Yeni İş Fikirleri

Ne İş Yapabilirim? 2021 Sermayesiz En Çok Kazandıran İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri

İçindekiler

Günümüzde çalıştığı işten ve koşullarından memnun olanların sayısı oldukça az. Birçok üniversite mezunu işsiz ya da kendi mesleği dışında bir iş yapıyor. Tüm bu durumlardan bunalan pek çok kişi sıfırdan kendi işini kurmak istiyor. Bu noktada ortaya çıkan sorunlardan biri sermaye oluyor. Birikmiş paranız yoksa ve sermayesiz ne iş yapabilirim diyorsanız içeriğimiz tam size göre. Birbirinden ilginç iş fikirleri, evde yapılacak işler hepsi ve daha fazlası yazımızda. İşte detaylar.

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?

İş kurma aşamasında karşılaşılan en büyük sıkıntılardan biri sermaye olmaktadır. Ancak sermayeniz olmadan da yapabileceğiniz iş alternatifleri mevcuttur. İşte sizler için seçtiğimiz sermayesiz iş fikirleri:

Bakıcılık

Çalışan ebeveynler, evde olmadıkları süre içinde çocuklarına bakabilecek yardımcı bakıcılar aramaktadır. Burada en önemli nokta güvenilir olmanızdır. Hayatlarındaki en değerli varlığı size emanet etmeden önce ilk bakacakları nokta budur. Bunun dışında çocukları sevmeniz ve bakımları hakkında bilgi sahibi olmanız yeterlidir.

Ders Vermek

Özellikle üniversite mezunları ya da öğrencileri tarafından tercih edilen bu meslek, iyi bir gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Koronavirüs salgını sebebiyle eğitimin online olarak devam etmesi birçok çocuğun ve gencin eğitimden geride kalmasına, yeterince verim alamamasına sebep olmuştur. Hal böyle olunca aileler çocuklarının arayı kapatması için özel ders aldırmaktadır. Siz de eğitimini aldığınız bir konuda ya da branşta özel dersler verebilirsiniz. Dilerseniz online platformları kullanarak (örneğin Udemy, Youtube) uzaktan da ders verebilirsiniz.

Pet Gezdiricisi

Evcil hayvan sahipleri yoğun hayat tempolarında hayvanlarına vakit ayıramadıkları zaman, sorumlulukları belli bir ücret karşılığında başkalarına yaptırmaktadır. Buna pet gezdiriciliği denir. Özellikle köpekler için ihtiyaç duyulan bu meslekte tek yapmanız gereken onları gezdirmek ve sosyalleşmelerini sağlamaktır. Bunun için sosyal medya platformlarını ya da özel olarak geliştirilmiş uygulamaları kullanabilirsiniz.

Doğrudan Satış Ağları

Geniş bir çevreniz ve biraz olsun ikna kabiliyetiniz varsa aradığınız sermayesiz iş fikri bu olabilir. Avon, Oriflame, Farmasi, Herbalife, Amway ve benzeri birçok marka satış temsilcileri aramaktadır. Dilerseniz bir ekibin parçası olup işe devam edersiniz ya da tek başınıza başlayıp sonra kendi ekibinizi kurarsınız. Böyle bir işi denemekle bir şey kaybetmez aksine para kazanmak için ilk adımı atmış olursunuz.

Yemek Satışı

Sosyal medya platformlarında sıklıkla görmeye başladığımız bu iş kolu için tek gereken marifetli parmaklar. Ev yemekleri, pasta, kurabiyeler ya da mezeler yapıp paketleyerek satış yapabilirsiniz. Belli bir standardı tutturunca kulaktan kulağa yayılacak ve geniş müşteri kitlenize ulaşacaksınız.

Hediyelik Eşyalar Yapmak

Özellikle turizm bölgelerinde bu tür bir işle oldukça fazla gelir elde edebilirsiniz. İnsanlar tatile gittiklerinde mutlu hissederler ve para harcamaya daha çok meyilli olurlar. El emeği göz nuru hatıralıklar ve hediyelikler ile onlara mutlu tatil anılarını hatırlatabilir ve kendi gelirinizi elde edebilirsiniz.

