Sosyal Medya

İnstagramda Birinin Seni Engellediğini Nasıl Anlarsın? 2023 Yöntemleri

İnstagram en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Platform, fotoğraf, video ve mesaj paylaşımına ilişkin pek çok özellik sunuyor. Ancak, herkes her zaman halka açık olmak istemez. Bazen birisi sizi engelleyebilir. Engellemenin nasıl tespit edileceğine dair birkaç ipucu ve yöntem vardır. İnstagram’da birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız içeriğimizde detaylandırdık.

Henüz Hiç Gönderi Yok Yazısı Ne Anlama Geliyor?

Birinin sizi Instagram‘da engellemiş olabileceğinin ilk işareti, hesabına girdiğinizde “Henüz hiç gönderi yok” yazısıdır. Eğer daha önce bu kişinin paylaşımlarını görüyorsanız ve şimdi görünmüyorsa, muhtemelen sizi engellemiştir.

İnstagram’da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Bir instagram kullanıcısının sizi engellediğinden şüpheleniyorsanız ancak emin değilseniz, bunu öğrenmeniz için gereken adımlar şunlardır:

 • Birisi sizi engellediyse, onu instagram arama çubuğunda aradığınızda göremezsiniz.
 • Profil sayfasını açsanız bile paylaştığı gönderileri göremezsiniz.
 • Okişinin profil sayfasını açtığınızda, gönderi sayısını görürsünüz ancak henüz gönderi yoktur.
 • O hesaptan gelen beğeniler ve yorumlar kaybolacaktır.
 • DM (mesaj) gönderemez veya alamazsınız.

Birinin sizi instagram’da engellemesinin amacı, artık onlara ulaşamamanızı ve gönderilerini, yorumlarını veya beğenilerini görmemenizi sağlamaktır. Birisi sizi engellediğinde, o profil kaybolmaz. Sadece ona ulaşmanıza izin verilmez ve paylaşımlarını göremezsiniz. Yani hesap orada ama göremiyorsunuz. Bu, instagram arayüzünün, hesabı tam olarak göstereceği zaman hesabı gizlemesiyle sonuçlanır.

DM’den Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Biri sizinle Instagram Direct mesajlarında konuşuyorsa ve artık yanıt vermiyorsa, muhtemelen sizi engellemiştir. Profillerini de göremiyorsanız kullanıcı sizi engellemiştir.

Instagram Kullanici bulunamadi

Hikayeden Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

İnstagram hikayeleri, arkadaşlarınızın hayatlarında neler olup bittiğini öğrenmenin harika bir yoludur. Ancak birisi sizi engellediğinde artık onun hikayesini göremezsiniz. Sizi engellediğini öğrenmek için kişinin profiline girerek sabit hikayelerine bakabilirsiniz. Sizi engellemeden önce hikayeleri vardı ve siz bunu görüyorsanız engellediğinde sabit hikayelerini göremezsiniz. Hikayeden engellendiğinizi anlamanın en basit yolu budur.

Arama Sonuçlarında Profil Yok

Birinin sizi instagram’da engellemiş olabileceğinin bir başka işareti de, adını arattığınızda profilinin bulunmamasıdır. Arama sonuçlarında profil yok diyenler daha önce gördüğü profili şuan göremiyor ise sizi engelledikleri veya hesabını kapattığı anlamına gelir. Anlamak için yapılması gerekenler şunlardır:

 • Kullanıcı hesabını silmiş olabilir: Kullanıcı hesabını silerse, profil artık sonuçlarda görünmez.
 • Kullanıcı hesabını geçici olarak devre dışı bırakmış olabilir: Bir kullanıcı hesabını geçici olarak devre dışı bıraktıysa, profil sonuçlarda görünmez. Ancak, hesap daha sonra tekrar aktif hale geldiğinde, profil sonuçlarda tekrar görünecektir.
 • Kullanıcı hesabını gizli yapmış olabilir: Bir kullanıcı hesabını gizli yapmışsa, profil sonuçlarda görünmez. Yalnızca takip ettiğiniz veya takip isteği gönderdiğiniz kullanıcılar bu hesabı görüntüleyebilir.
 • Kullanıcı, hesabını bloke etmiş olabilir: Bir kullanıcı sizi bloke ettiyse, profilini profil sonuçlarında göremezsiniz.
 • Arama sonuçları hatası oluşmuş olabilir: Nadiren de olsa Instagram’da arama sonuçlarında hatalar oluşabiliyor ve bazı profiller arama sonuçlarında çıkmıyor. Bu durumda, daha sonra tekrar denemek veya Instagram’ın güncellenmesini beklemek en iyisi olabilir.

