Sağlık

Lazer ile Dövme Sildirme Fiyatları 2023 (En Güncel Fiyatlar)

Lazerler dövme sildirme işlemi, kalıcı dövmelerin silinmesi için kullanılmaktadır. Her yaş insanın yaptırdığı dövmeler geçici ve kalıcı olarak ikiye ayrılmaktadır. Geçici dövmeler zaman geçtikçe kendiliğinde silinebilmektedir. Fakat kalıcı dövmelerin silinmesi için lazer kullanılması gerekmektedir. 

Lazer ile gerçekleştirilen dövme işlemlerinde genellikle Q-Switched Ng: Yag ve Q-Switch KTP lazer uygulanmaktadır. Q-Switch lazer ile dövme silme işlemi sırasında cildin kendini yenilemesine olanak sağlayan kolajen üretimini etkilediği için lazer ile dövme sildirme işleminden sonra cilt daha genç, pürüzsüz bir görünüme sahip olabilmektedir. Bu konuda uzman bir dermatolog aracılığıyla ve sağlık koşullarına uygun bir ortamda yapılması gereken bir işlemdir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme işlemi nasıl yapılır, sorusu dövme sildirmek isteyen kişilerin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Silinmesi istenilen dövme üzerine lazer ışınları derinin üst tabakasından geçerek dokuda bulunan dövme rengini veren renk pigmentlerinin bozularak bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Lazer ile dövme sildirme işleminde en çok tercih edilen ise Q-Switched Nd: YAG lazerdir. 

Lazer ile dövme işlemi uygulanırken genellikle kişiye bağlı olarak anestetik krem uygulanmaktadır. Anestetik krem etkisiyle dövme sildirme acısı hissedilmemektedir. Genel olarak dövme silme uygulaması 4 – 8 seansta yapılabilmektedir.

 Her seans 10 dakika – 60 dakika sürebilmektedir. Bu süreyi ve seans sayısı dövmenin boyutuna ve rengine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan seans aralıkları 30 – 60 gün olmalıdır. Bu süre zarfında cildin kendisini yenilemesine zaman tanınmalıdır. Dövme silme işlemi sırasında lazer uygulanan bölgede kızarıklık ve hafif bir şişlik görülmesi normaldir.

Lazer İle Dövme Sildirme Fiyatları 2023

Lazer ile dövme sildirme fiyatları, seanslara, dövmenin boyutuna, dövme bölgesine, yoğunluğuna ve rengine göre değişiklik göstermektedir. 2023 lazer ile dövme sildirme fiyatları ortalama olarak 1,300 TL – 1,500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Lazer ile dövme sildirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Tek renk dövme 10 Cm’e kadar 4 – 5 seans ortalama olarak; 900 TL
 • Çift renk dövme 10 Cm’e kadar 4 – 5 seans ortalama olarak; 900 TL – 1,100 TL
 • Renkli dövme 10 Cm’den büyük 4 – 5 seans ortalama olarak; 1,200 TL – 1,500 TL            
 • Çok renkli dövme 10 Cm’den büyük 4 -5 seans ortalama olarak; 1,500 TL – 2,000 TL

Hastanede Dövme Sildirme Fiyatları

Hastanede dövme sildirme fiyatları, dövme sildirmek isteyen kişilerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Bu işlem sadece bazı özel hastanelerde gerçekleşmektedir. Devlet hastanelerinde böyle bir işlem uygulanmamaktadır. Özel hastanede dövme sildirme fiyatları ise işlemin yapılacağı hastaneye, dövme boyutuna, rengine ve dövme yaşına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel hastanelerde lazer ile dövme sildirme fiyatları ortalama olarak; 650 TL – 5,500 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Lazer ile dövme silme işlemi yapan bazı özel hastaneler aşağıdaki gibidir:

 • Acıbadem Hastanesi
 • Medipol Hastanesi
 • Medical Park Hastanesi
 • Medifema hastanesi
 • Memorial Hastanesi

Yukarıda sıralanan özel hastaneler de uygulanan lazer ile dövme silme fiyatı için kesin bir fiyat bilgisi verilememektedir. Dövme silme işlemlerinde fiyatlandırmalar dövmenin boyutuna, rengine ve dövme yaşın bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlandırma yapılabilmesi için öncelikle doktorun dövmeyi görmesi gerekmektedir. Hastaneler ile iletişime geçerek işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tek Seansta Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi

Tek seansta lazer ile dövme sildirme işlemi uygulaması yapılabilmektedir. Ancak uygulama sonrasında iz kalabilir ve dövme tamamen yok olmayabilir. Dövme sildirme işleminde değişimler kesin olarak 2. Seans sonrasında görülebilmektedir. Bazı durumlarda dövmenin boyutuna ve rengine bağlı olarak tek seansta sonuç alınabilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme Kaç Seans Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme seans sayısı dövmenin boyutuna, rengine, dövmenin yaşına ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 4 – 8 seans yapılmaktadır. Siyah renkteki küçük dövmeler 1 – 2 seans sonra silinebilmektedir. Bunun yanında açık renkli dövme silme seansları daha uzun olabilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Lazer ile dövme sildirme seans süresi ve seans aralıkları dövmenin boyutuna ve rengine bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak lazer ile dövme sildirme seans süreleri ortalama 10 dakika – 60 dakika arasında değişebilmektedir. Lazer ile dövme sildirme seans aralıkları ise dövmenin bulunduğu bölgenin durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seans aralıkları ise ortalama seans aralıkları 1 – 2 ay süre olabilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Lazer ile dövme sildirme işlem öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işlem öncesi yapılması gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Bu noktalar ise şu şekildedir:

 • Lazer işlemi uygulanacak bölgenin güneş ışınlarından korunmasına dikkat edilmelidir.
 • İşlem öncesinde solaryuma gidilmemeli ya da güneşlenmemelidir.
 • İşlemden 1 gün önce ve işlem gününde kan sulandırıcı etkisi olan aspirin gibi ağrı kesici ilaçların alınmamasına özen gösterilmelidir.
 • Kişi düzenli olarak demir ilacı kullanıyor ise doktor kontrolünde işlemden 1 hafta önce ilaç kullanımı kesilmelidir.
 • Lazer işlemi öncesinde doktorun önereceği anestetik krem bölgeye uygulanmalı ve streç  film ile korunmalıdır.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

Lazer ile dövme sildirme işlemi sonrası iyileşme sürecinde uygulama yapılan kişi normal günlük yaşantısına kolay bir şekilde devam edebilmektedir. İşlem sonrasında cilt üzerinde kızarıklık ve şişmeler gözlemlenebilmektedir. Bu şişlik ve kızarıklık normaldir. Bu kızarıklık 4 – 7 gün sonrasında kendiliğinden geçmektedir.

İşlem sonrasında uzman tarafından verilen kremler dikkatli ve özenli olarak kullanılmalıdır. Lazer ile dövme sildirme işlemi genel olarak kış aylarında yapılması tavsiye edilmektedir. Eğer lazer ile dövme silme işlemi yaz aylarında ve güneşe maruz kalınacak bir bölgeye uygulandıysa güneş kremi kullanımı uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Lazer ile dövme sildirme işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar şöyle sıralanabilir:

 • Lazer ile dövme sildirme işlemi sonrası uygulama yapılan bölgenin üzeri kapatılmalıdır. Uygulama bölgesi 24 saat boyunca kapalı kalmalı ve su ile herhangi bir şekilde temas ettirilmemeye özen gösterilmelidir.
 • Uygulama bölgesine günlük olarak nemlendirilmeli ve bölgede bulunun kabuklar koparılmamalıdır.
 • Uygulama bölgesine 2 – 3 hafta boyunca kabukların dökülmesi sürecinde yüksek ısılı güneş ışınlarına veya solaryum ışınlarına maruz kalmamasına özen gösterilmelidir.
 • Uygulama bölgesi iyileşme sürecinde peeling, ağda v.b herhangi bir işlem yapılmamasına dikkat edilmelidir.

Lazer İle Dövme Sildirme Yorumları

Lazer ile dövme sildirme yorumları genel olarak işlem uygulamasında işlemin yapıldığı bölgeye göre anestetik kreme rağmen acı hissedildiği fakat 2. Seanstan sonra gözle görünür bir silinme olduğuna dair memnun kalınan yorumlar yapılmıştır. Kesin çözümler için lazer ile dövme silme işlemi konusunda deneyimli ve uzman doktorlara yaptırmanız oldukça önemlidir.

Dövme Silme Seansları Ne Kadar?

Dövme silme işlemleri 4-8 seans uygulanmaktadır. Seans süresi ise 10 ile 40 dakika arasındadır.

Dövme Silinince İz Kalır mı?

Dövme silindikten sonra eski yerinde az da olsa bir iz kalmaktadır

Cildiye Dövme Siler mi?

Dövme silme işlemi medikal bir uygulama olduğundan dolayı, sağlık kurumları dışında herhangi bir yerde yaptırılmamalıdır. Mutlaka bir dermatoloji uzmanı gözetiminde yapılmalıdır.

Yeni Yapılan Dövme Ne Zaman Silinir?

Uygulamalar arasında dört-altı hafta olması ideal olup, bazı durumlarda sekiz hafta aralıklar tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.