Domates Kurutma

İnsanlar gün geçtikçe sağlıklı beslenme konusunda daha çok dikkat etmeye başladı. Organik ürünler, yüksek fiyatlarına rağmen oldukça rağbet gördüğü için buna yönelik birçok meslek kolu oluştu. Domates kurutma da bunlardan biri. Mevsiminde aldığınız organik domatesleri kurutup, güzel bir şekilde paketleyerek ister internetten isterseniz pazar tezgâhlarında satış yapabilirsiniz.

Ev Boyama

Ev boyamak kolay bir iş gibi gözükse de oldukça fazla püf noktası olan yorucu bir iştir. Yeteneğinizi kullanarak herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan bu şekilde para kazanabilirsiniz. Boya ustalarının sayısı azaldıkça bu işten elde edilen kazanç 1.000-2.000 TL aralığında olmaktadır.

Taksicilik

Taksicilik mesleği her dönemde tercih edilmektedir. Bunun için ilk adım olarak bir taksi durağı ile anlaşmanız gerekmektedir. Belli vardiyalarla taksicilik yaparak geçinmek için gelir elde edebilirsiniz. Mesleğim yok ne iş yapabilirim diyenler için çok uygun olan bu iş, bir o kadar da yorucu olmaktadır.

Temizlik

İnsanlar yoğun iş tempolarında evlerini temizleyememekte ya da buna ekstra vakit ayırmak istememektedir. Bunun için belirli ücretler karşılığında temizlik hizmeti almaktadırlar. Tıpkı bakıcılık işinde olduğu gibi bu işte de güvenilir olmak en önemli şarttır. Başlangıçta müşteri bulmakta zorlanmanız normal bir durumdur. Zamanla yaptığınız işin sonucundan alınan memnuniyetler kulaktan kulağa yayılacak ve oturmuş bir müşteri kitleniz olacaktır.

Sermayesiz yapabileceğiniz işlerin neredeyse sonu yoktur. Bir yeteneğiniz, iş gücünüz ya da aldığınız eğitimle yeni bir iş imkânı elde etmeniz mümkündür.

İlginç İş Fikirleri

Gelişen teknoloji, oluşan yeni akımlar, trend olan ürünler ve buna benzer birçok detay farklı iş kollarının doğmasına sebep olmaktadır. Örneğin; sosyal medyanın aktif olarak kullanılmasına bağlı olarak fotoğrafçılık onlarca farklı kola ayrılmıştır(doğum fotoğrafçılığı, bebek fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı vb.).

Mesleğim yok ne iş yapabilirim?” diyorsanız büyük sermayeler gerektirmeyen bu iş fikirlerinden birini seçerek yeni hayatınıza ilk adımınızı atabilirsiniz.

Doğa Dostu Temizlik Hizmeti Vermek

Doğaya verilen zararın etkisi iklim ve insan sağlığı üzerinde etkilerini gösterdikçe büyük bir kesim bu konuda kendisini sorumlu hissetmektedir. Alınabilecek önlemleri araştıran kişiler; her türlü ürün, hizmet ya da ihtiyaçları için doğal olanı tercih etmektedir. Siz de bu konu hakkında gerekli araştırmaları yaparak yeşil temizlik şirketi kurabilirsiniz. Sektörde ilkler arasında yer aldığınızda başta zorlanabilirsiniz ancak bir süre sonra bu zorlu işin meyvelerini de yiyebilirsiniz.

