Sosyal Medya

TikTok Fenomeni Nasıl Olunur, Gizli Yöntemler Neler? (Para Kazandıran Sırlar)

Sosyal medyada büyük bir kitlesi olan TikTok platformunda fenomen olmak isteyen birçok kullanıcı bulunuyor. Tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi TikTok’ta da kullanıcıların ilgi alanına göre video önerisi gösteren algoritma bulunmaktadır. Kullanıcılar beğenmedikleri içeriğe sahip videoları reddedebiliyorlar. Bu sayede benzer içerikteki videolar kullanıcının ekranına gelmemektedir.

TikTok’ta fenomen olmak için öncelikle profilinizin hangi amaçla oluşturacağınıza karar vermelisiniz. İster eğlence amaçlı ister şirket tanıtımı amacıyla ister de ünlü olmak için profili açabilirsiniz. TikTok’ta nasıl fenomen olurum diyorsanız birkaç tüyo size yardımcı olacaktır:

 • İlgi çekici bir kullanıcı adı belirleyin. Seçtiğiniz kullanıcı adının akılda kalıcı olmasına ve özgün olmasına dikkat edin.
 • Yayınlamak istediğiniz video içeriklere göre profilinizi oluşturup kullanıcı adınızı ona göre seçebilirsiniz.
 • Hedef kitlenizi belirleyin. Bu strateji hem içeriklerinizi nasıl hazırlayacağınızı hem de takipçilerinizin sizden ne istediğini bilmenize fayda sağlayacaktır.
 • Profilinizde içerik uyumuna dikkat etmelisiniz. Birbirinden alakasız videoların takipçileriniz açısından takip edilmesi zor olabilir. Ayrıca görüntü ve ses uyumuna dikkat etmelisiniz. Birbirinden alakasız ses ve görüntü bir araya gelirse emekleriniz çöpe gidecektir.
 • Popüler olan akımları siz de içeriklerinizde kullanın. Ayrıca çekim açınıza dikkat edin. Kötü çekilmiş bir videonun izlenme oranı da onunla paralel olarak iç karartıcı olabilir.
 • Platformun olanak tanıdığı ses ve video efektlerini kullanmaya özen gösterin. Ne kadar ilgi çekici içerik hazırlarsanız o kadar beğeni ve yorum almanız kolaylaşır.
 • Çekim açılarına dikkat edin. Görüntünün çekim açısı izleyiciyi içeriğe bağlar ve içerik kaliteli olursa size, hem beğeni hem de yorum getirebilmektedir.
 • Platformda fenomen olmuş kişileri takip edin ve nasıl stratejileri belirlediklerini analiz edin. Onlardan ilham almak kimi zaman işinize yarayabilir.
 • İçeriklerinize etiket ekleyin. Doğru etiket kullanımı ile daha fazla kişiye ulaşabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Böylece izlenme sayınız artabilir ve beğenilerinizi yükseltebilirsiniz.
 • Çekmiş olduğunuz videoları diğer sosyal medya platformlarında da yayınlayabilirsiniz. Bu sayede daha çok izleyici ile buluşursunuz.
 • Her hafta, o hafta yapacağınız paylaşımların içeriğinin planını hazırlayabilirsiniz. Paylaşımlarınızı önceden planlamak içerik oluştururken sıkışmanızın önüne geçebilecektir.
 • İçeriklerinizin insanları eğlendirecek veya ilgi uyandıracak özellikte olmasına dikkat edin. Günümüzde çoğu videolar bu sayede oldukça fazla izleyicinin beğenisini toplamaktadır.

TikTok’ta Nasıl Çok İzlemeye Ulaşırım?

Video paylaşım uygulaması olan Tiktok’ta daha fazla kişinin sizi izlemesini istiyorsanız belirli stratejileri bilmenizde yarar vardır. TikTok’ta izlenmeyi artırmak için:

 • Güncel konularda içerik üretin.
 • İçeriğinizde izleyici video tutmaya özen gösterin.
 • Keşfete düşmeye çalışın ve uzun sürede orada kalmaya bakın.
 • Günlük ürettiğiniz içeriklerde popüler şarkıları kullanmaya çalışın.
 • İçerikleriniz arasındaki uyuma dikkat edin.
 • Gündemi takip edin.
 • Video ve ses efektlerini kullanın.
 • Görüntü ve ses uyumuna önem verin.
 • Akımları rakiplerinizden daha iyi yapmaya çalışın.
 • Çok takipçili hesaplarla işbirliği yaparak beraber video çekin.
 • Diğer kullanıcılar ile düet yapın.

TikTok’ta Takipçi Kazanmak İçin İpuçları

İlgi çekici ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı oluşturdunuz ve ardından takipçi sayınızı artırmk istiyorsunuz. TikTok’ta takipçi kazanmak için ipuçları tam size göre! İşte o ipuçları:

 • Dublaj kullanmak
 • Güncel içerik üretmek
 • Hashtag kullanmak
 • Trendleri yakalamak
 • Düet yapmak
 • Ekipmana sahip olmak
 • Kullanıcılarla iletişim kurmak
 • Yüksek takipçili kişilerle video üretmek

Dublaj Kullanmak

TikTok’ta sizi ön plana çıkaracak ipuçlarından biri dublaj kullanmaktır. Videolarınıza etkileşim getirecek olan bu ipucu ile trend olan seslerle video çekip yayınlayabilirsiniz. Doğru ses ve görüntü kullanımıyla takipçilerin beğenisini toplayabilir, yeni takipçilere de ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerik Üretmek

Sosyal medyada en önemli kurallar arasında güncel içerik üretmek gelmektedir. TikTok’ta güncel içerik üretmek hem profilinizi aktif tutacak hem de yeni takipçilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Popüler olmanın önemli basamaklarından olan güncel içerik üretmek, beğeni ve yorum sayınızda da artışı getirecektir. Eğer paylaşımlarınız arasında uzun zaman olursa gittikçe takipçi kaybedebilirsiniz.

Hashtag Kullanmak

Hem keşfete düşmenin hem de takipçi kazanmanın bir aracı olan etiket kullanımı yani hashtagler ile videolarınızın görüntülenmesini artırabilirsiniz. İçeriğiniz ile ilgili hashtag kullanımı, o konuya ilgi duyan kullanıcılara ulaşmanızı sağlayacak ve izlenmelerinizi artıracaktır. Doğru hashtag kullanımı ile istediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Trendleri Yakalamak

TikTok’ta neredeyse her gün trendler değişebilmekte ve fenomenler bu trendlere uyum sağlamaya çalışmaktadır. Kullanıcılar hem güncel kalmak hem de takipçi kaybetmemek için trendleri yakalamak zorundadır.

Düet Yapmak

TikTok’ta diğer kullanıcılar ile yapacağınız düetler hem yeni insan gruplarına ulaşabilir hem de takipçilerinizi artırabilirsiniz. Örneğin 1000 takipçisi olan bir kullanıcı ile düet yaptığınızda onun sahip olduğu kullanıcılara da ulaşarak takipçilerinizi ve izlenmelerinizi artırabiliriniz. Daha fazfa takipçisi olan kullanıcılarla düet yaptıkça etkileşiminiz daha da artacaktır.

Ekipmana Sahip Olmak

Günümüzde bir platformda fenomen olmak için gerekli teknolojik ekipmana da ihtiyaç duyulabilmektedir. Video çekiminde en önemli faktör olan ışık, sizin için en önemli etkenlerdendir. Popüler birçok videonun karanlık veya ters ışıkta olmadığını görmüşsünüzdür. Bu yüzden birçok kullanıcı aydınlatma sistemine gerek duymaktadır. Videoların hem daha net hem de daha çekici gözükmesini sağlayan bu sistemlerden edinebilirsiniz. Ayrıca kimi içerikleri üretmek için mikrofona ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden harici bir mikrofon edinerek arka plan gürültüsünü azaltabilirsiniz.

Kullanıcılarla İletişim Kurmak

Sosyal medyanın gerekliliklerinden biri de iletişimdir. Hesabınızdaki kullanıcılarla iletişim kurmanız hem gelişmenizi sağlar hem de sizi değerlendiren kullanıcıların görüşlerini bilmenize yarar. Daha iyi içerikler üretmeniz için gelişmeniz gerektiğinden, kullanıcılarla olan etkileşiminizin artması oldukça önemlidir. Önerilere daima açık olmalısınız.

Yüksek Takipçili Kişilerle Video Üretmek

Birçok platformda işe yarayan bu yöntem ile TikTok’ta takipçi kazanabilirsiniz. Yüksek takipçi kitlesi olan kullanıcılar ile işbirliğine girerek birlikte içerik üretebilirsiniz. Fakat kullanıcı seçiminde dikkatli olmalısınız. Sizin imajınıza zarar verebilecek kişilerden uzak durmalısınız. Çünkü işbirliği yapacağınız kullanıcının hem sizin profilinize hem de takipçilerinizin beğeni oranını düşürme ihtimali bulunmaktadır.

TikTok’ta Popüler Müzikler Neler?

TikTok’ta fenomen olmak için videolarınızda popüler müziklere yer vermelisiniz. Fenomen olmanın gizli yöntemi olan müzikler ile izlenmelerinizi ve takipçilerinizi artırabilirsiniz. Kullanıcıların en çok kullandığı TikTok müzikleri ise aşağıda yer almaktadır:

Eserin SahibiEser Adı
Megan Thee StallionSavage
Puri x Jhorrmountain x AdjeCoño
DJ FLe feat ShaggyBanana
StaySolidRockyParty Girl
Blackpink    How You Like That
Ir-SaisDream Girl
LaxedSiren Beat Dance
K CampLottery
Y2K ve bbno $LaLaLa
ShakiraHips Don’t Lie

Yukarıda yer alan güncel şarkıları kullanarak içeriklerinizi tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise içeriğiniz ile müziğin oluşturacağı uyumdur. Yüksek kaliteli bir videonuzda müziğin uyumsuzluğu veya ses kalitesinin kötü oluşu sizin avantajınıza sayılmayacaktır. Takipçilerinizi memnun etmesi için hem görüntü ve ses uyumu hem de kalitenin yüksek olması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.