Teknoloji

Gizli Numaradan Arayanı Bulma 2023 (Turkcell Vodafone Türk Telekom)

Turkcell, Vodafon veya Türk Telekom hattınızdan gizli numaradan aranmak çoğu kez rahatsız edici olabilmektedir. Günümüzde dolandırıcıların yoğun şekilde kullandığı gizli numaradan arama yöntemi, binlerce kişiyi çileden çıkarmaktadır. Ayrıca taciz ve tehdit amacıyla da çoğu kişi bu yönteme başvurmaktadır.  Gizli numaradan arayanı bulma yöntemi arıyorsanız önünüzdeki seçenekler şunlardır:

 • Geçmişe dönük fatura çıkarmak
 • Upcall uygulaması indirmek
 • #30# arama yöntemi
 • 11880 arama yöntemi
 • Savcılık şikayeti

Geçmişe Dönük Fatura Çıkarma

Sizi özel numaradan arayan birinin kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız ilk olarak başvuracağınız yöntem geçmişe dönük fatura çıkarmak olacaktır. Fatura detaylarında hangi numaradan ne zaman arandığınız görüntülenmektedir. Tek bilmeniz gereken özel numaranın siz hangi gün ve saatte aradığıdır. Buradaki önemli husus, geçmişe dönük faturalar 6 aya kadar saklanabilmektedir. Sizi arayan gizli numarayı öğrenmek için 6 ay içerisinde geçmişe dönük faturanıza bakabilirsiniz. Hangi operatörü kullanıyorsanız (Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone) fatura dökümünüze ulaşmak için o operatörün online işlemler menüsünden fatura detaylarından arayanı öğrenebilirsiniz.

Upcall Uygulaması ile Gizliden Arayanı Bulma

Turkcell operatörünü kullananlar için gizli numaradan arayanı bulma yöntemlerinden birisi de Upcall uygulamasıdır. Upcall uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra uygulama ayarlarını yaparak sizi arayan kişilere ulaşabilirsiniz. Konuşmak istemediğiniz spam aramaları telefonunuz çalarken çıkan uyarıyla önceden görebilirsiniz.

gizli numaradan arayani bulma
Gizli numaradan arayanı bulma yöntemi

Peki, Upcall uygulamasının cüreti ne kadar? Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Bir ayda 3 adet başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bilinmeyen numara sorgulama ücretsizdir. Daha fazla sorgulama yapmak isterseniz UpCall Dolu Dolu paketine ayda 2,99 TL’ye üye olarak satın alabilirsiniz. Bu pakette bir ayda 500 adet bilinmeyen numara sorgulaması yapılabilmektedir.

*#30# özel numara
Özel numara Bulma uygulaması

#30# Arama Yöntemi ile Gizli Numara Sorgulama

Özel numaradan arayanı bulma yöntemi #30# ile bu tuşlamaları yaparak sizi gizli numaradan arayanı öğrenebilirsiniz. Önceden #38# olan bu kod, günümüzde #30# olarak değiştirilmiştir.

11880 İle Arayanı Gizliden Bulma Yöntemi

Gizli numaradan arandığınızda rahatsız oluyor ve kimin aradığını öğrenmek istiyorsanız 11880’i arayıp bilgilerinizi vererek sizi arayan numaraları öğrenebilirsiniz. Tüm operatörlerin kullanabileceği bu yöntemde cep telefonu ve sabit hatlarda ücret 3,48 TL’dir.

Vodafone Hattı Gizli Numaralara Kapatma?

Gizli numaradan aranmak istemiyorsanız ve operatörünüz Vodafone ise özel numaraların sizi aramasını engelleyebilirsiniz. Bunun için önünüzde iki seçenek vardır:

 • GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj göndermek
 • 7046’yı arayıp sekreter menüsünden Vodafone hattınızı özel numaradan gelen aramalara kapatmak

Gizli numaradan gelen çağrıları açmak istediğinizde bu sefer GİZLİ KAPAT yazıp 7046’ya gönderebilir veya 7046’yı arayarak hattınızı özel numaraların aramsına izin verebilirsiniz.

Turkcell Gizliden Arayanları Engelleme

Gizli numaradan gelen aramalara ulaşılabilirliğinizi engellemek sizin elinizdedir. Turkcell kullanıcısı olarak gizli numaradan gelen tüm çağrıları engelleyebilirsiniz. *253# tuşladıktan sonra YES’e basarak servisten yararlanmaya başlayabilirsiniz. İsteğiniz aktif olunca gizli numaradan gelen aramalar telefonunuz çalmadan direkt reddedilir. Diğer bir yol ise 0532 532 0000 numarasını arayarak talebinizi iletmektir. 

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisi tüm Turkcell kullanıcıları için ücretsizdir. Eğer hattınızı tekrar gizli numaraların aramasına açmak istiyorsanız #253# tuşlayıp YES’e tuşlayarak servisi iptal edebilirsiniz.

Türk Telekom Gizliden Arayanı Bulma

Türk Telekom operatörünü kullanan müşteriler, Türk Telekom web sitesi üzerinden ‘’online işlemler’’ sekmesindeki ‘’servisler’’ kısmına gelerek operatör servislerinin altında bulunan ‘’gizli numara engelleme’’ menüsünden gelen özel numara çağrılarını engelleyebilirler.

Bilinmeyen numaradan arayanı bulma
Hemen Numara SORGULAMA ücretsiz

Gizli çağrıları engellemenin diğer yolu da *253# yazarak arama yapmaktır. Yaptığınız bu arama ile gizli numaralardan gelen çağrıları hattınıza kapatmış olacaksınız. Diğer yol ise *100# işlemidir. Türk Telekom gizli numara engelle aktivasyon işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yaparak gizli numara aramalarını engelleyebilirsiniz. Bu servislerin kullanımı Türk Telekom müşterilerine ücretsiz sunulmaktadır.

Bimcell Hattımı Gizliden Arayanlara Nasıl Kapatırım?

Bimcell hattınızda gizli numaralardan gelen aramaları engellemek için web üzerinden gizli numara engelle aktivasyon işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bimcell web sitesi üzerinden giriş yapıp gizli numara engelle aktivasyon işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Bimcell gizliden arayanı bulma uygulaması
Bimcell gizliden arayanı bulma

PttCell Hattını Gizli Aramalara Kapatma

Gizli numaralardan gelen çağrıları kapatmak için *253# yazarak arama yapmalısınız. Bu aramayı tuşladığınızda gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilir, hattınız gizli numara aramalarına kapalı ise de gizli numara aramalarına açabilirsiniz.

Gizli Numaradan Gelen Aramaları Savcılığa Şikâyet Edin

Hattınızın sürekli gizli numaradan aranmasından bıktıysanız, savcılığa şikâyet edebilirsiniz. Kullandığınız GSM operatörleri, aradığınız ve sizi arayan numaraları her zaman kayıt altına almaktadır. Şirketler, bu bilgileri mahkeme kararı olmadan sizinle paylaşmamaktadır. Gizli numaradan arayanı bulma yöntemlerini uygulayıp yine de arayanı bulamadıysanız savcılığa şikâyette bulunabilirsiniz. Şikâyet dilekçesi ile direkt savcılığa bulunacağınız talepte, gizli numaradan gelen çağrılardan rahatsız olduğunuzu bildirmeniz yeterli olmaktadır.

Savcılığa vereceğiniz şikâyet dilekçesi örneği şu şekildedir:

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Müşteki:

Adres:

Sanık: (Numara gizli ise faili meçhul yazın)

Suç Tarihi: (Bu kısma arama zamanlarını yazın)

İZAHI:

1.Ben evimde/işimde 05XX XXX XX XX kendi üzerime numaralı cep telefonunu kullanmaktayım.

2.Ev ve /veya cep telefonum, kimliği meçhul kişi veya kişilerce yukarıda belirtilen tarihler arasında sürekli aranmıştır.