Doğum Fotoğrafçılığı

İnsanlar hayatlarının en ince ayrıntısına kadar her şeyi sosyal medya üzerinde paylaşmaktadır. Hastalık derecesine ulaşan bu durum, birçok iş kolunun doğmasına da sebep olmuştur. Doğum fotoğrafçılığı da bunlardan biridir. Profesyonel bir fotoğraf makinesi ve gerekli ekipmanları temin ettikten sonra geriye sadece doğum anını fotoğraflamak kalmaktadır. Bu işi yapmadan önce hamile psikolojisi ve doğum komplikasyonları hakkında araştırma yapmanız tavsiye edilmektedir. Dünyanın en güzel ve en zor anlarını gerçekten hissederek fotoğraflamak ve her türlü duruma hazırlıklı olmak sizi başarılı bir doğum fotoğrafçısı yapacaktır.

Pet Shop ya da Pet Kuaför Açmak

Evcil hayvan besleyen insan sayısı her gün daha da çok artmaktadır. Bu da evcil hayvan ürünlerine ve hizmetlerine dair sektörlerin yükselişe geçmesine sebep olmaktadır. Fark yaratan ürünler ve konseptlerle ilginç bir pet shop açtığınızda ilk tercih olmanız kaçınılmazdır. Bu tür sektörlerde orijinal ve kaliteli ürünler kullanmak çok önemlidir. Bu insanlar hayvanlarını evlatları gibi görmektedir ve onlara gelebilecek en küçük zarar sizin için büyük bir müşteri kitlesinin kaybına neden olacaktır.

Tercih edebileceğiniz diğer bir iş fikri pet kuaför açmaktır. Bu mesleği yapmak için hayvan sevmeniz ilk şarttır. Aksi takdirde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır.

Vegan Cafe-Restoran Açmak

Büyük bir kesim arasında gittikçe yaygınlaşan vegan beslenme için çok fazla cafe, restoran alternatifi bulunmamaktadır. Bu konuda gerekli araştırmaları yaptıktan sonra kaliteli ve farklı bir mekan açarak sektörün gözdesi olmanız kaçınılmazdır.

Güzellik Salonu Açmak

Hem kadınların hem de erkeklerin kişisel bakımlarına verdikleri önem arttıkça güzellik salonlarına olan talep de o oranda artmaktadır.

Gerekli eğitimleri aldıktan sonra şık ne temiz bir salon açabilir ve protez tırnak, kalıcı oje, lazer epilasyon, cilt bakımı, kaş laminasyonu, kirpik lifting ve benzeri işlemleri yapabilirsiniz.

Hayvancılık Yapmak

Tarım ve hayvancılık sektörü girişimciler için oldukça iyi bir seçenektir. Devlet tarafından verilen hibe ve krediler ile sermaye konusunda da sıkıntı yaşanmayan bu meslek, sürekli bir gelir elde etmeniz için oldukça uygundur.

Gelinlik veya Abiye Mağazası Açmak

İnsanlar özel günlerinde para harcama dürtülerini kontrol etmekte zorlanmaktadır. Bu nedenle abiye ve gelinlik sektöründe oldukça yüksek meblağlar söz konusudur. Kına, nişan, düğün, kutlama, parti, kokteyl derken birçok organizasyon için talep görmektedir. Eskiden sadece belirli dönemlerde yoğun iş yapan bu mağazaların sahipleri günümüzde tüm yıl boyunca aktif kazanç elde etmektedir.

Trüf Mantarı Yetiştirmek

Trüf mantarı denildiğinde neredeyse herkesin aklına ilk olarak pahalılığı gelmektedir. Buna rağmen artan talebi karşılayacak arz çok azdır. Bu mantar türünü yetiştirmek hazır bir alan mevcut değilse yıllar aldığından kısa vadeli kazanç elde etmek isteyenler için pek de uygun gözükmemektedir.

Butik Pastacı Açmak

Butik pastacılık yapan pek çok kişi belli bir noktadan sonra kendi işyerini açmak istemektedir. Başlangıçta hobi olarak yapılan bu meslek oldukça iyi kazanç elde etmeniz için mantıklı bir seçimdir. Açacağınız pastanenin dekorasyonuna, yaptığınız pastaların içeriğine ve süslemelerine özen göstererek kısa zamanda başarı elde etmeniz kaçınılmazdır.

Pilavcı veya Çorbacı Açmak

Özellikle öğrencilerin çok olduğu şehirlerde pilavcı sayısı oldukça fazladır. Az bir ücret ödeyerek karnınızı doyurabileceğiniz bu mekânlar, birçok kesime hitap etmektedir. Temizliğe, hijyene ve lezzete önem vererek sektörde başarı elde edebilirsiniz.

Bir diğer seçenek çorbacı açmaktır. Günün her saati açık olan bu işletmelerin müşteri potansiyeli oldukça fazladır. Düğünlerin, kutlamaların sonu genellikle bu mekânlarda bitmektedir. Pilavcı da olduğu gibi gerekli noktalara dikkat ederek başarılı bir işyeri sahibi olmanız mümkündür.

Kreş Açmak

Özel kreşler ve gündüz bakımevleri çalışan ebeveynlerin çocuklarını emanet ettikleri yerlerdir. Sayısı artmasına rağmen talep hala tam olarak karşılanamamaktadır. Bu işin en zor kısmı, farklı yaşlardaki çocukların ve bebeklerin tüm sorumluluğunu almaktır. Böyle bir işe kalkışmadan önce mutlaka düşünüp değerlendirmeler yapılmalıdır.

Masaj Terapisti Olmak

Turizm sektöründe hizmet veren oteller, spa merkezleri özellikle sezon dönemlerinde işinde iyi masaj terapistleri aramaktadırlar. Tatile huzur dolmak umuduyla gelen insanlar tüm yorgunluklarını alacak bir masaj için ödeyecekleri ücreti sorun etmemektedir. Gerekli eğitimleri ve sertifikaları aldıktan sonra masaj salonlarına, otellere, kliniklere başvurabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Açmak

Bir dönemin en popüler mesleği olan solucan gübresi üreticiliği aradan geçen bunca zamana rağmen hala popülerliğini korumaktadır. Büyük sermayeler gerektirmeyen bu iş için belli sayıda solucan, kapalı bir alan ve reaktör yeterli olacaktır.

Teraryum Yapmak

Teraryum ve minyatür bahçe uygulaması günümüzde oldukça popülerdir. İnsanlar evlerine, ofislerine ve sevdiklerine teraryum almaktadır. Belli konseptler belirleyerek satış yapabileceğiniz gibi kişiye özel tasarımlar da yapabilirsiniz.

Çiçekçi Açmak

Özel günlerin vazgeçilmez hediyesi çiçeklerdir. Hal böyle olunca çiçekçilik her dönemin talep gören mesleklerinden olmuştur. Ancak bu sektörde fark yaratmak çok önemlidir. Süslemeler, aranjmanlar ile rakiplerden ayrıldığınız takdirde önü çok açık bir meslektir.

Takı Tasarımı Yapmak

Genellikle ek gelir elde etmek isteyen kişilerin tercih ettiği bu iş fikri, geliştirildiği takdirde başlı başına bir gelir elde etme imkânı sunmaktadır. Yaptığınız birbirinden farklı takı tasarımlarını dilerseniz internetten dilerseniz açtığınız küçük mağazanız ile satabilirsiniz.

Butik Açmak

Bir dükkân kiralamanıza bile gerek bıraktırmayan butik kurma işi, artık internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Evlerinin uygun bir bölümünü depolama ve tanıtım için ayıran kişiler aktif bir sosyal medya pazarlaması ile hatırı sayılır miktarlarda gelir elde etmektedirler. Bazı butik sahipleri, müşteriyle birebir temas kurabilecekleri bir dükkânları olsun istemekte ve küçük bir yer tutarak müşteri potansiyellerini arttırmaktadırlar.

Çay Ocağı Açmak

Yıllara direnen bu iş kolu, az sermaye ile kurabileceğiniz işler arasındadır. Küçük konsept değişiklikleri ve menüye ekleyeceğiniz birkaç farklı seçenek ile tercih sebebi olmanız kaçınılmazdır. Çayın ve diğer içeceklerin yanında tüketilebilecek alternatif ürünler sunmanız popülerliğinizi arttıracaktır.

Okul Kantini İşletmek

Bu işi yapabilmek için öncelikle sertifika almanız gerekmektedir. Sonrasında okulların, dershanelerin ve kurs merkezlerinin açtığı ihalelere katılarak sektöre adım atabilirsiniz. Gerekli standartları sağladıktan sonra yüksek miktarda kazanç sağlamanız mümkündür.

Yoga ve Pilates Stüdyosu Açmak

Bu işi yapmak için eğitim almanız ya da eğitimi tamamlamış bir hoca çalıştırmanız gerekmektedir. Sertifikası olmayan kişilerin açtıkları yoga ve pilates stüdyolarında büyük sakatlanmalar, rahatsızlıklar yaşanması olasıdır. Başlangıçta küçük bir yer ile başladıktan sonra büyük bir stüdyo açma imkânınız bulunmaktadır.

Kahvaltı Evi Açmak

Özellikle pazar günlerinin vazgeçilmezi olan mükellef kahvaltılar için birçok kişi konsept mekanları tercih etmektedir. Kaliteli ürünler kullanıp fark yarattığınızda kar oranı oldukça yüksek bir iştir. Mekânınızın dekorasyonu, masa örtüleri, tabaklar ve sunumlar ile akılda kalıcılığınızı arttırmanız mümkündür.

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Profesyonel olduğunuz bir konuda danışmanlık hizmeti vermek, az bir sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu işi dilerseniz internet üzerinden, dilerseniz küçük bir ofis tutarak yapma imkânınız bulunmaktadır.

Yaşam Koçluğu

Bu mesleği yapabilmek için bir üniversite eğitimine ihtiyacınız yoktur. Gerekli sertifika eğitimlerini tamamlamanız yeterlidir. Yaşam koçları, insanların günlük hayattaki tüm sorunları ile ilgilenmektedir. Bu beslenme, spor ya da rahatsızlık duyulan konuların konuşulması olabilmektedir. Evden ya da internet üzerinden çalışmak imkânınız olduğu gibi ofis açma şansınız da mevcuttur.

Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Fotoğraf çekme konusunda yetenekli iseniz bu iş tam size göre olabilir. Güzel bir dükkân ile sektöre adım attıktan sonra büyüyen çevreniz sayesinde güzel paralar kazanmanız mümkündür. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ise kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Butik Çikolatacı Açmak

Çikolata, hayatın vazgeçilmez tatlarından biridir. Alacağınız güzel bir eğitimle bu iş için ilk adımı atmış sayılırsınız. Ancak butik çikolatacınızı açacağınız bölge yüksek gelirli kişilerin olduğu yerler olmalıdır. Hazır paketli çikolata çeşitleri bu kadar çok ve uygun fiyatlıyken başarılı sağlamanız kaliteli ürünler üretmenize ve bölge seçiminize bağlıdır.

Bebek Giyim Dükkânı Açmak

Ebeveynler ve hatta onların aileleri dünyaya gelen minik bir bebeği mutlu edebilmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu nedenle bebek için yapılan harcamalarda ödenen miktar çok göze batmamaktadır. Bütçesi ne olursa olsun, ailelerin en son kısıtlamaya gideceği konu bebek ihtiyaçlarıdır. Her kesime hitap eden bir bebek giyim mağazası açarak düzenli bir gelir elde etme şansınız oldukça yüksektir.

AVM’de Çocuk Aktivite Merkezi Açmak

AVMler hemen herkesin vakit geçirmek için tercih ettiği yerler arasındadır. Aileler işlerini halletmek için çocuklarını bu merkezlere bırakmakta ve rahatça hareket etmektedirler. Son zamanlarda kum havuzları, parkları çok popülerdir.

Oto Yıkamacı Açmak

Kısa zamanda yüksek gelir elde etmek isteyenlerin en çok talep ettiği iş kolu oto yıkamacılıktır. Artan araba fiyatları sebebiyle insanlar kendi arabalarının bakımına git gide daha çok özen göstermektedir. Siz de bu durumdan faydalanabilir ve güzel bir hizmet vererek fark yaratabilirsiniz.

