalarını ücretsiz olarak dinlemek veya indirmek istediğinizde Soundcloud uygulamasını da kullanabilirsiniz. Soundcloud üzerinden telifsiz müziklere ulaşmak için ‘’copyright free music’’ olarak arama yapabilirsiniz.

Tiktok Telifsiz Müzik
Tiktok telifsiz müzik

Müzikleri indirmek istediğinizde ise SoundCloud Downloader Free eklentisini indirmeniz yeterli olacaktır. 2008’de piyasaya sürülen platform, ham demoları ve beğenilen parçaları ile oldukça popüler hale geldi.

Pond5

Telifsiz eserlere ulaşmanın başka bir yolu da Pond5’tır. Sitede yaklaşık olarak 25 milyonun üzerinde telifsiz stok videonun yanı sıra fotoğraf, müzik ve ses efektleri bulunmaktadır.

Tiktok Telifsiz Müzik Bulma
Telifsiz Müzik Uygulaması

Pnd5 ana sayfasında bulunan Royality-Free Stock Video kısmından birçok telifsiz esere ulaşmanız mümkündür.

Incompetech

Royalty-Free Music butonundan birçok telifsiz müziğe ulaşmanızı sağlan Incompetech platformunun kullanımı gayet basittir. Sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada, başlık ya da enstrüman arayarak istediğiniz müziğe ulaşabilirsiniz.

Tek Tıkla Telifsiz Müzik
Tiktok İçin Kolay Telifsiz Müzik Bulma

DanoSongs

DanoSongs sitesi de birçok müziği içeriğinde barındıran bir platformdur. Siteye girdiğinizde, ‘’Merhaba, ben Dan-O ve telifsiz müziğimi videolarınızda, filmlerinizde, uygulamalarınızda, oyunlarınızda, sunumlarınızda, podcast’lerinizde ve diğer medyalarınızda kullanabilirsiniz.’’ yazısı sizi karşılamaktadır.

Müziği medyanızda telifsiz kullanmak için:

 • Ücretsiz bir mp3 indirip projenizde deneyebilirsiniz
 • Medyayı yayınlamaya karar verdiğinizde ise ister bir telifsiz şarkı lisansı için 10 $ ödeyerek ister sitede yer alan tüm şarkıları telifsiz lisanslamak için 20 $ ödeyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Artlist

Kategorilere ayrılmış onlarca içeriği sizinle buluşturan Artist, her geçen gün yenilenen müzik yelpazesi ile kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Telifsiz müzik ile çarpıcı videolar oluşturmanızı sağlayan bu platformda, çeşitli ücret planlamaları bulunmaktadır.

Moby Gratis

Ücretsiz müziğe ulaşmak isteyen herkes için bir kaynak olan Mobygratis, basit bir çevrimiçi uygulama sistemi aracılığı ile kullanıcılara sunulmaktadır. Siteye giriş yaptığınızda sizi: ‘’Bu site, bağımsız ve kar amacı gütmeyen film yapımcıları, film öğrencileri ve bağımsız, kar amacı gütmeyen film, video veya kısa filmleri için ücretsiz müziğe ihtiyaç duyan herkes için bir kaynaktır.’’ yazısı karşılamaktadır. Yeni hesap oluşturarak müzik yelpazesini inceleyebilirsiniz.

Free Soundtrack Music

Ücretsiz müzik kullanımında akla gelen bir platform da Free Soundtrack Music’dir. Sitenin sahip olduğu kütüphaneden filmlerde, videolarda vb. yerlerde kullanabileceğiniz müzikler mevcuttur. Kullanıcılar, sitenin kullanım koşullarına uyduğu takdirde ücretsiz olarak 6 kaydı indirebilir ve kullanabilir.

ccMixter

Çekeceğiniz videolar veya yapacağınız ticari projeler için istediğiniz müziği seçmenize yardımcı olan ccMixter ile dilediğiniz müziğe ulaşabilirsiniz. Platformda editörün seçtiği müziklere ve popüler parçaların listesine de ulaşabilirsiniz.

Partners in Rhyme

1996’dan beri ücretsiz müzik yayınlayan Partners in Rhyme, bir kere ödenen ücret karşılığında telifsiz müzik seçeneği sunmaktadır. Birçok ücretsiz müzik şirketinden farklı olacak şekilde Partners in Rhyme, herhangi bir hak sahibi kuruluşa rapor vermenizi istememektedir.

PacDV

2001 yılından beri telifsiz sesler üreten ve sunan PacDV platformunda ses efektlerini ve ses kliplerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz lakin bu sesleri tekrar satamaz ve yeniden lisanslayamazsınız. Ruh hali ve duygulara göre sınıflandırılmış olan müziklerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Musopen

Görevimiz müziği serbest bırakmaktır sloganını benimseyen Musopen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olup ücretsiz olarak herkese müzik notaları veya kayıtlar sağlamaktadır.

Ibeat

Prodüksiyon müzik deposu olan ve 2007 yılında kurulan ibeat platformunda dilediğiniz ses dosyasına ulaşabilirsiniz. Platformdaki müzikler Creative Commons lisansı altında lisanslanmaktadır ve kullanıcılar kayıt olmadan da ses dosyalarına erişebilmektedir.

PremiumBeat

PremiumBeat aboneliği ile geniş müzik kütüphanesine erişebilir, ihtiyacınıza göre paket seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Platformun sunduğu standart lisans, tüm web tabanlı projeleri kapsamaktadır. Film, TV vb. uygulamalarda müzik kullanmak istiyorsanız, üyeliğiniz Premium Lisans olmalıdır.

Örneğin, Tiktok’ta telifsiz müzik ihtiyacınız var ise önünüzde iki seçenek var. Standart üyelikte ücretsiz müziklere erişebilirsiniz. Premium üyelikte ise bu özelliğe ek olarak sınırsız indirmeye sahip olursunuz. Ayrıca yalnızca tek parçaya ihtiyacınız varsa site size bunu da sağlamaktadır. Platformda trend parçalar, yeni yayınlar ve uzmanların derledikleri müzik listeler yer almaktadır. Bu kategorilerde dilediğiniz müziklere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.