Güncel Fiyatlar

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023 (Free Shop Mentollü Parliament)

Kıbrıs’ta sigara fiyatları, Türkiye’ye göre oldukça uygundur. Peki, Kıbrıs sigara fiyatları 2023 yılında ne kadar? Kıbrıs mentollü sigara fiyatları, Kıbrıs parliament ne kadar, Kıbrıs Free Shop sigara fiyatları, Kıbrıstan kaç karton sigara getirebilirim?

Türkiye’de 2023 yılında devam etmekte olan ekonomik kriz yüzünden insanlar sigaralarını Kıbrıs’a giderek almanın daha mantıklı olduğunu düşündüler. Eğer sizde bu düşüncedeyseniz Kıbrıs’a giderek uygun fiyata istediğiniz sigarayı alabilirsiniz.

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023

Kuzey Kıbrıs’ta sigaraya ve alkole uygulanan vergiler düşük olduğu için Kıbrıs’ta satılan sigaralar Türkiye’de satılan sigaralara göre daha uygundur. 2023 Yılı Mart ayında Kıbrıs güncel sigara fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz:

 • Camel Yellow fiyatı: 22 TL
 • Camel Blue fiyatı: 21.99 TL
 • Silk Cut fiyatı: 24 TL
 • Marlboro 100S fiyatı: 30 TL
 • Benson & Hedges (Gold) fiyatı: 24 TL
 • Winston Classic fiyatı: 20.99 TL
 • Davidoff fiyatı: 23 TL
 • Benson & Hedges (Black) fiyatı: 24 TL
 • L&M fiyatı: 26 TL
 • L&H Berry Switch: 24 TL
 • Kent Blue fiyatı: 29 TL
 • Kent D-Range Blue: 28 TL
 • Parliament fiyatı: 31 TL
 • Silkcut purple 100S fiyatı: 24 TL
 • Marlboro Gold Tall fiyatı: 30 TL
 • Muratti fiyatı: 22 TL

Yukarıda görmüş olduğunuz fiyatların hepsi 2023 yılı Mart ayı çerçevesinde bilinen fiyatlardır. Gördüğünüz gibi sigara fiyatları Türkiyedeki fiyatlara göre daha uygundur. Yukarıdaki listeye göre Kıbrıs’taki en ucuz sigara 21,99 TL fiyatı ile Camel Blue, Kıbrıs’taki en pahalı sigara ise 31 TL fiyatı ile Parliament‘dir.

Kıbrıs Marlboro Fiyatları

Kıbrıs’ta satılmakta olan Marlboro marka sigaraların fiyatları Mart 2023 tarihi itibariyle zamlanmıştır. Kıbrıs Marlboro fiyatları ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz:

Kıbrıs Marlboro Sigara ÇeşitleriFiyatı
Marlboro Red Long30 TL
Marlboro Touch Blue30 TL
Marlboro Touch Silver30 TL
Marlboro Gold Long30 TL
Marlboro Touch Menthol30 TL
Marlboro Red Short (Box/Pack)30 TL
Kıbrıs Marlboro Sigara Fiyatları 2023

Kıbrısta satılmakta olan Marlboro marka sigaraların hepsinin fiyatı 30 TL’dir. Türkiye’de aynı sigarayı almak istediğinizde ortalama 4-5 TL daha fazla ödeme yapıyorsunuz. Bu yüzden Kıbrıs’tan sigara almak daha mantıklıdır.

Kibris Marlboro Sigara fiyatlari
Kıbrıs Marlboro Fiyatları 2023

Kıbrıs L&M Fiyatları

L&M, hem Türkiye’de hem de Kıbrıs’ta en popüler sigara markalarından biridir. L&M markasının Kıbrıs’ta iki çeşidi bulunmaktadır: Kırmızı ve Mavi. Kırmızı çeşidi normal, Mavi çeşidi ise light olarak bilinmektedir. L&M markasının Kıbrıs’taki fiyatları 2023 yılı Mart ayında şu şekildedir:

 • L&M Kırmızı: 26 TL
 • L&M Mavi (Light): 26 TL

Bu fiyatlar, Kıbrıs’ta bulunan free shop mağazalarında geçerlidir. Diğer mağaza, bayi veya marketlerde fiyatlarda ufak tefek artışlar olabilir. Ayrıca, L&M markasının uzun veya kısa olması, rengi ve farklı versiyonlarında da 1-2 TL’lik oynamalar olabilir.

Kibris LM sigara fiyatlari
Kıbrıs L&M Fiyatları

Kıbrıs Kent Sigara Fiyatları

Amerikan markası olan Kent sigaralarının fiyatları Kıbrıs’ta 2023 Yılı Mart ayında zamlanmıştır. Kıbrıs Kent sigara fiyatları güncel şekilde aşağıdaki gibidir:

Kıbrıs Kent Sigara ÇeşitleriFiyatı
Kent Dark Blue29 TL
Kent D-Range Blue29 TL
Kent D-Range Blue Long28 TL
Kent D-Range Grey Long29 TL
Kent D-Range Silver28 TL
Kent D-Range Switch29 TL
Kent Dark Mavi29 TL
Kent Light29 TL
Kent N-Range Slim Black30 TL
Kent Silver28 TL
Kent Switch Menthol28 TL
Kıbrıs Kent Sigara Fiyat Tablosu 2023

Kıbrıs’ta satılmakta olan Kent sigaralarının en ucuzu 28 TL ile Kent Silver’dir. En pahalısı ise 30 TL fiyatı ile Kent N-Range Slim Black’dir. Türkiye’de bulunan Kent sigaralarına göre Kıbrıs Kent sigara fiyatları ortalama 4-5 TL daha uygundur. Kıbrıs’a gidecekseniz Kıbrıs’tan uygun fiyata Kent markasının sigaralarından alabilirsiniz.

Kibris Kent Sigara Fiyatlari
Kıbrıs Kent Sigara Fiyatları

Kıbrıs Kent Switch mentollü fiyatı güncel olarak 29 TL‘ye satılmaktadır. Kıbrıs’ta bulunan herhangi bir markete giderek bu sigarayı alabilirsiniz.

2023 yılı Türkiye bira fiyatları hakkında bilgi almak için yazmış olduğumuz içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs Parliament Sigara Fiyatları

Kıbrıs Parliament sigara fiyatı 2023 yılı Mart ayı itibariyle zamlanmıştır. Eğer siz de Kıbrıs’a giden biriyseniz Türkiye’de satılmakta olan Parliament sigaralarından, ortalama 5-7 TL daha uyguna alabilirsiniz. Güncel Kıbrıs parlement sigara fiyatları:

 • Parliament Night Blue: 31 TL
 • Parliament Midnight Blue: 31 TL
 • Parliament Aqua Blue: 31 TL
 • Parliament Aqua Blue Slims: 31 TL
 • Parliament Reserve: 31 TL
 • Parliament Night Blue Slim: 31 TL

Kıbrıs parlement sigaralarının güncel fiyatları yukarıda olduğu gibidir. Türkiye’den Kıbrıs’a giden biriyseniz Kıbrısta Parliament çeşitlerini daha uyguna alabilirsiniz.

Kibris Parliament Sigara Fiyati
Kıbrıs Parlement Sigara Fiyatları

Kıbrıs L&H Sigara Fiyatları

Satışı sadece Kıbrıs’ta olan L&H marka sigaraların fiyatları 2023 Mart ayında gelen zamlarla birlikte artmıştır. L&H grubunun mentollü çeşidi de bulunmaktadır. Eğer mentollü sigara almak istiyorsanız L&H markasını da deneyebilirsiniz. Kıbrıs L&H sigara fiyatları aşağıdaki gibidir:

Kıbrıs L&H Sigara ÇeşitleriFiyatı
L&H Berry Switch24 TL
L&H White21 TL
L&H Gold22 TL
L&H Blue21 TL
L&H Touch White23 TL
L&H Touch Switch Mentollü24 TL
Kıbrıs L&H Sigara Fiyat Tablosu 2023

Kıbrıs’ta satılan L&H sigaralarının en ucuzu L&H White çeşidiyle 21 TL, en pahalısı ise L&H Touch Switch Mentollü çeşidiyle 24 TL‘dir.

Kibris LH sigara fiyati
Kıbrıs L&H Sigara Fiyatları

Kıbrıs Mentollü Sigara Fiyatı 2023

Ülkemizde satışı yasaklanmış olan mentollü sigaralar insanlar tarafından oldukça sevilen bir sigara türüdür. Mentollü sigaraların satışı hala Kıbrıs’ta devam etmektedir. Mentollü sigaraların fiyatı normal sigaralara göre daha pahalıdır. 2023 yılı Mart ayı itibariyle satılmakta olan Kıbrıs Mentollü sigara fiyatı 30 TL‘dir. Bu fiyata Kıbrıs’tan mentollü sigaranızı alabilirsiniz.

kibris mentollu sigara fiyatlari
Kıbrıs Mentollü Sigara Fiyatları

Kıbrıs’tan alacağınız sigaranın yanında iyi bir bira istiyorsanız bira seçiminizi, hangi bira daha iyi adlı yazımızı okuyarak seçebilirsiniz.

Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatları

Kıbrıs Free Shop sigara fiyatları gelmiş olduğunuz ülkedeki sigara fiyatlarından daha uygundur. Free Shop’ta satılmakta olan sigara ve alkollerin normal marketlere göre fiyat farkı çok azdır. Kıbrıs Free Shop sigara fiyatları 15 TL ile 25 TL arasında değişmektedir.