Dans Okulu Açmak

Aileler bilinçlendikçe çocuklarının farklı branşlarda eğitim alması konusunda hem fikir olmaktadır. Profesyonel hocalar ve küçük bir salon ile böyle bir hizmet vermeniz mümkündür.

Kişisel Antrenörlük

Sağlıklı yaşam sürmek isteyenler spora oldukça ilgi göstermektedir. Spor yaparken motivasyona ihtiyaç duyanlar ve hareketleri sakatlanmadan doğru bir şekilde yapmak isteyenler kişisel antrenörle çalışmaktadır. Bunun için bir spor merkezine başvurabilirsiniz.

Doğal Malzemeden Oyuncak Yapmak

Çocuklar için piyasaya sürülen birçok oyuncak kimyasal maddeler içermektedir. Konuyla ilgili bilinci artan aileler doğal malzemelerden yapılmış oyuncaklara yönelmiştir. Şuan oldukça talep gören bu sektöre ahşap ya da örme oyuncaklar yaparak giriş yapabilirsiniz.

E-Ticaret Yapmak

Yukarıda saydığımız pek çok sektörü e-ticaretin içine dâhil edebiliriz. Bir kargo firması ile anlaşarak maliyetini azaltarak işe başlayabilirsiniz. Hangi ürünlerin satışını yapacağınızı belirledikten sonra ürünlerinizi tanıtacağınız bir sosyal medya hesabı açarak e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

Cafe Açmak

Cafeler yoğun müşteri potansiyeline sahiptir. Sosyalleşmek için tercih edilen bu mekânların sayısı oldukça fazla olduğundan sektörde fark yaratmak çok önemlidir. Konsept cafeler oldukça ilgi görmektedir.

Waffle Dükkânı Açmak

Waffle ülkemizde oldukça uzun zamandır yoğun ilgi gören bir tatlıdır. Malzeme alternatifini çoğaltarak belli bir standardı yakaladığınızda bu işte başarısız olmanız neredeyse imkânsızdır. Çok fazla bir sermaye gerektirmeyen bu iş doğru yapıldığı takdirde kar marjı yüksektir. Waffle yanına ekleyeceğiniz içecek seçenekleri ile satışlarınızı daha da attırabilirsiniz.

Çiğköfteci Açmak

Bunun için en kolay yol tanınmış çiğköfte markalarının birinden bayilik almak olacaktır. 10.000 TL sermaye ile kolayca dükkânınızı açabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Oyuncakçı Açmak

Çocuklara yönelik sektörlerin getirisi oldukça fazladır. Her kesimden insan bütçesine göre bir oyuncak almakta ve çocuklarını mutlu etmektedir. Bunun için kimyasal içerikli ürünlerden uzak durarak fark yaratmak sizin avantajınıza olacaktır.

Doldurma Parfümcü

Dolar kurunun önlenemeyen artışı sebebiyle parfüm fiyatları cep yakmaya başlamıştır. Bu sebeple açılan çok sayıda doldurma parfüm markası yıllardır kazançlarını katlamaktadır. Bayilik alarak atılabileceğiniz bu sektörde tercih edebileceğiniz markalar Eyfel, DP, Bargello, Loris, Sansiro ve benzerleridir.

Fotokopici Açmak

Özellikle üniversitelerin bulunduğu bölgelerde kiralayacağınız bir dükkân ile tahmin ettiğinizden çok daha fazla para kazanmanız mümkündür. Not trafiği oldukça fazla olan üniversite öğrencileri fotokopicilere yoğun talep göstermektedir. Özellikle sınav dönemlerinde uzun mesailer sizi beklemektedir.

