Yeni İş Fikirleri

İŞKUR Evde İş İmkanları Evde Çalışarak Para Kazanma 2022

İŞKUR üzerinden başvurulan evden yapılabilecek işler, birçok vatandaşa aylık gelir sağlamaktadır. Türkiye’nin her yerinden evde kalarak para kazanma şansı veren bu proje ile birçok aile ek gelir elde edebilmektedir. İŞKUR, bireylere evden çalışma imkânını sunarak kazanç kapısı açmaktadır.

Türkiye İş Kurumu Evlere İş Veriyor Mu?

Devlet tarafından kontrol edilen İŞKUR, işçiler için iş ilanlarına başvurmayı, işverenler için ise işçilere ulaşmayı sağlamaktadır. Vasıflı veya vasıfsız birçok iş ilanına ulaşabileceğiniz platformda, ev kadınları için de iş imkânları bulunmaktadır. İşverenler yol, yemek, sigorta vb. harcamalardan kaçınmak için evden yapılabilecek işleri alternatif olarak sunmuştur. Peki, İŞKUR’da böyle ilanlar var mı? Evet!

Türkiye’nin en büyük iş arama platformlardan olan İŞKUR üzerinden evden yapılabilecek işlere ulaşmak için, ‘’evlere iş, evden yapılan işler, evde paketleme işi’’ vb. aramaları yapmamak gerekir. Çünkü firmalar, ilan başlıklarında ‘’Evlere İş Verilir, Evden İş İmkânı’’ gibi kelimeleri kullanmamaktadır.

Evden Hangi İşler Yapılmaktadır?

Seri üretim ile faaliyet gösteren birçok firma, İŞKUR aracılığıyla kişilerin evden yapabileceği işlerin ilanını vermektedir. En yaygın verilen iş ise paketleme işidir. Paketlemede çorap, takı, toka vb. ürünlerin paketlenmesi söz konusudur. Ürünler, evden çalışacak olan kişiye teslim edilir ve paketleme yapıldıktan sonra da teslim alınır. Diğer iş imkânları ise şu şekildedir:

Mandal montajıKına paketlemeTakı tasarımı
Cetvel seti hazırlamaTırnak kutulamaGömlek yakası dikmek
Sabun yapmakNikâh şekeri yapımıPoşet katlama
Makale editörlüğüÇağrı merkezi müşteri temsilciliğiMum yapmak
Unlu mamuller paketlemeYorgan veya battaniye katlamaPeçete katlama
Kuruyemiş paketlemeDavetiye zarflamaBoncuk dizme
Parça ütülemeBakliyat paketlemeTriko paketleme

Yukarıdaki tabloda yer alan size uygun işleri seçip arama yaparken bu iş kollarını aratmanız gerekmektedir.

İşkur Evde İş Nasıl Bulurum?

İŞKUR evde iş imkânları için başvuru zamanlarını takip etmek gerekmektedir. Başvuru süresi geçmiş ilanlara başvuruda bulunulmamaktadır. İŞKUR web sitesi üzerinden evde yapılabilecek işlere ulaşabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • İŞKUR web sitesi üzerinden iş arama sayfasına gelin.
İŞKUR Evde İş Nasıl Bulurum?
İşkur Evde İş İmkanları
  • İş Bilgileri yazısının altında yer alan mesleğinizi yazın kısmına ‘’paketleme işçisi’’ yazın ve hangi il için arama yapıyorsanız ‘’il seçiniz’’ kısmında o ili seçin. Daha sonra ‘’Ara’’ butonuna tıklayın.
İş Kur Evde Paketleme İşi Yapma
İş Kur Evde İş Bulma
  • Arama sonucunda size liste halinde iş ilanları gösterilecektir. İlanların yanında son başvuru tarihleri yer almaktadır. Bu tarihleri kaçırmadan size en uygun ilana başvurabilirsiniz.
Türkiye İş Kurumu Evlere İş Veriyor Mu?
İşKur Paketleme İşçisi Bulma

İşkur Evde İşlere Nasıl Başvuruda Bulunurum?

İŞKUR aracılığı ile iş ilanlarına başvurmak için İŞKUR şubelerine gidebilir veya İŞKUR web sitesi üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuruda bulunmak için, İŞKUR web sitesinde profil oluşturmanız gerekmektedir. Eğer profiliniz var ise giriş yaparak iş ilanlarını aratabilirsiniz.

Yeni üye olacak kişilerin izleyeceği yol ise şu şekildedir:

  • İŞKUR web sitesine girerek ‘’İş Arayan’’ kısmından ‘’Üye Ol’’ butonuna girilmelidir.
İşkur Evden İş Başvuru
İşkur Başvuru Nasıl Yapılır
  • Daha sonra karşınıza Üyelik Sözleşmesi çıkmaktadır. Bu sözleşmeyi okuyarak ‘’Onaylıyorum’’ butonuna basmalısınız.
Evde Çalışarak Para Kazanma
İşkur Üyelik Sözleşmesi
  • Sözleşmeye onay verdikten sonra, kimlik bilgilerinizi vermeniz gereken bir form karşınıza çıkacaktır. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.
Evden İş İçin İşkur Başvuru
İşkur Kayıt Olma
  • Bilgileri doldurduktan ve izin metnini onayladıktan sonra ileri butonuna tıklayarak profilinizi oluşturabilirsiniz.

Profil oluşturduktan sonra iş arayan girişi yaparak iş ilanlarını görüntüleyebilir, size uygun ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden İŞKUR’a Giriş Yapabilir Miyim?

İŞKUR üzerinden iş ilanlarına başvurmak için profil oluşturmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaparken dilerseniz e-devlet üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Fakat İŞKUR’a kayıt olmuş bir profiliniz yok ise ilanlara başvuramazsınız.

 İş Başvurumun Durumunu Nasıl Öğrenirim?

Başvurmuş olduğunuz işin son halini öğrenmek istiyorsanız, e-devlet sistemi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye İş Kurumu iş başvurusu sorgulama linkine tıklayarak kimlik bilgilerinizi doğrulayıp sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ekrana gelen sayfada yapmış olduğunuz iş başvurularının son durumlarını görüntüleyebilirsiniz.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru Şartları Neler?

Türkiye İş Kurumu evde paketleme işi başvurularında aranan şartlar şunlardır:

  • TC vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Hali hazırda bir işte çalışıyor olmamak

Paketleme İşinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde paketleme işi yaparken, firmanın belirlediği şartlara uygun paketleme işlemini yapmak gerekmektedir. Ayrıca paket teslim tarihini geciktirmemeye ve ürünlere zarar vermemeye dikkat edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu