SağlıkSorgulama

İnternetten TC Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme

Tahlil sonuçlarınızı öğrenmeniz lazım ama nasıl sorgulama yapacağınızı bilmiyor musunuz? Sizin için tahlil sonuçları öğrenme ile ilgili tüm bilgileri derleyip burada paylaştık. Hastane tahlil sonucumu nasıl öğrenebilirim?, T.C. kimlik numarası ile hastane tahlil sonucu öğrenme, internetten tahlil sonucuna nasıl bakılır, devlet hastanesi tahlil sonucu, tahlil sonucu öğrenme e- devlet, sağlık ocağında yaptırdığım tahlil sonucu öğrenme, T.C. kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme İstanbul, T.C. kimlik no ile Ankara ve diğer bütün iller için tahlil sonucuna nasıl bakılır detaylı bir şekilde anlattık.

TC ile Hastane Tahlil Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternetten yaptığınız tahlil sonuçları kontrol etme işlemini, e-Nabız sistemi ya da e- Devlet üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Bu işlemin nasıl yapıldığını aşağıda adım adım sizler için anlatacağız.

 • İlk olarak e- Devlet üyeliğinize giriş yapacaksanız, giriş bilgilerinizi doğru girmeniz gerekir. T.C kimlik numarası ile şifrenizi girdikten sonra arama kısmına tahlillerim yazarak arama yapın.
 • Tahlillerim kısmında e-Nabız sağlık sistemi seçeneğinden uygulamaya bağlanın. e- Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra sayfada açılan tahlillerim kategorisinde tüm yapılan tahlilleri ve sonuçlarını kontrol edebilirsiniz.
 • Eğer E- Nabız şifreniz yoksa, e- Devlet üzerinden T.C. bilgileriniz ile giriş yapıp şifre oluşturabiliyorsunuz. Ya da aile hekiminizden geçici e-nabız şifresi alarak sonuçlarınıza bakabilirsiniz.
 • Hastane tahlil sonucunuzu MHRS sistemine giriş yapıp, ardından hangi hastanede tahlil yaptırdıysanız, o hastanenin adını seçip ilgili tahlil sonucunuzu kontrol edebiliyorsunuz.
 • İsterseniz tahlil sonucunu telefonunuza indirebilir ya da tüm sonularınızı buradan kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca randevu gün ve saatini, doktorunuzun adını da buradan kontrol edebilirsiniz.

İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenme

Tahlil sonucunuz için hastaneye ya da aile hekiminize gitmenize gerek kalmadan internetten sorgulayabilirsiniz. Tahlil sonucunuzu hızlı bir şekilde internetten öğrenebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına açılan merkezi hekim randevu sistemi sayesinde internetten, hem muayene randevusu almak hem de tahlil sonuçlarına bakmak nasıl yapılır?

 • İlk iş MHRS sistemine giriş yapın.
 • Ardından tahlil sonuçlarım bölümünden bilgilerim kısmına giriş yapın, sonuçlarınızı burada göreceksiniz.
 • Bunun dışında, şunu da hatırlatmakta fayda var. Tahlil sonuçlarını sistem her hastanenin farklı göstermektedir.
 • Bazı hastanelerde yaptırdığınız tahlil sonucuna bakmak istediğinizde barkod sistemi bilgisi sizden istenebilir.
 • Ya da doğum tarihi, yaptırmış olduğunuz tahlil adı gibi bilgiler talep edilebiliyor. İstenilen bilgileri biliyorsanız bunları doldurarak tahlil sonucuna ulaşabilirsiniz.
 • Eğer istenilen bilgileri bilmiyorsanız, tahlil yaptırdığınız hastaneden bu bilgileri alabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları

Devlet hastanesinde daha yeni ya da daha önce yaptırdığınız tahlil sonucunu kontrol etmek için, isterseniz işlem yaptırdığınız hastaneye gidip kimliğiniz ile sonuçlarınızı alabilirsiniz. İnternetten sonuçlarınızı kontrol etmek isterseniz, tahlilleri yaptırdığınız hastane ismini ve yaptırdığınız tahlilleri bilmeniz gerekiyor.

Örnek verecek olursak, tahlil yaptığınız hastanenin resmi internet sitesine giriş yapın tahlil sonucu ve sorgulama bölümüne girin barkod numarası ve T.C. numaranız ile sorgulamanızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

E- Devlet Tahlil Sonuçları Öğrenme

E- Devlet ile tahlil sonuçlarınıza 2 farklı şekilde ulaşabilirsiniz. E- Devlet Tahlil Sonuçları Öğrenmek için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • E- Devlet bilgi sisteminde tedavi bilgileri sorgulama kısmına giriş yaparak kimlik doğrulaması yapın tedavi ve tahlil sonuçlarınızı buradan inceleyin.
 • e- Devlet girişi yaparak, e- Nabız bölümüne giriş yapın ve tahlil sonuçlarınızı görüntüleyin.
 • E- Devlet şifreniz bulunmuyorsa PTT şubelerinden bir ücret ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. e -Nabız girişleri için e-devlet üzerinden şifre oluşturabiliyorsunuz.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Öğrenme 2022

Sağlık ocaklarında yaptırılan tahliller için ilk olarak yaptırdığınız tahlilin kaç günde çıkacağını öğrenmeniz, sonra ise test yapılan tüpün üzerindeki numarayı almanız gerekiyor. Tahlil sonucunuzu sorgulamak için bu numaranın olması gerekir. Tahlil sonucunu öğrenmek için ise; LABİM sayfasından kontrol edebilirsiniz. Bu işlem için T.C. kimlik numaranız ve kayıt numaranızın olması gerekiyor. Kayıt numaranız tahlilin yapıldığı tüpün üzerindeki barkod da yazmaktadır. Bu bilgileri ya da şifreniz ile girdikten sonra tahliller liste halinde önünüze gelir. Burada tahlillerinizi görebilir ve çıktısını çıkarabilirsiniz. Fakat unutmayın ki, sonuçları mutlaka uzman doktorun görmesi gerekir. Hastanın ya da uzman doktor olmayan bir kişinin tahlili yorumlaması bir anlam ifade etmez. Tıbbi açıdan da bir geçerliliği yoktur.