Cep Telefonu ve Aksesuar Dükkânı

Cep telefonu aksesuarları yurtdışından oldukça uygun fiyatlara temin edilebilmektedir. Toplu şekilde aldığınız ürünleri küçük bir dükkânda satabilir ve kar elde edebilirsiniz. İkinci el telefon satışı da yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Seyyar Satıcılık

Bu iş için en önemli nokta gerekli izinleri almaktır. Aksi takdirde başınız belaya girecektir. Kestane, simit, bardakta mısır, meyve, pilav, köfte ekmek ya da balık ekmek satışı yapabilmeniz mümkündür. İhtiyacınız olan tek şey seyyar bir arabadır.

Organizasyon Firması Açmak

Doğum günleri, düğünler, nişanlar, kınalar hatta bebek mevlütleri bile belli bir konseptle yapılmaya başladı. Yaz aylarında sektör daha da hareketlense bile asla boş kalmanız mümkün değildir. İnternetten araştırmalar yaparak belli konseptleri hazırlayabilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.

Halı Yıkamacı

Evlerdeki halılar genellikle yılda 2 kez yıkatılmaktadır. Bunun için halı yıkama merkezleri tercih edilmektedir. Başlangıçta gerekli ekipmanları almak için belli bir birikime ihtiyacınız olacaktır ancak kısa zamanda bu miktar kendini tolere edecektir.

Market, Bakkal Açmak

Kurumsal market zincirlerinin sayısı artsa da market ve bakkallar yıllardır varlığını sürdürmektedir. Bölgedeki marketlerin uzaklığına dikkat ederek belirleyeceğiniz doğru bir konum ile yüksek kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır.

Kozmetik Mağazası Açmak

Kozmetik sektörü oldukça talep görmektedir. Böyle bir mağaza açmak için markalarla anlaşabilir ve ürün yelpazenizi genişletebilirsiniz. Ürünlerin orijinal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Korku Evi

Son yıllarda ortaya çıkan bu iş için yüklü bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Tutacağınız mekânın iç dizaynı, ses sistemleri, animasyonlar profesyonelce yapılmalıdır. Başlangıçta harcayacağınız parayı kısa zamanda geri kazanmanız mümkündür.

Evcil Hayvan Oteli Açmak

Seyahat ettiklerinde, taşınma ve benzeri durumlarda evcil hayvanlarının rahat etmesini isteyen kişiler evcil hayvan otellerine başvurmaktadır. Hayvanlarını evlatlarından ayırmayan bu kişiler için kurduğunuz ortam çok önem taşımaktadır. Temiz, ferah ve güvenli bir evcil hayvan oteli açarak sektörde hızla ilerlemeniz kaçınılmazdır.

Spor Salonu Açmak

Spor salonu açmak için yüksek bir sermayeye ihtiyacınız olduğunu en başta belirtmekte fayda var. Gerekli ekipmanları aldıktan sonra tecrübeli bir ekip kurmanız gerekecektir. Tüm sistemi doğru şekilde kurduğunuz takdirde müşteri potansiyeliniz günden güne artacaktır.

Abonelik Kutuları Satmak

Genellikle aylık olarak hazırladığınız konsept kutuları abonelerinize yolladığınız bu iş kolunda kutu içeriğinizin nasıl olacağı tamamen sizin belirleyeceğiniz bir konudur. Piyasadaki rakipleri ve talepleri analiz ederek en doğru kutu konseptini bulabilirsiniz.

Kuru Temizleme

Kuru temizleme yaptırmak belli ürünler için bir zorunluluktur. Bu nedenle konumu doğru tespit ederseniz başarılı olabilirsiniz. Çevreye duyarlı eko temizleme seçeneği ile fark yarattığınız takdirde başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır.

Eşarp Mağazası Açmak

Sadece eşarp malzemeleri ve aksesuarlarının satıldığı bir dükkân açarak kısa zamanda kar elde etmeniz mümkündür. Bunun için belli markaları tercih edebilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Yapmak

Emlak ofislerinde çalışmak için yüksek özgüvene ve iyi bir iletişim yeteneğine sahip olmalısınız. Aksi takdirde başarılı olamazsınız. Ülkemizde faaliyet gösteren kurumsal gayrimenkul şirketlerine başvurarak eğitimler alabilir ve sektöre adım atabilirsiniz.

