Kredi

Telefon Kredi Sorgulama 2022 (Turkcell Vodafone Türk Telekom)

Tüm telefon operatörleri telefon kredi sorgulama işlemi ile kullandığınız faturalı hat üzerinde biriken puanlarınız ile yeni bir telefon ya da tablet alabilirsiniz. GSM operatörleri bünyesinde bulunan faturalı hat kullanıcıları için düzenlemiş olduğu bu avantaj ile müşterilerin faturalı hat puan sorgulaması ile yani KKB (Kredi Kayıt Bürosu) sorgulaması ile banka kredi notu sorgulanır ve kredi notu tutarına karşılık gelen telefonu alabilmektedir. Bu sorgulama ile:

 • Turkcell Telefon Kredi Sorgulama
 • Vodafone Telefon Kredi Sorgulama
 • Türk Telekom Telefon Kredi Sorgulama

Üç operatör kullanıcıları banka kredi notu ile yeni bir cihaz alımı gerçekleştirebilirler. Tüm telefon operatörleri telefon kredi sorgulaması nasıl yapılır ve sorgulama hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Turkcell Telefon Kredi Puanı Sorgulama

Turkcell kullanıcıları puanları ile Turkcell Pasaj üzerinden ya da Turkcell satış mağazalarından müşteriler faturalı hatları üzerinden cihaz alımı gerçekleştirebilirler. Turkcell Finanscell tarafından yapılacak Elektronik cihaz alımlarından önce Turkcell kredi puanı sorgulama işlemi yapılmalıdır. Faturalı hat üzerinden alınacak elektronik cihazların ödemeleri faturalı hat üzerindeki tarifeye ek taksit olarak ödenmektedir. Turkcell hat üzerinden telefon alma sorgulama için kullanılabilecek yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Turkcell Müşteri Hizmetleri 0 532 532 00 00 ya da 532 ile iletişime geçerek
 • Turkcell satış mağazalarına giderek
 • Turkcell mobil uygulaması olan Turkcell Dijital Operatör ile

 Turkcell Kredi puanı sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör İle Kredi Puanı Sorgulama

Turkcell dijital operatör ile kredi puanı sorgulamak için mobil cihazınız üzerinden Google Play Store veya App Store ile Turkcell Dijital operatörü telefonunuza indirmelisiniz. İndirme işleminin ardından gerekli bilgileriniz ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş sağlayınız.

 • Uygulama üzerinde bulunan Turkcell Pasaj seçeneğine giriş yapınız.
 • Turkcell pasaj bölümünde yer alan cihazlar içerisinden almak istediğiniz cihazın üzerine tıklayarak sağ alt bölümde yer alan Tarifene Ek Satın Al seçeneğine basınız.
 •  Açılan ekran üzerinde Kredimi sorgula seçeneğine tıklayarak kredi puanınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Turkcell SMS İle Cihaz Puanı Sorgulama

Turkcell SMS ile cihaz puanı sorgulama işlemi kredi notunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kredi notunuza uygun olarak cihaz alımları gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell SMS ile cihaz puanı sorgulama işlemi findeks kredi notu öğrenme ile aynı şekilde yapılmaktadır. SMS ile kredi notu öğrenme işlemi için; 1122’ye T.C kimlik numaranız (boşluk) doğum yılınız yazarak kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır. SMS ücreti 9 TL ay sonundaki faturanıza yansıyacaktır.

Turkcell Finansman Borç Sorgulama  

Turkcell telefon kredisi borç sorgulamasını Turkcell Finansman üzerinden borçlarınızı görebilir ve kaç taksitiniz kaldığı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Taksit ödemelerinin gününde olması ya da ödemelerinin gününü geçmesi halinde Turkcell kredi puanınızı etkilemektedir.  Turkcell taksit ödemelerinde gecikme yaşandığında Turkcell kredi puanınız “0”a çekilebilir. Turkcell kredi puanınız konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için ödemelerinizin gününde olmasına özen ve dikkat göstermelisiniz. Turkcell telefon kredisi borç sorgulama yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Size en yakın Turkcell satış mağazasına giderek,
 • Turkcell çağrı merkezi ile iletişime geçerek,
 • Banka hesabınızın bulunduğu bankanın mobil uygulamasından fatura ödeme işlemleri yaparak, Sorgulama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Banka mobil uygulaması ile borç sorgulamak için aşağıda yazılı olan adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Banka hesabınız olan bankaya ait mobil uygulamasına bilgilerinizi girerek giriş yapınız.
 • Menü sekmesinde bulunan Fatura Ödemesi seçeneğine seçip Kurum seçeneğine Turkcell Finansman yazınız.
 • Ekran üzerinde önerilenler arasında ilgili seçeneği seçiniz.
 • Gelen ekran üzerinde size ait gerekli bilgilerinizi eksiksiz doldurarak Fatura öde ikonuna basınız.
 • Ekran üzerinde size ait işlemlerin özeti gösterilecektir. İşlem özetinin bulunduğu bölümde yer alan Kapama Ödemesi seçeneğine seçerek güncel Turkcell finansman borcunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone Telefon Kredi Sorgulama

Vodafone faturalı hat kredi puanı sorgulama işlemleri ile Vodafone online mağaza üzerinden ya da Vodafone satış mağazalarından müşteriler faturalı hatları üzerinden cihaz alımı gerçekleştirebilirler. Elektronik cihaz alımlarında müşterilerin aylık olarak yapmış oldukları düzenli ödemeler ile biriken puanları ile yapılmaktadır. Elektronik cihaz alımlarından önce Vodafone kredi puanı sorgulama işlemleri yapılmalıdır. Vodafone kredi puanı sorgulama yapabilmek için;

 • Vodafone Müşteri Hizmetleri 0 542 542 00 00  ile iletişime geçerek
 • Vodafone satış mağazalarına giderek
 • Vodafone mobil uygulaması olan Vodafone yanımda ile
 • Vodafone resmi internet sitesi üzerinden

Vodafone kredi puanı sorgulama işlemleri yaparak puanınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone Online İşlemler İle Puan Sorgulama

Vodafone online işlemler ile puan sorgulaması yaparak puanınız hakkında bilgi edinerek alabileceğiniz ürünlere karar verebilirsiniz. Online işlemler ile puan sorgulaması yapmak için ilk olarak vodafone resmi internet sayfası üzerinde yer alan online işlemlere giriş yapmalısınız.

Gelen ekran üzerinde bilgilerle giriş yapmak için şifreniz var ise şifreniz ile giriş yapmalısınız. Şifreniz yok ise 7000’e S yazıp kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Gelen şifre ile telefon numaranızı girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Gerekli bilgiler ile giriş yapılmasının ardından açılan sayfa üzerinde vodafone puanınıza göre satın alabileceğiniz elektronik cihazları görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone Cihaz Puanı Sorgulama SMS

Vodafone cihaz puanı sorgulama SMS ile yani vodafone kredi notu sorgulama olarak da isimlendirilmektedir. Vodafone T.C ile puan sorgulaması için findeks kredi notu sms ile öğrenme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için 1122’ye T.C Kimlik Numaranız (boşluk) doğum yılınızı yazarak kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu işlem için sms ücreti 9 TL olarak ay sonundaki faturanıza yansıyacaktır. 

Vodafone Cihaz Puanı Nasıl Yükseltilir?

Vodafone cihaz puanı yükseltmek için ay sonunda gelen tarife ücretlerini son ödeme tarihini geçirmeden ödemeniz ile yükselebilmektedir. Bunun yanında

 • Vodafone Red tarifelerinden birini kullanıyor ve düzenli olarak fatura ödeme işlemleri gerçekleştiriyorsanız.
 • Uzun süredir vodafone kullanıcısı iseniz puanınız yükselmesinden oldukça etkilidir.

Cihaz kampanyalarında genel olarak en az 6 ay faturalı hat kullanım şartı olmasıyla birlikte vodafone kullanıcısı olarak zaman geçtikçe puanınızda da yükselmeler olacaktır.

Türk Telekom Telefon Kredi Puanı Sorgulama

Türk Telekom kullanıcıları puanları ile Türk Telekom resmi internet sayfası üzerinden ya da Türk Telekom satış mağazalarından müşteriler faturalı hatları üzerinden taksitli olarak cihaz alımı gerçekleştirebilirler. Türk Telekom hat üzerinden telefon alma sorgulama için kullanılabilecek yöntemler ise şöyledir;

 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri 444 14 44 ile iletişime geçerek
 • Türk Telekom satış mağazalarına giderek
 • Türk Telekom SMS ile cihaz puanı sorgulama

Türk Telekom Kredi puanı sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom SMS İle Cihaz Puanı Sorgulama

Türk Telekom SMS ile cihaz puanı sorgulama işlemi kredi notunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kredi notunuza uygun olarak cihaz alımları gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom SMS ile cihaz puanı sorgulama işlemi findeks kredi notu öğrenme ile aynı şekilde yapılmaktadır. SMS ile kredi notu öğrenme işlemi için; 1122’ye T.C kimlik numaranız (boşluk) doğum yılınız yazarak kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır. SMS ücreti 9 TL ay sonundaki faturanıza yansıyacaktır.

Telefon Kredisi Yükseltme

Telefon kredisi yükseltmek için faturalı hat ödemelerinizin düzenli olması, fatura son ödeme tarihinden önce ödeme yapmak ve fatura ödemesini geciktirmemek puan yükselten durumlar arasında yer almaktadır.

Yaptığınız fatura ödemeleri de telefon kredisi yükseltme üzerinde etki etmektedir. Telefon kredisi yükseltme için;

 • Her ay faturalar düzenli olarak ödenmeli
 • Faturaların son ödeme tarihi gelmeden ödeme işlemi gerçekleşmeli
 • Faturaların son ödeme günlerini geciktirilmemeli
 • İcra takibinde bir borç olmamalıdır
 • Devamlı GSM operatörü üzerinden kredi sorgulama ve kredi başvurusu yapılmamalıdır.

Telefon Kredisi İle Faturaya Ek Cihaz Alma Şartları

Telefon kredisi ile faturaya ek cihaz alma şartları içerisinde tüm operatörlerin kullanıcılarından istedikleri şartlar hemen hemen aynıdır. Telefon kredisi ile faturaya ek cihaz alma şartları ise şunlardır;

 • Faturalı hat kullanıcısı olmak
 • Faturalı hattı en az 6 ay boyunca kullanıyor olmak
 • Ay sonu faturalarını düzenli olarak ödenmiş olması
 • Kişiye ait herhangi bir borç tutarı olmaması
 • Kredi notunun yüksek olması  şartları taşıyanlar ek cihaz alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu