Sosyal Medya

İnstagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir? 2023

İnstagram hesap çalma yöntemleri nelerdir: İnstagram hesabı çalmak için hizmet veren kişilerin yanı sıra instagram çalmak için oldukça basit yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden tercih ettiğinizi kullanarak sevgilinizin arkadaşınızın veya hoşlanmadığınız bir kişinin hesabını kolaylıkla çalabilirsiniz. İnstagram hesabı çalma yöntemleri, sevgilimin instagram şifresini nasıl kırabilirim, savcılığa instagram hesabı şikayet etme, instagram hesabı çalmada kesin yöntem instagram hesabı çalma nasıl anlaşılır, hesap çalmak için instagram ile iletişime geçin, instagram hesabı çalma geri alma ve instagram hesap çalma suçu hakkında tüm detayları araştırdık.

İnstagram Hesabı Çalma Yöntemleri Nelerdir?

İnstagram hesabı çalmak için kişinin kullanıcı adını bilmek bazen yeterlidir. Ancak, kişi instagram hesabını “iki faktörlü kimlik doğruma” ile güvenlik altına aldıysa işiniz biraz zorlanabilir. İnstagram hesaplarına konulan 12345asd. gibi şifreli hesapların çalınması kolaylaşırken daha güçlü şifreye sahip hesapların çalınması da mümkündür.

İnstagram hesap çalma yöntemleri şunlardır:

 • SMS veya Mail olarak gelen bazı linklere tıklamak,
 • Hesap çalma uygulamaları,
 • Fake telif siteleri ile hesap çalma,
 • Sosyal Mühendislik (SM)
 • Virüs yöntemi ile hesap çalma,
 • Hesap bilgileri ile Hackleme,
 • Phısıng yöntemi ile hesap çalma yöntemleri ile bir çok instagram hesabı çalınabilir.
instagram hesap calma yontemleri
İnstagram Hesap Çalma Yöntemleri

Sevgilimin İnstagram Şifresini Nasıl Kırabilirim?

Sevgilinizin veya herhangi birinin hesabını çalabilmek için SMS veya Mail adresine erişim sağlayabiliyor olmanız gerekmektedir. SMS ile gelecek koda kolaylık ile ulaşabilme imkanınız varsa eğer gelen kodu instagrama girerek hesaba yeni şifre oluşturabilirsiniz. Mail hesabına erişim sağlayabilenler ise aynı mail hesabı instagrama kayıtlı ise şifremi unuttum dedikten sonra sms yerine mail adresini seçerek aile gelecek kod ile şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Savcılığa İnstagram Hesabı Şikayet Etme 2023

Sizi rahatsız eden veya size ulaşmasını istemiyorsanız Savcılığa şikayet dilekçesi yazarak başvuruda bulunabilirsiniz. Savcılığa vereceğiniz dilekçe ile istemediğiniz hesapları yasal olarak engelleyebilirsiniz. Ayrıca UYAP vatandaş üzerinden savcılığa göndereceğiniz dilekçe ile tüm bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Çalmada Kesin Yöntem

İnstagram üzerinde taklit hesabı şikayet edin yöntemi hesabını kurtarmak için kullanılan bir yöntemdir ancak son zamanlarda instagram hesabı çalmak için kullanılmaktadır.

İnstagram hesabı ele geçirme için uygulanması gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • İlk olarak instagram üzerinde taklit hesabı şikayet edin sayfasına giriş yapınız.
 • Temsil ettiğimiz biri gibi davranan bir hesap oluşturdu seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından hesabını çalmak istediğiniz kişinin kullanıcı adına benzer bir mail hesabı açarak diğer adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz gmail adresini instagram sayfasında yer alan forum kısmına yapıştırın.
 • Daha sonra sizden istenecek olan kimlik fotoğrafını yükleyiniz. Ancak, kimlik fotoğrafı çalmak istediğiniz hesabın sahibine ait kimlik olmak zorundadır.

Tüm bu işlemlerin ardından instagramdan başvurunuzu onaylar ise size yeniden giriş yapabilmeniz için link gönderecek. Eğer hesabın gerçek sahibi olmadığınız anlaşılırsa bu işlemleri uygulayamazsınız. Bu aşamada işiniz tamamen şansa kalmaktadır.

Instagram Taklit Eden Kisiyi Sikayet Etme jpg
İnstagram Hesabı Çalma Yöntemi

İnstagram Hesabı Çalma Nasıl Anlaşılır?

İnstagram hesabı çalındığında hesabın gerçek sahibi hesaba giriş yaptığında ekranına hesabının güvende olmadığı bildirimi verilmektedir. O esnada kişi şifresini değiştirerek instagram güvenliğini sağlayabilir. Bu aşamada kişiden kullanıcı adı sorulmaktadır. Hesabı çalan kişi kullanıcı adını değiştirerek fotoğraf gibi diğer bilgileri kaldırdığında hesabı geri almak zorlaşacaktır. Bu yöntem ile öğrenemediniz ve instagramın çalındığından eminseniz ayarlar sekmesinden beğendiğiniz gönderilere bakarak en son yapılan işlem den hesabınıza başkasının girdiğini anlayabilirsiniz.

Hesap Çalmak İçin İnstagram İle İletişime Geçin

İnstagram ile iletişime geçtiğinizde şifreyi yenilemek için çeşitli yöntemler önerecektir. Önerilen yöntemlerden herhangi biri sizin için işe yaradığında istediğiniz hesabı çalabilirsiniz. Ancak, hesabını çalacağınız kişiyi size yönetilecek soruları ve bilgileri doğru cevaplayabilmek için iyi tanıyor olmanız gerekir. Yapılan bu işlem yasal değildir.

İnstagram ile Nasıl İletişime Geçilir?

Ayarlar sekmesinin altında yer alan yardım seçeneğine tıklayabilirsiniz. Yardım sekmesinden her sorun için seçenek bulunmaktadır. İletişim için ise sorun bildirmek için sorun bildire, herhangi bir probleminiz hakkında yardım almak için yardım merkezi ve destek taleplerine tıklayabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Çalma Geri Alma

Çalınan instagram hesabını geri alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Çalınan veya hacklenen Instagram hesabını geri almak için telefonda Instagram uygulamasını açınve oturum açmak için yardım al seçeneğine tıklayın.
 • Girişte sorun mu yaşıyorsunuz bölümünde açılan ekranda daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfa üzerinde Instagram’a kayıt olurken belirtmiş olduğunuz email adresinizi “Kaydolurken kullandığın e-posta adresi” bölümüne girilir.
 • Buradan kullanıcı hesabınıza uygun olan seçenekleri işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Hesabım başkasının eline geçti seçeneğine tıklayıp, en alttaki kutuya ek bilgilerinizi girebilirsiniz.

Sonrasında isteği gönder demeniz gerekiyor. Sonrasında artık yapabileceğiniz tek işlem beklemek olacaktır. Gönderilen isteğin sonucunda hesabınızı geri alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

İnstagram Hesap Çalma Suçu 2023

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu göre Bilişim Sistemine girme suçunu ele alan maddeye göre; bir bilişim sisteminin bir kısmına veya tamamına hukuka aykırı olarak giren ve şifre değiştirerek aktif olarak hesabı kullanmaya devam eden kişilere hapis cezası ve adli para cezası kesilmektedir.

Unutulan İnstagram Şifresi Nasıl Geri Alınır?

Instagram şifrenizi hatırlamıyorsanız, giriş ekranında Oturum açmak için yardım alın’a dokunun veya Instagram şifre hatırlatma bağlantısından yeni şifrenizi belirleyin.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.