Eğitim Ofisi Açmak

Workshoplar birçok insan tarafından yeni bir şey öğrenmek ve keyifli zaman geçirmek için tercih edilmektedir. Yemek, sanat ve eğitim gibi konularda yapılabilecek workshoplar için kiralayıp düzenleyeceğiniz bir ofisle meslek sahibi olmanız mümkündür.

Özel Güvenlik Görevlisi

Kurslara giderek alacağınız sertifikalar sayesinde “Ne iş yapabilirim?” sorusundan kurtulmanız mümkün olacaktır. Çalışma saatleri oldukça zorludur. Ancak alacağınız eğitimlerde bu koşullar için de hazırlanmış olursunuz.

Kasiyerlik

Mesleğim yok ne iş yapabilirim?” diyenler için ilk akla gelen seçeneklerden biri kasiyerliktir. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra kasiyerlik mesleğine adım atabilirsiniz. Oldukça yoğun ve yorucu olan bu meslek için güvenilir olmanız çok önemlidir.

Evde Yapılabilecek İşler

Evde ne iş yapabilirim” diyenler için birçok alternatif mevcut. İşinizi tamamen evden yürütme imkânınız olduğu gibi, belirli bir bütçe elde ettikten sonra dükkân açma şansınız bile olmaktadır. İşte evden yapabileceğiniz işler:

El Emeği Ürünler Yapmak

Tamamen el emeğinizle yapacağınız çeşitli ürünleri internetten satmak günümüzde birçok kişinin tercih ettiği bir yoldur. Bu ürünler takı, örgü, sabun, mum ya da beton aksesuarlar olabilir. Sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. Ürünleriniz fotoğraflarını telefonunuzla çekerek yükledikten sonra güzel bir açıklama yazmanız yeterli olacaktır.

İkinci El Ürünler Satmak

Bu şekilde para kazanmak için birçok uygulama mevcuttur. Dolap, Let Go bunlardan bazılarıdır. Kullanmadığınız kıyafetleri, ayakkabıları, mobilyaları, aksesuarları bu şekilde satarak gelir elde edebilirsiniz.

Youtuber Olmak

Youtube’a videolar yükleyerek kazanç elde edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Hazırlayacağınız videolar günlük hayatla ilgili olabileceği gibi, yemek tarifi, tadilat yöntemleri gibi konularda da olabilmektedir.  Başlangıçta telefon ile çekim yapmanız yeterli olacaktır. Sonrasında işi geliştirmek isterseniz gerekli ekipmanları alabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Yapmak

Evde yapılan işler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Birçok firma evlere paketleme işi vermektedir. Kolay gibi gözükse de oldukça zaman almaktadır. Tek başınıza çalışmak yerine birkaç kişi bir araya gelerek çalışmak kazancınızı arttıracaktır.  

Oyun Oynamak

Bu şekilde para kazanan birçok insan bulunmaktadır. İlk duyduğunuzda saçma gelse bile böyle bir sektör uzun zamandır vardır. CS:GO, PubG, Rust, Dota ve LOL gibi oyunları oynayıp hesabınızı geliştirerek kazanç elde edebilirsiniz.

Grafik Tasarımcılığı

Gelişen teknoloji ve artan sosyal medya kullanımı ile birlikte bu sektör de oldukça talep görmektedir. Grafik tasarımı konusunda yeteneğiniz varsa mutlaka sektöre adım atmalısınız.

Veri Girişi

Birçok işletme veri girişi için hizmet verecek eleman aramaktadır. Excel ya da word dosyalarındaki bilgileri markların web sitelerindeki ilgili bölüme girmek görev tanımınız olacaktır. Bilgisayar kullanma konusunda yeteneğiniz varsa ve hızlı klavye kullanabiliyorsanız bu iş tam size göre olabilir.

Yorum Yap