Sağlık Ocağı Kan Tahlili Saatleri: 09:00- 11:00 arasındadır.

Patoloji Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Patoloji sonucunu internetten kontrol etmek çok kolay! Yaptırdığınız patoloji sonucunu öğrenmek için yapmanız gerekenler çok kolay ve basit işlemler. İşlemi yapmış olduğunuz hastaneden size verilen sonuç alma kartı ya da barkodu ile e- Nabız sistemine giriş yapın. T.C. bilgileriniz ve giriş işlemlerini yaptıktan sonra barkod üzerindeki kodu girip sonucunuza bakabilirsiniz.

İnternetten Emar Sonucu Sorgulama

E- Nabız Emar Sonucu Nasıl Öğrenilir?

e- Nabız sistemi ile emar sonuçlarınızıda öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken internetten e- Nabız sistemine giriş yapmanız sonra, yaptırmış olduğunuz tahlil ve işlemler için size verilmiş olan sonuç alma belgesi ile bilgileri doğru bir şekilde yazıp kontrol etmek. Barkod üzerindeki sonucunuz e nabız üzerinden karşınıza çıkacaktır. Bu sistem sayesinde aldığınız ilaçlar, hastahaneye gittiğiniz tarihler ve emar sonuçlarını kontrol edebiliyorsunuz. E-nabız şifrenizi e-devletten giriş yaparak oluştura bilirsiniz.

EMAR – MR Sonuçları İnternetten Öğrenilir mi?

MR (emar) sonuçlarınızı internetten kontrol etmek için. Tomografi, patoloji, kan tahlilleri tüm bu işlemleri internetten kontrol edebiliyorsunuz. İnternetten e-nabız sistemine giriş yapıp hastane seçimi yaptıktan sonra barkoddaki kodu girerek kontrolünü yapabilirsiniz. Sıra beklemeden telefondan ya da bilgisayardan MR sonucunuzu kontrol etmek mümkün.

T.C. Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme İstanbul 2022 (Labim)

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğünce online işlemler uygulaması ile yeni bir hizmet geldi. Bu hizmet sayesinde sağlık ocaklarında yapılan laboratuvar sonuçlarınızı kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ile bu sonuçları kontrol etmek çok kolay. LABİM sistemini kullanarak hızlıca sonuçlarınızı alabilirsiniz. Bu sistem hastalara büyük bir kolaylık sağlıyor. Fakat illere göre bu uygulamada değişiklik göstermektedir. Yine MHRS ve e- Nabız sisteminden bilgilerinizi şehir fark etmeden barkod numaranız ile giriş yapıp İstanbul tahlil laboratuvarı (LABİM) sisteminden tüm sonuçlarınızı elde edebiliyorsunuz.

T.C. Kimlik Numarası İle Tahlil Sonucu Öğrenme Ankara 2022

Ankara ilinde tahlil verdiyseniz ve tahlil sonucunuz için isterseniz E- Nabız, MHRS sistemini kullanabiliyorsunuz. Ek olarak Ankara valiliği sağlık bakanlığının geliştirdiği online sorgulama sistemi ile giriş yapıp tüm laboratuvar sonuçları bilginize ulaşabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmek için T.C numaranızı, barkod numaranızı ve soyadınızı girerek işleminizi kontrol edebiliyorsunuz. Barkod numaranızı bilmiyorsanız sağlık ocağı ya da aile hekiminizi arayarak giriş için istenilen bilgileri talep edebilirsiniz. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz yazmanız halinde tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

İnternetten Kan Tahlili Sonucu Alma

E-Nabız, Mhrs sistemlerini kullanarak internetten kan tahlili sonuçları da alınabilir. Bu sistemlere yine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp tahlil sonuçlarına hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün.

E-Nabız şifreniz yoksa E-Devlet üzerinden şifre oluşturup giriş yapabilirsiniz. Tahlil sonucunuz öğrenmek için tüp üzerinde yer alan barkod numarasınada ihtiyaç duyulur.

TC ile Tahlil Sonuçları Sorgulama İzmir

İzmir ilinde ikamet eden ve tahlil verip sonucunu merak edenlerin de kullanacağı iki farklı sistem bulunuyor. İsterseniz E- Nabız, MHRS sistemini kullanarak tahlil sonuçlarına bakmak mümkün.

Ayrıca bu sistemlerden tahlil sonucunuzu çıktı olarakta alabiliyorsunuz. Unutmayın ki tahlilinizi sizin yorumlamanız sağlık açısından bir anlam ifade etmez. Tahlil sonuçlarınızı uzman bir doktorun yorumlaması gerekir.

TC ile Tahlil Sonuçları Sorgulama Adana

Adana’da hastanede ya da Sağlık ocağında tahlil verdiyseniz ve sonucu merak ediyorsanız yine E-Nabız sistemine kullanıcı girişi yaparak sorgulama yapabiliyorsunuz. Sorgulama sonucunu öğrenmek için tahlil yaptığınız hastane ve tahlil barkod numarası gerekir.

Bu bilgileri girerek Adana ilinde TC kimlik no ile internetten tahlil sonucu sorgulanabilir. Bu işlem işte bu kadar kolay.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu