Trendler

İsimden Telefon Numarası Bulma ve Sorgulama Yöntemleri 2022

İsimden telefon numarası bulma işlemi için kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak isimden numara sorgulama yapabilmeniz için o kişinin numarasını genel rehberden gizlememiş olması gerekmektedir. Mobil operatörler de isimden numara bulma hizmeti vermektedir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom isimden numara sorgulama ücretsiz nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca bazı uygulamalarla ve 11880 isimden numara bulma hattıyla aradığınız bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. İşte detaylar.

Telefon Numarası Bulma ve Sorgulama Yöntemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte, rehberinizde kayıtlı olmasa bile telefon numarasının kime ait olduğunu bulmak oldukça kolaylaştı. Sadece isim ve soyadı kullanılarak numara sorgulama servislerinin sayısı fazla olsa da güvenilirlik ve doğruluk konusunda bazı sıkıntılar mevcuttur.

Telefon numaralarını bulma için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır:

 • Mobil operatörlerin sağladığı hizmetlerle
 • Sosyal medya hesaplarından
 • Bilinmeyen numaralar servisi ile
 • Whatsapp ve benzeri uygulamalarla
 • Hukuksal süreç başlatarak

Sorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

Sorgulapp.com isimden numara bulma işlemini mümkün hale getirmektedir. Bu site sayesinde isimden sorgulama yapabildiğiniz gibi numaradan da isim sorgulama yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin gizliliği ilkesine aykırı davranan site sorgulamak istediğiniz bilgiler ve sonuçları 3. kişilerle paylaşmaktadır. Kişilerin rehberine erişerek numaraları ve kayıtlı oldukları isimleri olduğu gibi kullanmaktadır.

Bu web sitesine erişim şuan için mümkün değildir.

11880 İsimden Numara Bulma

11880 denildiğinde akla ilk gelen reklam müziğidir. Reklamın başarısı sayesinde 11880 bilinmeyen numaralar servisi herkes tarafından öğrenilmiştir. 11880 isimden numara bulma işlemi oldukça kolaydır.

Resmi bir servis olan 11880 ile bütün operatörlere ait numaraları sorgulatabilirsiniz. Web sitesi üzerinden ya da arama yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Her iki yöntemde de sizden belli bir ücret alınmaktadır.

Aramalarda dakika başına ödeyeceğiniz ücret 4,48 TL’dir.

11880 sayesinde ismini bildiğiniz fakat numarasını bilmediğiniz kişilerin telefon numarasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefon numarasını bildirerek numaranın kime ait olduğuna dair sorgulama da yapabilirsiniz.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

Turkcell’e ait ücretsiz numara sorgulama yöntemi bulunmamaktadır. Bu servisi kullanarak numara bulabilmeniz için o kişinin de Turkcell abonesi olması gerekmektedir. Ayrıca telefon numarasının rehberde herkese açık bir şekilde kullanılmasına izin vermiş olması gerekmektedir.

Turkcell isimden numara sorgulama işlemi 11832 numarasını arayarak gerçekleştirilmektedir. Bu servisi kullanmanın dakikası 2,20 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Turkcell hat sahiplerini kullanabileceği diğer bir alternatif UpCall uygulamasıdır. Bu uygulamayı indirdikten sonra kime ait olduğunu bilmediğiniz numaraların sahiplerini öğrenebilirsiniz. UpCall isimden numara sorgulama konusunda da oldukça başarılı bir uygulamadır.

Uygulamayı ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. UpCall Dolu Dolu paketine ayda 2,99 TL’ye üye olabilirsiniz. İptal etmediğiniz sürece her ay otomatik olarak yenilenmektedir. Bu paket ile ayda 500 bilinmeyen numara sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı reklamsız kullanabilirsiniz.

Paket satın almak istemezseniz, ayda 3 numara sorgulama işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Turkcell UpCall uygulaması ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Son yöntem ise 2200’a kısa mesaj atmaktır. Kimin olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı yazdıktan sonra 2200 numarasına kısa mesaj attığınızda 4,99 TL karşılığında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom isimden telefon numarası bulma için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

 • 11855’i arayarak
 • BenimMenüm’de yer alan bilinmeyen numaralar servisini kullanarak
 • 11855 numarasına kısa mesaj atarak
 • Web sitesi üzerinden
 • *100# tuşlayarak

11855 numara sorgulama yöntemi ile isimden ya da numaradan sorgulama yapmanız mümkündür. Ayrıca kendi numaranızı Türk Telekom rehberine kaydettirebilirsiniz.

11855 numarasına yaptığınız aramaların dakikası 1,64 TL olarak ücretlendirilmektedir.

BenimMenüm sim kartınızın içinde yer almakta olan bir uygulamadır. Buradan bilinmeyen numaralar servisine geldiğinizde isimden ya da numaradan sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi sonrasında telefonunuza gönderilecek her bir kısa mesaj 1,64 TL olarak ücretlendirilmektedir.

11855 ile isimden numara sorgulama için; numarasını merak ettiğiniz kişinin adını ve soyadını aralarında boşluk bırakarak yazdığınız kısa mesajı 11855’e göndermeniz gerekmektedir.  Bu işlem için tarafınıza gönderilecek olan her bir sms 1,64 TL ile ücretlendirilmektedir.

