Sosyal Medya

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Instagram akış yenilenemedi beyaz ekran alıyorsanız bu hata son dönemlerde birçok kullanıcının karşılaştığı bir durumdur. Platforma gelen güncellemeler ile birlikte bu sorun sıklıkla gündeme gelmektedir. Instagram akış yenilenemedi hatasının çözümleri bulunmaktadır.

Instagram’ı çok kullanmayan veya sosyal medya diline hakim olmayan kişiler, ‘’Instagram’da akış nedir?’’ merak etmektedir.

Instagram’da Akış Nedir?

Instagram akışı, takip ettiğiniz kullanıcılar veya önemsediğiniz şeyler ile bağlantı kurup paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir alandır. Instagram uygulamasını açtığınızda ya da akışınızı yenilediğinizde, ilginizi çekebilecek paylaşımlar akışın en üzerinde gösterilir. Hem takip ettiğiniz kullanıcıların hem de takipte olduğunuz konu etiketlerinin paylaşıldığı içerikleri görebilir, ilgi alanlarınıza yakın olan hesapları da görüntüleyebilirsiniz.

Peki, Instagram neden sürekli akış yenilenemedi diyor? İşte olası sebepler:

Instagram Neden Sürekli Akış Yenilenemedi Diyor?

Instagram akış yenilenemedi hatası veya Instagram akış yenilenemedi engeli ile karşılaşan kullanıcıların sorunu genellikle ana sayfanın yenilenememesinden kaynaklanmaktadır.

 • Instagram sunucuları çökmüş olabilir: Instagram akış yenilenemedi hatası platformun sunucularından kaynaklanabilir. Altyapı çalışmalarından ötürü sürekli olarak bu hatayı alıyor olabilirsiniz.
 • Telefon kaynaklı sorunlar: Instagram akış yenilenmedi diyor ve sorunu bulamıyorsanız, telefonunuzun arama geçmişini ve çerezleri silebilirsiniz. Telefonunuzun ön belleğini temizleyerek hatayı giderebilirsiniz.
 • Hatalı güncelleme: Sosyal medya uygulamalarına sık sık güncelleme gelmektedir. Bu güncellemeleri yaptıktan akış yenilemesi hatası görülebilir.
 • Bağlantınızda sorun olabilir: İnternet bağlantınızın olmaması ya da bağlantınızın zayıf olması, Instagram akışının yenilenememesine sebep olabilir. Bu yüzden bağlantı ayarlarınızı gözden geçirerek tekrar uygulamaya girip akış yenilemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram Akış Yenilemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram akış yenilenemedi hatası çözümü için aşağıda yer alan önerileri uygulayabilirsiniz:

 • Cihazınızın mobil verisini kapatarak internete WiFi ile bağlanmayı deneyebilirsiniz.
 • Telefonunuzdan Instagram uygulamasını silip baştan yükleyebilirsiniz.
 • DNS ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. yapabilirsiniz.
 • Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürüp uygulamayı geri yükleyebilirsiniz.
 • Sorunu Instagram’a bildirebilirsiniz.

Eğer Instagram kaynaklı bir sorun varsa, sizin herhangi bir uygulama yapmanıza gerek yoktur. Çünkü yapsanız dahi işe yaramayacaktır. Fakat sorun uygulama kaynaklı değil ise yukarıdaki önerileri deneyebilirsiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Android

Instagram akış yenilenemedi hatası Android cihazlarda da görülmektedir. Android telefonunuzda Instagram akış yenilenemedi hatası alıyorsanız, aşağıdaki ipuçlarına göz atabilirsiniz:

 • Ayarlara girerek kablosuz kısmından hangi WiFi ağına bağlıysanız uzun süre pencere açılana dek basılı tutun.
 • Daha sonra ‘’ağı değiştir’’ yazısına tıklayıp ‘’gelişmiş seçenekleri göster’’ diyerek IP ayarlarınızı statik yapın.
 • DNS ayarlarınızı 1 yerine 8.8.8.8 olarak, DNS2 yerine de 8.8.4.4 yazarak kaydedin.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak Instagram uygulamasını silip yeniden telefonunuza indirerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası iPhone

Instagram akış yenilenemedi hatası iPhone kullanıcılarının da karşılaştığı bir durumdur. Akış yenilenmesi hatası ile karşılaşan iOS kullanıcılarının yapması gerekenler şunlardır:

 • Ayarlar > WiFi > Bağlı olunan WiFi ağına girin
 • DNS yazan kısma 8.8.8.8. yazarak DNS adresinizi değiştirin

Sorunu gidermek için bu adımları uygulayabilir, dilerseniz uygulamayı silip tekrar cihazına yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram’da Yeni Gönderiler Gözükmüyor

Yaygın olarak karşılaşılan Instagram’da yeni gönderiler gözükmüyor hatası için bir takım çözüm yolları bulunmaktadır. Instagram sunucularından kaynaklı olarak bazı hatalar meydana gelebilmektedir.

 • Eğer sorun Instagram kaynaklı ise sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. O hata, uygulama geliştiricileri tarafından en yakın zamanda giderilecektir.
 • Ortada genel bir sorun yoksa ve hata sadece sizin cihazınızda var ise uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
 • İnternet bağlantınızı kontrol edip yeniden Instagram’a girerek akışı yenileyebilirsiniz.

Instagram’da Güncelleme: Yakında Fotoğraf Albümleri Oluşturulabilecek

Instagram sürekli güncellenen ve yenilikleri barındıran bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır ve her gün milyonlarca kişi bu platformda paylaşım yapmaktadır. Paylaşımların bu kadar sık olması ve sunucu yükü sebebiyle kimi zaman Instagram’da sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar ise güncellemeler ile giderilmeye çalışılmaktadır.

Paylaşımların sıklıkla yapılması, kullanıcıların akışta bu gönderileri kaçırmasına nende olmaktaydı. Instagram, bu probleme el atarak yeni akış sistemini kullanıcılara duyurmuştu. Bu akış sistemi Facebook ile benzer bir algoritmaya sahip. Kullanıcıların en çok beğendikleri paylaşımların ön planda tutulmasını amaçlayan bu yenilik, platform kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

Instagram Akış Düzeni Nasıl Değişecek?

Instagram akış düzeninde meydana gelecek değişimler oldukça merak ediliyor. Beklenilen yeni sistemin ise şu şekilde olacağı tahmin ediliyor:

 • Güncelleme ile birlikte ‘’yenileme tuşu’’ kullanıcılarla buluşacak. Bu buton ile platform kullanıcıları istedikleri zaman akışı yenileyebilecek ve kontrol onlarda olacak.
 • Yapılacak olan güncelleme ile her seferinde yenileme yapılıp gönderi başına gelinmesi sorununa da çözüm getirilmiş olacak.
 • Kronolojik akış düzeni de değişmelere gidecek.

Instagram Ana Sayfa Akışını Değiştirmek İçin Ne Yapmalı?

Instagram ana sayfa akışını değiştirme için tek yapmanız gereken sayfayı yenilemektir. Eğer akış yenilenmiyorsa internet bağlantınızı kontrol ederek internete bağlı olduğunuzdan emin olmalısınız.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.