Genel olarak, bir kullanıcının profilini ararsanız ve profil sonuçlarda görünmezse, önce bu olası sebeplerden herhangi birini kontrol edin. Herhangi bir sebep yoksa, kullanıcının profilini aramak için farklı anahtar kelimeler veya kullanıcı adları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Instagram’da Engelleme Nasıl Yapılır? Nasıl Kaldırılır?

İntagramda birinin engellemek veya engelini kaldırmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • İnstagram mobil uygulamasını açın.
 • Engellemek istediğiniz hesabın profil sayfasını açın.
 • Sağ üst köşedeki üç nokta düğmesine dokunun.
 • Açılır menüden Engelle’ye dokunun.
 • “Bu hesabı ve oluşturabileceği diğer hesapları engelle” seçeneğini onaylayın.
 • Engelle düğmesine tıkladığınızda hesap engellenecektir.

Hesabın profil sayfasındaki Engellemeyi kaldır butonu ile istediğiniz zaman engellemeyi kaldırabilirsiniz.

İnstagram’da birini engellemek için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Benzer adımları takip ederek mobil veya masaüstü internet tarayıcınızdan açtığınız instagram web sitesinde istediğiniz kişiyi engellemeniz mümkün.

Instagramda Engelleme Nasil Yapilir Nasil Kaldirilir

Birinin Instagram Hesabını Kapattığını Nasıl Anlarız?

Bazı durumlarda, erişmek istediğimiz birinin instagram hesabını bulamayabiliriz. Bu gibi durumlarda, birkaç seçenek vardır. Bu kişinin profili gizli olabilir, sizi engellemiş olabilir veya hesabını kapatmış olabilir. Ayrıca, instagram’da bir hesabı olmayabilir. Bilmediğiniz farklı bir hesap açmış olabilir. İşte anlamak için yapmanız gereken bazı şeyler:

 • İnstagram hesabını kapatıp o kişinin profiline girmeye çalıştığınızda ekranda “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor” ekranı karşınıza çıkıyor.
 • Bu uyarının altında “tıkladığınız link bozuk veya sayfa kaldırılmış olabilir” açıklaması kişinin hesabını kapattığının en büyük göstergesidir.
Birinin Instagram Hesabini Kapattigini Nasil Anlariz

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’dan farklı olarak WhatsApp, bir kişinin sizi engellediğini doğrudan size söylemez. Ancak, bazı işaretler var. Örneğin, birisi size bir mesaj gönderdiğinde “gönderildi” ve “teslim edildi” görünebilir, ancak “okundu” işareti hiçbir zaman görünmez. Bu, muhtemelen sizi engellediği anlamına gelir.

İntagram hakkında bilmeniz gerekenler:

Birinin Beni İnstagram’da Engellediğini Nasıl Anlarım?

Eğer biri sizi Instagram’da engellediyse, bu kişinin profilini arayıp bulamazsınız ve onların paylaşımlarına yorum veya beğeni yapamazsınız.

Engellenen Kişi Hesabımı Takip Etmeyi Bıraktı mı?

Evet, engellenen kişi hesabınızı takip edemez.

Seni Engelleyen Birinin Hikayelerini Görebilir miyim?

Hayır, biri sizi engellediğinde, o kişinin hikayelerini göremezsiniz.

Birinin Seni Engellediğinde Hesabın Görünürlüğünde Bir Değişiklik Olur mu?

Birisi sizi instagram’da engellediğinde, hesabınızın görünürlüğünde herhangi bir değişiklik olmaz. Yani, diğer kullanıcılar hala profilinizi görebilir, gönderilerinizi ve hikayelerinizi görüntüleyebilir, sizi takip edebilir veya takipten çıkabilir. Ancak, engelleyen kişi profilinize erişemez ve sizi takip ettiyse, artık takipçiniz olmaz.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.