Kıbrıs Free Shop fiyatları 2023 yılında aşağıdaki tablodaki gibidir:

Free Shop Sigara MarkasıFiyatı
Rothmans15 TL
Camel Black Box13,5 TL
L&M26 TL
Benson & Hedges Gold15,25 TL
Silkcut purple 100S14 TL
Dunhill sigara15,5 TL
Parliament15,5 TL
Marlboro Gold15 TL
Muratti14 TL
Benson & Hedges Black15,25 TL
Winston Classic14 TL
Lucky Strike14 TL
Benson & Hedges Silver15,25 TL
Marlboro 100S14 TL
Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatı 2023

Kıbrıs’ta bulunan Free Shop’larda sigara fiyatları yukarıdaki gibidir. Anlık sigara fiyatlarına göre farklılık gösterebilirler.

kibris free shop sigara fiyatlari
Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatları Ne Kadar?

Kıbrıs Tütün Fiyatları Ne Kadar?

Markalara ait olan sigaralar yerine tütün alıp sigara sarmayı seven insanlar da bulunmaktadır. Bu tütünleri sarmak için tütün sarma makineleri bulunmaktadır. Bu makineler sayesinde almış olduğunuz tütünü sigara haline getirebilirsiniz. Kıbrıs’a gitmeyi planlıyorsanız ve gidince tütün almak istiyorsanız, Kıbrıs tütün fiyatları hakkında bilginiz yoksa aşağıdaki tablodan güncel tütün fiyatlarını görebilirsiniz.

Kıbrıs Tütün ÇeşitleriGramajFiyatı
Old Holborn Blue50 gr38,00 TL
Old Holborn Yellow50 gr38,00 TL
Old Holborn Blonde50 gr38,00 TL
Old Holborn Yellow25 gr20,00 TL
Amber Leaf50 gr33,00 TL
Güncel Kıbrıs Tütün Fiyatları Tablosu

Kıbrıs’tan gelirken ne kadar sigara getirilir?

Eğer Kıbrıs’a gittiyseniz ülkenize dönerken sigara almak isteyebilirsiniz. Çünkü Kıbrıs sigara fiyatları diğer ülkelerdeki sigaraların fiyatlarına göre daha uygundur. Kıbrıs’tan gelirken yanınıza en fazla 2 Karton sigara alabilirsiniz. Yani eğer 2 kartonunuzda toplamda 10 paket sigara bulunuyorsa her pakette 10 adet sigara bulunduğuna göre 200 adet sigara alabilirsiniz. Bu bilgiler değişiklik gösterebilir. Güncel bilgiyi Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığı‘nın web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Sigara Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılında Kuzey Kıbrıs Sigara fiyatı güncel olarak ortalama 25 TL’dir.

Kıbrıstan kaç karton sigara getirilir?

Kıbrıs’a giden bir Türk iseniz kıbrıstan kaç karton sigara getirileceğini merak edebilirsiniz. Eğer gidince karton sigara aldıysanız Kıbrıstan en fazla 2 karton sigara getirebilirsiniz.

Kıbrıs Parliament Ne Kadar?

Kıbrıs’ta Parliament sigarasının güncel fiyatı 31 TL’dir.

Kıbrıs’ta ucuz ne var?

Kıbrısta ucuz fiyata alkol ve sigara ürünlerini bulabilirsiniz. Kıbrıs’a sırf alkol ve sigara fiyatları ucuz olduğu için gelen turistler bile vardır.

Kıbrısta Türk Lirası Geçerli mi?

Kıbrıs’ın resmi para birimi Türk Lirası’dır. Ayrıca Kıbrısta en çok kullanılan diğer para birimi ise İngiliz Sterlini kabul edilmiştir.

Türk Telekom Kıbrısta geçerli mi?

Kıbrıs’a gidecek Türkler için Türk Telekom, gidenlere özel KKTC konuşma paketi sunmaktadır. Bu paket ile Kıbrısta Türk Telekom hattınızı kullanabilirsiniz.

Kıbrısta banka kartı geçerli mi?

Kıbrısta geçerli olan kredi ve banka kartları: Eurocard, Visa, Mastercard, Access, Prestice ve Diners Club kartlarıdır.

Kıbrıs Hangi Sigara Markaları var?

Kıbrısta güncel olarak 40 adet sigara markası bulunmaktadır. Bu 40 adet markanın ise 214 adet sigara paketi bulunmaktadır. Türkiye’de satılan çoğu sigara markasını Kıbrıs’ta daha uyguna bulabilirsiniz.

Kıbrıs Para birimi nedir?

Kıbrısta kullanılan para birimi Euro‘dur.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.