3.Arayan kişi ilk zamanlarda hiç konuşmamakta ve telefonu bir süre açık tuttuktan sonra kapatmaktadır. Bu ailemi ve beni etkilemekte, bizleri psikolojik olarak yıpratmaktadır.

4.Yukarıda belirtilen gerekçeler ve hazırlık tahkikatı esnasında alınacak X operatörü (hangi operatörde iseniz) HTS ile Türk Telekom tarafından santral düzeneğinde yapılacak tespit sonucuna göre beni taciz eden kişi veya kişiler tespit edilerek haklarında ceza davası açılmasını talep etme gereği hâsıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda izah olunan nedenlerle;

Yukarıda numarası belirtilen telefonla ilgili olarak belirtilen suç tarihi aralığı için Turkcell/Vodafone/Avea( sizin telefon operatörünüzü yazınız hangisi ise)gerekli yazının yazılarak HTS raporlarının sonucuna ve Türk Telekom tarafından santral düzeneğinde yapılacak tespite göre sanık veya sanıklar hakkında kamu davası açılmasına kara verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. …./…./20..

Müşteki:

Adı Soyadı:

Kimlik Numarası:

İmzası:

İletişim Bilgileri:

Operatör servislerinde açık bulunan numara sorgulama hizmeti ile sorgulama yapılabilse de, gizliden arayan kişiler numaralarını herhangi bir operatörün erişimine açık bırakmazlar. Yine mobil uygulamalardan bazıları da veri tabanlarında bulunan numaralardan ücretsiz sorgulama yapabilmektedir. Ancak bu uygulamalara üye olduğunuzda numaranız ve kimliğiniz uygulamanın veritabanına kayıt edilebilir. Eğer sizi rahatsız eden gizli numara bu kaydı yapmış ise, bu yöntem sayesinde gizliden arayanı bulabilirsiniz.

Gizli Numara Bulma Android Uygulamaları

Uygulamaların hiçbiri ile sitemizin bağlantısı bulunmayıp, hiçbir şekilde taahhüdümüz yoktur. Aşağıda yer alan andorid gizli numara bulma uygulamalarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 • MiCaller- Bilinmeyen Numara Sorgula, Arayan Kim?
 • GPT Numaradan İsim – Bilinmeyen Numara Kim Arıyor
 • Dedektif – Bilinmeyen Numaraları Sorgulama
 • TürkCaller – Numara Sorgulama & Arayan Kimliği
 • Nuumara – Numara Sorgulama & Arayan Kim?
 • Kim Arıyor?
 • Arayan Kimliği ve Hoparlör
 • Numara Sorgulama Motoru – TürkContact Kim Arıyor?
 • Numara Sorgula – Bilinmeyen Numaralar
 • Numara Bankası
 • Numaradan İsim – Bilinmeyen Numara Kim Arıyor
 • GB Contact – Numara Sorgulama & Arayan Kim Arıyor?
 • Arayan Kim? – Ücretsiz Numara ve İsim Sorgulama
 • Arayan Kimliği ve Numara Bulucu
 • Gizli çağrı
 • Beni Arayan Kim
 • Arayan bilgisi: Arayan kimliği
 • Telefon Numarası Buluc
 • Önemli Numaralar
 • GFF Numaradan İsim – Bilinmeyen Numara Kim Arıyor
 • Number Locator – Mobile Caller Location
 • CV-Ücretsiz Numara Sorgulama-Kim Nasıl Kayıt Etmiş
 • Mega Numara Sorgulama&Kim Arıyor Arayan Bilinmeyen
 • CV Rehber Kayıt-Numara Sorgulama Arayan Kim Arıyor
 • MiCaller Lite- *Ücretsiz* Telefon Numarası Sorgula
 • Mobil Arayan Kimliği Bulucu ve Çağrı Engelleyici
 • Kim arar Arayan adı kimliği Güvenli çağrılar SMS
 • Arayanı Bil – Ücretsiz Numara Sorgulama Uygulaması
 • Numara Sorgulama – Telefon Numara Bulma
 • Ücretsiz Numara Sorgula – Arayanı Bil

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.