Web sitesi üzerinden sorgulama yapmak için; Türk Telekom resmi web sitesini açın. İşlemler menüsünde yer almakta olan bilinmeyen numaralar servisinden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin sonrasında aradığınız bilgiler telefonunuza kısa mesaj yoluyla iletilmektedir. Bu sms için alınacak ücret 1,64 TL’dir.

*100# tuşlayarak numara sorgulama için; tuşlama yaptıktan sonra karşınıza gelen işlemler menüsü içinden bilinmeyen numaralar servisini kullanmanız gerekmektedir. Yaptığınız sorgulamanın cevabı size kısa mesaj olarak iletilmektedir. Ücretlendirme diğer servislerde olduğu gibi 1,64 TL’dir.

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Tüm operatörlerde olduğu gibi Vodefone’da da isimden numara sorgulama yapılmaktadır. Bunun için 11842 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. Vodafone rehberinde kayıtlı olan numaraların kime ait olduğunu, isim, soyadlarını ve yaşadıkları şehri öğrenebilirsiniz. Yapacağınız aramaların dakikası 1,25 TL olarak ücretlendirilir.

Ayrıca 7048 Self Servis hizmetini kullanarak numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için “KIM” yazıp arada boşluk bıraktıktan sonra kime ait olduğunu merak ettiğiniz numarayı 10 haneli olarak yazarak 7048’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

BTK İle Numara Bulma

Bu yöntem 2020 yılına kadar kullanılabilmekteydi ancak yapılan yeni düzenleme ile kişilerin güvenliği ön planda tutularak numara sorgulama işlemleri e-devlet platformuna taşındı.

Ücretsiz Numara Sorgulama

Operatörlerin sağladığı sorgulama hizmetleri, 11880 gibi platformların hepsi bu işlemler için ücret almaktadır. Telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile ücretsiz numara sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Telefon Numarası Öğrenme Programı

Geliştirilen birçok telefon numarası bulma programı sayesinde, sizi arayan kişiler rehberinizde kayıtlı olmasa bile kim olduklarını öğrenmeniz çok kolay hale geldi. Ücretli uygulamalar olduğu gibi ücretsiz uygulamaların da sayısı bir hayli fazla. Biz de sizler için en fazla kullanılan ücretsiz telefon numarası öğrenme programlarını sıraladık:

 • Nuumara
 • Caller ID
 • Mi Caller ID
 • GB Contact
 • Telefon Numarası Bulucu

Bu programların birçoğu programı indiren kişilerin rehberine erişim sağlar ve bilgileri çeker. Tüm kullanıcılardan oluşan genel bir rehber oluşturur. Numaralar genellikle başkalarının rehberlerinde kayıtlı oldukları şekilleriyle size aktarılmaktadır.

Whatsapp İsimden Numara Bulma

Hemen hemen herkesin kullandığı uygulamalardan biri olan Whatsapp ile isimden numara bulma ve numaranın kime ait olduğunu öğrenme şansınız vardır.

Ortak gruplarda bulunduğunuz kişilerin isminden numaralarını bulabilirsiniz. Bunun dışında bir yöntem bulunmamaktadır.

Numaranın kime ait olduğunu görmek istiyorsanız, rehberinize kaydetmeniz gerekmektedir. Whatsapp kişilerinizin olduğu kısımdan profil fotoğrafını, isim bilgisini öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntem için o kişinin profil fotoğrafını gizlememiş olması gerekmektedir.

İsimden Telefon Numarası Bulma Telegram

Bu yöntem oldukça zordur ve genellikle işe yaramamaktadır. Ancak şansınızı deneyebilirsiniz. Telegram ile telefon numarası bulma için o kişinin de üye olduğu gruplara katılmanız gerekmektedir. Fakat Telegram uygulaması kişilerin isimelerini ve telefon numaralarını gizli tutmaktadır. Grupta yer aldığından eminseniz, grup kişileri arasında isim ve soyadı ile arama yapmanız ve numarayı bulmanız düşük de olsa bir ihtimaldir.

Facebook İle Numara Bulma

Sosyal medya platformu Facebook, iletişim bilgileri kısmında sizden cep telefonu numaranızı istemektedir. Bu numarayı gizlemediğiniz sürece kişiler sizi Facebook’da aratarak telefon numaranıza ulaşabilirler. Ancak kullanıcıların çoğu iletişim bilgilerindeki telefon numaralarını gizlemektedir.

Google İle İsimden Numara Sorgulama

Bu yöntemi kullanarak numara bulabilmeniz düşük bir ihtimaldir ancak imkânsız değildir. “ad soyadı” bilgisini yazarak (tırnak içinde yazın) arama yaptığınızda, kişilerin sahibinden ve benzeri platformlarda vermiş oldukları telefon numaralarına ulaşmanız mümkündür. Doğru bilgiye ulaşma imkânınız az bile olsa bu yöntemi denemekte fayda var.

11890 İsimden Numara Sorgulama

11890 web sitesi üzerinden isimle ya da numara ile sorgulama yapabilirsiniz. İsim, soyadı ve şehir bilgilerini girdikten sonra bilgiler size aktarılacaktır. Bunun için talep edilen ücret sorgulama başına 9,8 TL’dir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. 100 yıl bekledim gelmedi diye Şaka lan şaka geldi şaka daha yeni yapıyorum lan ben bunu nasıl gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu