Sosyal Medya

Instagram Beğenilen Gönderiler Nerede 2023 HEMEN ÖĞREN

Instagram’ı kullanan milyonlarca insan Instagram beğenilen gönderiler nerede, Instagram beğendiğim gönderileri silme, instagram neyi beğendiğini kapatma diye sorular oldukça soruluyor. Bir çok insan eskiden beğenmiş olduğu beğenileri tekrar görmek istedikleri için bu konuda araştırma yapmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere Instagram Beğenilen Gönderiler Nerede olduğundan bahsedeceğiz.

Instagram Beğenilen Gönderiler Nerede?

META‘nın 2023 yılında duyurmuş olduğu Instagram Beğendiğin gönderiler özelliği sayesinde insanlar artık geçmişten bugüne beğendikleri tüm gönderileri görebilmekteler. Bu özellik bir çok insanın işine yarayabilir. Eskiden beğendiği gönderileri merak eden biriyseniz Instagram beğenilen gönderiler nerede olduğunun cevabını aşağıdaki adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Öncelikle Instagram Uygulamasına giriyoruz.

 • Instagram uygulamasına girdikten sonra profilimizin bulunduğu sekmeye geliyoruz.
 • Daha sonra sağ üstte bulunan 3 çizgiye tıklıyoruz.
 • Tıkladıktan sonra karşımıza çıkan seçeneklerden “Hareketlerin” kısmına geliyoruz
Instagram begenilen gonderileri gorme 1
Instagram Beğenilen Gönderileri Görme Adımı 1
 • Açılan sayfada karşınıza gelen seçeneklerden “Etkileşimler” adlı yere tıklıyoruz.
Instagram begenilen gonderileri gorme 2 edited
Instagram Beğenilen Gönderileri Görme Adımı 2
 • Etkileşimlere tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yerde “Beğenmeler” adında yer bulunmaktadır.
Instagram begenilen gonderileri gorme 3
Instagram Beğenilen Gönderileri Görme Adımı 3

Buraya tıkladıktan sonra artık Instagram’da hesabınızın kurulduğu tarihten bu yana olan beğendiğiniz tüm gönderileri görebilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Filtreleme

Instagram’ın getirmiş olduğu beğenmeleri görme özelliğinin yanında ayrıca bu gönderileri filtrelemek için yeni seçenekler sundu. Bu özellikler sayesinde Instagram’da beğendiğiniz gönderileri hesaba ve tarihe olacak şekilde filtreleyebilirsiniz. Instagram beğendiğiniz gönderileri filtrelemek için aşağıda yazdıklarımızı yapabilirsiniz.

Beğenmelerinizi gördüğünüz sayfada sağ üstte bulunan “Sırala ve filtrele” seçeneğine tıklarsanız karşınıza 4 tane filtreleme seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneklerin her birinin ayrı bir özelliği bulunmaktadır.

Instagram begeniler nasil filtrelenir
Instagram Beğenilen Gönderileri Filtreleme Seçenekleri

Sırala seçeneği: Eğer bu seçeneğe tıklarsanız Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri “En yeniden en eskiye” veya “En eskiden en yeniye” şeklinde görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde Instagram hesabınızı ilk kurduğunuz zaman beğendiğiniz gönderileri daha kolay görebilirsiniz.

Yazar seçeneği: Bu seçenek sayesinde istediğiniz hesapları seçerek o hesaplardaki beğendiğiniz gönderileri görmek için yapılmış filtreleme özelliğidir. Yazara göre filtrele kısmından istediğiniz Instagram hesabını seçebilirsiniz.

Başlangıç ve Bitiş Tarihi Seçenekler: Bu kısım sayesinde kolaylıkla Instagram beğendiğim gönderileri görmek istediğiniz başlangıç tarihinden, bitiş tarihine kadar seçebilirsiniz. Başlangıç ve Bitiş tarihini istediğiniz gibi seçtikten sonra “Uygula” butonuna basarsanız o tarihler arası beğenmiş olduğunuz gönderileri görebilirsiniz.

Instagram DM Görüldü Yapmadan Okuma yöntemini öğrenmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Silme

Instagram beğendiğiniz gönderilerin bulunduğu sayfadaki geçmişte beğendiğiniz gönderileri kaldırabilirsiniz. Bu özellik sayesinde eskiden beğendiğiniz tüm gönderilerde bulunan beğenileri silebilirsiniz. Instagram beğendiğiniz gönderileri toplu silme yolu vardır. Instagram beğendiğin gönderileri silmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • İlk olarak “Beğenmeler” kısmına girin.
 • Girdikten sonra sağ üstte bulunan “Seç” seçeneğine basın.
 • Seçeneğe bastıktan sonra karşınıza beğendiğiniz gönderileri seçmeniz için bir bölüm açılacak.
 • Bu bölümden istediğiniz gönderilerin üstüne tıklayarak Instagram beğendiğiniz gönderilerde bulunan beğenileri silebilirsiniz
 • Silmek istediğiniz gönderileri seçtikten sonra ekranın aşağısında bulunan “Beğenmekten Vazgeç” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemler sonrasında önceden beğenip şimdi beğenmek istemediğiniz gönderileri silebilirsiniz.

Aman Dikkat! Eğer sevgiliniz varsa ve bu sayfayı açmanın yolunu biliyorsa onun sıkıntı çıkarabileceği beğendiğiniz gönderileri silmeyi unutmayın 🙂

Instagram Neyi Beğendiğini Kapatma 2023

Instagram neyi beğendiğimi kapatma yöntemi sayesinde instagramda beğendiğiniz gönderilerin diğer kullanıcılara görünmesini gizleyebilirsiniz. Eğer Instagram’da beğendiğiniz gönderileri başkalarının görmesini istemiyorsanız aşağıda vereceğimiz instagram neyi beğendiğini kapatma yöntemini öğrenebilirsiniz.

 • Öncelikle Instagram’da profil sayfanıza girin.
 • Daha sonra sağ üstte bulunan 3 çizgiye tıklayın.
 • Açılan yerden “Ayarlar” kısmına girin.
 • Karşınıza çıkan ekranda “Gizlilik” kısmına girin.
 • Gizlilik sayfasında bulunan “Gönderiler” adlı sayfaya tıklayın.
 • Girdikten sonra karşınıza “Beğenmeleri gizle” seçeneği çıkacaktır.

Böylelikle diğer hesapların gönderilerindeki beğenme sayıları gizlenecektir. Göstermiş olduğumuz yöntem sayesinde Instagram neyi beğendiğimi kapatabilirsiniz.

Instagram Beğendiğin Gönderiler Kayboldu Nerede?

Önceden de instagram beğendiğin gönderileri görebiliyorduk. Bu özellik önceden gelen bir özellikti. Hatta beğendiğin gönderiler sekmesi “Hesap” ekranının içindeydi. Buraya girerek kolaylıkla beğendiğin gönderiler kısmını bulabiliyorduk. Fakat META’nın son yapmış olduğu güncelleme sonrası Beğendiğin Gönderiler’in yeri değişti. Beğendiğin gönderiler yeri değişince bir çok insan instagram beğendiğin gönderiler kayboldu demeye başladılar. Beğendiğin Gönderiler yeri artık “Hareketlerin” sekmesinin içerisinde bulunmaktadır. Oraya girerek Beğendiğiniz gönderileri bulabilirsiniz.

Instagram Beğenilen Videoları Görme

Instagramda beğenilen videoları görmek istiyorsanız “Hareketlerin” sekmesinde bulunan beğendiğin gönderiler ekranına girerek beğenilen videoları görebilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum

Instagramda beğendiğiniz gönderileri göremiyorsanız Instagram uygulamasını güncellemelisiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra “Hareketlerin” kısmında beğendiğiniz gönderileri görebilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderiler PC

PC’de instagram beğendiğim gönderiler kısmını bulamayabilirsiniz. Bu yeni gelen özellik sadece mobil Instagram uygulamasında geçerlidir.

Instagram Beğendiğin Gönderiler iPhone

iPhone cihazınızda Beğendiğin gönderileri “Etkileşimler” sekmesinde bulabilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderiler Gizleme

Instagramda beğendiğiniz gönderilerinin gizlemek için “Ayarlar – Gizlilik – Gönderiler – Beğenmeleri Gizle” adımlarını uygulamalısınız.

Instagram Beğendiğim Fotoğrafları Kimler Görebilir?

Instagram’da bir fotoğrafı beğendiğinizi sadece takipçileriniz görebilir. Eğer beğendiğiniz fotoğraf herkese açıksa beğendiğinizi herkes görebilir.

Instagram Beğeni Gizleme

Instagram’ın 2 yıl önceki getirmiş olduğu güncelleme sayesinde istenilen gönderilerdeki beğeni sayıları kullanıcılar tarafından istedikleri zaman gizlenebilmektedir.

Instagram Beğenileri Neden Silinir?

Eğer instagram beğeniniz silindiyse bunun yaşanmasının sebebi beğenisi silinen hesabı daha önceden engellemiş olmanızdan kaynaklıdır. Hesap engellendiği zaman beğenmeler ve yorumlar silinebilir.

Beğeniyi geri çekince bildirim gider mi?

Eğer gönderiyi yanlışlıkla beğendiyseniz ve gönderinin sahibinin telefonundaki bildirimler açıksa beğeniyi geri çekseniz bile o an bildirim gönderilir. Beğeniyi geri çekseniz de bildirim gider.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.