Sosyal Medya

Instagram Profilime Kim Baktı, Ne zaman, Kaç Dk? (Gizli Yöntem)

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram’ın milyonlarca kullanıcısı var. Ve dünyanın bir ucunda bulunan herhangi bir kullanıcı dünyanın öteki ucundaki kullanıcının instagram profiline kolaylıkla ulaşabilir. Burada ne kadar bilgi paylaşacağınız tamamen size kalmış. Peki profilinizin açık ya da kapalı olduğu fark etmeksizin, arkadaş listenizde olsun ya da olmasın herhangi birinin profilinizi incelediğini bilmek ister miydiniz? Bu soru zaman zaman hepimizin aklını kurcalamıştır. Bazen eski bir sevgili, bazen eski bir dost, bazen de yeni tanıştığınız biri için, bazen de sadece genel bir meraktan düşer bu soru aklınıza; ‘Acaba profilime kim baktı?. İşte tam bu noktada sizler için detaylı bir inceleme yaptık.

Instagram Profilime Kim, Ne Zaman, Kaç Dk. Baktı Öğrenebilir miyim?

Instagram hesabını gün içinde sık sık kontrol eden pek çok kullanıcının aklını kurcalayan bu sorunun net bir cevabı mevcut; hayır öğrenemezsiniz. Instagram’ın gizlilik politikalarına göre profilinizi görüntüleyenlerin bilgileri uygulamanın kendisinden mevcuttur ancak kimse ile paylaşılmaz. Tıpkı Facebook gibi bu konuya oldukça önem veren instagram 3. Parti uygulamalarıyla ilgili olarak yeni kurallarını da 29 Haziran 2020’de güncelledi. 

Ancak konuyla alakalı merakına yenilen birçok kullanıcı hem Android hem de IOS için bu bilgiye ulaştıklarını iddia eden uygulamalara rağbet göstermektedir.

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamaları Nelerdir?

Instagram profilinizi görüntüleyenlerin listesine ulaşabileceğinizi vadeden bazı uygulamaların isimleri aşağıdaki listede mevcuttur. Apple Store ve Play Store’dan bu uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Uygulama AdıKullanıcı Puanıİndirme Sayısı
InMyStalker4,529.193
XProfile4,617.422
WProfile4,516.667
MyStalker4,24.274
Profile Bakanlar ve Profile Kim Baktı4,8863
IGProfile4,5396
Followers Pro4,76.991
InLog4,618.741
Followers+3,8233.438
İnstagram için takip etmeyenler ve takipçi analizi2,060.395
Sarman2,428.796
ZenProfile2,1383
iAnalysis5243
inProfile3,45.849
ProfilEye2,8753
XProfile4,3355.827
Who Reports3,79.358
Web Postegro3,010.024
Postegro& Lili3,3828
Profile+3,8195
Report Analyzer3,84.041
ReportsX+3,921
InReports3,73.711
ProfileStalk4,8815
KeepStalk3,95.199
WhoView3,411
BlindStory4,02.012

Instagram uygulamasının da açıkça belirttiği gibi bu tür uygulamaların gizlilik verilerine ulaşmasının herhangi bir yolu yoktur. Gizlilik açığı olan uygulamaların üzerine çokça gidilen bu dönemde Instagram bu konuya oldukça özen göstermektedir.

Yazımız sadece bilgilendirme amaçlı olup, 3. Parti uygulamaların yüklenmesi ile oluşabilecek herhangi bir zarardan okuyucunun kendisi sorumludur.

Profiline kim bakmış ne zaman bakmış kaç dakika bakmış?

3. parti yazılımlarla kimin kaç defa baktığını görmeye çalışırken, hesabınızı çaldırmayın!

Instagram Profilini Görüntüleyenleri Öğrenme Programları Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Burada da net bir hayır cevabı ile karşılıyoruz. Tüm bu programlar %100 doğrulukla çalıştıklarını iddia ederken işin gerçeği %1’lik doğruluk bile mevcut değil. Genellikle herhangi bir algoritmaya sahip olmayan bu uygulamalar, rastgele isimler seçmektedir. Karşınıza çıkan listedeki isimler bazen sizi takip eden bazen de sizi takip etmeyen farklı kullanıcılardan oluşmaktadır.

Peki bu uygulamalar size sundukları verileri neye göre belirliyor? Burada sizin ve takipleştiğiniz kişilerin etkileşim oranını göz önüne alan uygulamalar mevcut. Dediğimiz gibi bu uygulamalar da size doğru bir bilgi ulaştıramazlar. Tamamen etkileşiminizden kaynaklanan olasılıklar listesi size sunulur. Hele ki sizi takip etmediği halde görüntüleyenler listesinde çıkan hesaplar tamamen rastgele seçilmiş belki de hayatında sizin adınızı bile hiç duymamış ya da profilinize tıklamamış kişilerdir.

Biz de sizler için bu uygulamalardan birini test ettik. Giriş yaptığımız hesap ofisimizde çalışan bir arkadaşımıza ait ve hesapta 579 takipçi, 538 takip edilen kullanıcı mevcuttu.  Uygulamanın ücretsiz kullanılabilen birkaç özelliği mevcut olduğundan önce onları denedik. Örneğin sizi takip etmeyi bırakanların listesi. Buraya kadar olan kısımda verilen bilgiler doğru çıkıyor. Bunun sebebi ise uygulamayı yükledikten sonra sizden birçok izin vermenizi istemesi. Bu izinler kişi listenize erişim, galerinize, rehberinize erişim vs.’dir. Kısacası 3. Parti bir uygulamaya çok fazla özel bilgi ve dosya izni vermektesiniz. Profilime bakanları görüntüle kısmına tıkladığınızda Pro paketi geçmeniz istenmekte. Pro pakete geçmek için ise 3 seçenek karşınıza çıkıyor:

 • 1 aylık üyelik: 5,99 dolar
 • 6 aylık abonelik: 21,49 dolar
 • 12 aylık abonelik: 29,99 dolar

Biz deneme yapmak istediğimiz için 1 aylık üyelik paketini seçtik. Yaklaşık olarak 49 Türk lirası ödeme yaptık. Sıra ise işin en merak ettiğimiz kısmına geldi, profilimize kim baktı? Karşımıza 20 kişilik bir liste çıktı. Bu listedeki kişilerin bazıları olması muhtemel bazıları ise takipleştiği halde profil ziyareti yapmasına çok da anlam veremediğimiz kişilerdi. 2 tane ise hiç tanımadığımız alakasız hesap mevcuttu. Bu isimleri not edip ofisteki diğer çalışanların bir kısmına (toplamda 8 kişi) arkadaşımızın profilini ziyaret ettirdik. Gönderileri açıp en aşağılara kadar inceledi birçoğu. Yaklaşık 1-2 saat sonra uygulama listesini tekrar güncelledik. Ancak ofisten kimsenin ismi görüntüleyenler listesine eklenmemişti. Belirli aralıklarla listeyi güncellediğimiz halde listede verdiği yeni profil ziyaretçisi isimlerinin arasında ofisteki arkadaşlarımızdan kimse yoktu.

Kısacası; yaptığımız denemeyle de netleştirdik ki liste belli aralıklarla güncelleniyor ancak verilen bilgiler tamamen yanlış. Ofis arkadaşlarımızdan kimsenin ismi listeye eklenmedi.

Burada size başka bir uyarı daha yapmak istiyoruz. Uygulamayı yükledikten sonra verdiğiniz bilgiler arasında kullanıcı adı, şifre, telefon rehberi, galeri, mikrofon vb. birçok özel kalması gereken bilgi mevcut. Bu nedenle hesabı çalınan, haberi olmadan tanımadığı alakasız hesapları takibe aldığını ya da kendisi yapmadığı halde alakasız gönderileri beğendiğini fark eden kullanıcıların sayısı çok fazladır. Başta da belirttiğimiz gibi bunu öğrenmenin herhangi bir yolu yok. Bilgilerinizi çalan bu tür uygulamaları yüklemek size yarardan çok zarar sağlayacaktır.

“‘”Yine de bir yolunu bulup öğrenmem gerekiyor.” diyen meraklı sosyal medya kullanıcıları için bir ipucumuz mevcut.

Instagram Profilime Bakanları Görmenin Başka Bir Yolu Yok mu?

Bunun için en ideal yöntem instagram hikâyeler kısmıdır. Eklediğiniz hikâyeyi kimlerin göreceğini belirleyin. Örneğin, sadece takipçileriniz mi yoksa hesabınızı açık hesap yaptıktan sonra tüm instagram kullanıcıları mı? Eğer sizi takip etmeyen birini tespit etmek istiyorsanız hesabınızı açık hesap yapmalısınız.

İnstagram Hesabını Açık Hesap Yapmak

 İlk önce ayarlar kısmına tıklayınız. Karşınıza gelen seçenekler arasında ‘gizlilik’ kısmına tıklayınız. İlk sırada ‘gizli hesap’ seçeneği gelecektir. Buradaki onayı kaldırdığınızda hesabınız artık tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Instagram hikâyenizi paylaştıktan sonra ekranın altındaki göz işaretine tıklayarak hikâyenize bakanları görüntüleyebilirsiniz. Eğer biri sizin profilinize sık sık bakıyorsa ve sizi takip etmiyorsa yanlışlıkla bile olsa bu hikâyeyi görüntülemesi oldukça muhtemeldir. Peki, sizin gönderi ve hikâyelerinizi yakın takibe almış birini fark ederseniz ve rahatsızlık duyarsanız ne yapmanız gerekir? Bu kişiyi engellemek rahatlıkla bu rahatsızlığınızı gidermeye yeterli olacaktır.

Instagram’da Bir Hesap Nasıl Engellenir?

Instagram’da bir kullanıcıyı engellemek için öncelikle o kişinin profilini açın. Daha sonra sağ en üst tarafta bulunan 3 nokta işaretine tıklayın. Karşınıza yeni bir seçenekler listesi açılacaktır. Burada seçmeniz gereken ‘Engelle’ olacaktır. Bundan sonra bu kullanıcı, profiliniz açık ya da gizli olsa bile sizin gönderilerinizi, hikayelerinizi ve yorumlarınızı göremeyecektir.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da hikâyelerinizi görmesinden rahatsızlık duyduğunuz en az bir kişi vardır. Bu gibi durumlarda hikâyenizi bu kişiden gizleyebilirsiniz. Üstelik bu kişinin sizi takip etmesine ya da sizin onu takip ediyor olmanıza gerek de yok. Ayarlar kısmından ‘gizlilik’ kısmına tıklıyoruz. Karşımıza gelen listede ise ‘Hikâye’ seçeneğine tıklıyoruz. En başta yer alan ‘Hikayeyi Gizle’ butonuna basıp açılan arama kısmına istediğiniz kişinin profil adını yazıp arattıktan sonra kişinin adının yanındaki baloncuğu işaretleyip işlemi tamamladığınızda bu kişi artık hikayelerinizi hiçbir şekilde göremeyecektir. Dolayısıyla hikâyelerinize yanıt da veremez. Instagram’ın bu özelliği en çok da bir şekilde takipleşmek zorunda kaldığımız kullanıcıları belirli bir yere kadar kısıtlamak için oldukça kullanışlıdır.

Instagram Profilime Kim Baktı Android Uygulamaları

İnstagram progilime kim baktı android uygulamaları aşağıdaki gibidir:

 • InMyStalker – Profilime Kimler Baktı Instagram
 • MyStalker : Profilime Kimler Baktı Instagram
 • X Profile – Profilime Kim Baktı Instagram Analizi
 • Profile Bakanlar ve Profile Kim Baktı
 • IGProfile – Profilime Kim Baktı Instagram
 • Followers Pro – Profilime Kim Baktı Analizi
 • WProfile – Profilime Kim Baktı? Instagram Analiz
 • The Stalker – Instagram profilime kim baktı
 • InLog – Profilime Kimler Baktı Instagram Analiz
 • ProfileLog – Profilime Kimler Baktı Instagram
 • Toolkit for Instagram – Gbox

Instagram Profil Bakma Iphone Uygulamaları

İnstagram profil bakma iphone uygulamaları aşağıdaki gibidir:

 • Profile Viewer for Instagram
 • Poze – Profil Resmi Büyütme
 • Postegram Report For Instagram
 • Sarman – Instagram Analizi
 • Preview: Planner for Instagram
 • Takipçi Analizi:Takibi Bırakan

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.