Yeni İş Fikirleri

Evden Yapılacak İşler 2022 (Evde Sermayesiz İşler)

Evden yapılacak işler ile ek kazanç elde etmek isteyen ev hanımları kadınlar için evde yapılacak işler sorularını internette çokça araştırmaktadırlar. Bununla birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını nedeniyle iş yerleri kapanan ya da ek gelir elde etmek isteyen birçok kişi evde yapılabilecek sermayesiz işlerin neler olduğunu merak etmektedir.

Bu yazımız ile evde yapılabilecek işler, evde ek iş ilanları, işkur’un evden iş imkanları gibi sorularınıza cevap bulabilir ve evde yapılacak işler listemiz ile evde yapılabilecek işler hakkında fikir edinebilirsiniz. Evde yapılacak işler listemiz aşağıdaki gibidir:

 • Paketleme işi yapmak
 • Anket doldurmak
 • Oda kiralamak
 • Ev yemekleri yapmak
 • Makale yazmak
 • Organik gıda üreticiliği yapmak
 • Hayvan bakıcılığı yapmak
 • Çocuk bakıcılığı yapmak
 • Kokulu ürünler yaparak satmak
 • Özel ders vermek
 • Sosyal medya danışmanlığı yapmak
 • Oyun oynayarak para kazanmak
 • Tercümanlık yapmak
 • Grafik tasarım yapmak
 • E-ticaret yapmak
 • Spotçuluk yapmak
 • Evde call center hizmeti vermek
 • Evde El İşleri

Paketleme İşi Yapmak

Evde paketleme işi yapmak, evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirlerinden birisidir. Paketleme işi ile evinizde çalışarak kazanç elde edebilirsiniz. Ülkemizde paketleme işi veren birçok fabrika ve firma bulunmaktadır. bu işletmeler ile iletişime geçerek veya çeşitli iş ilanlarının bulunduğu internet sitelerinde yer alan iş ilanlarına başvurarak kazanç elde edebilirsiniz. Evde paketleme yapabileceğiniz bazı ürünler ise şunlardır;

 • Kına
 • Maske
 • Toka
 • Kuruyemiş
 • Hediyelik eşya
 • Nikah şekeri
 • Kokulu sabun

Ve daha birçok farklı ürün paketlemesi yaparak para kazanabilirsiniz. Üstelik İşkur’un evden iş imkanları arasında da bu iş yer almaktadır. Size en yakın İşkur merkezine giderek konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Anket Doldurmak

Evde yapılabilecek işlerden birisi olan anket doldurma işi ile kazanç elde edebilirsiniz. İnternet üzerinde yer alan birçok anket sitesine üye olup anket doldurarak evde kazanç elde edebilirsiniz. Anket sitelerine kayıt işlemlerinin ardından paylaşmış olduğunuz mail adresinize gelen anketleri hızlı bir şekilde doldurmanız yeterli olacaktır. Anket başına 6 TL – 20 TL arasında bir ücret alabilirsiniz.  Anket siteleri aşağıdaki gibidir:

 • Pago TR
 • i -say TR
 • ySense
 • Marketagent TR

Oda Kiralama

Oda kiralama işi ile evinizde kullanmadığınız boş kalan bir odayı düzenleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Genel olarak tatil şehirlerinde büyük kazanç elde edilmesini sağlayan ve evde yapılabilecek sermayesiz işler arasında en çok tercih edilen bir yöntemdir. Çeşitli sosyal medya hesaplarınızdan, internet sitelerinde ilan vererek ya da el ilanlarını işlek yerlere asarak kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Oda kiralama işi ile aylık kazanç kiralaam durumlarına göre değişiklik    göstermektedir. Fakat ortalama olarak oda kiralama aylık kazanç 300 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

Ev Yemekleri Yapmak

Kadınlar için evde yapılacak işler arasında en çok tercih edilen işlerden birisi de ev yemekleri yapma işidir. Evinizde çeşitli yemek videoları ile kendinizi geliştirerek öncelikle küçük işler ile başlayabilir daha sonra işinizi büyütebilirsiniz. Ev yemekleri yaparak satışını gerçekleştirdiğinizi sosyal medya hesaplarınızdan yayınlayarak ya da yakınlarınıza söyleyerek küçük işler alabilir. Kendinizi geliştirerek daha sonra ev yemekleri yapan lokantalar ile anlaşarak kazanç elde edebilirsiniz. Ev yemekleri yaparak aylık kazanç ortalama olarak 1.500 TL – 3.500 TL arasında değişebilmektedir.

Makale Yazmak

Evde para kazanmanın yollarından birisi olan makale yazarlığı ile para kazanabilirsiniz. Uzman olduğunuz oyun, makyaj, bitkisel ilaçlar v.b herhangi bir konuda makale yazarak satışını yapabilirsiniz. İnternette bulunan r.10,makale hizmeti, yaz kazan gibi makale siteleri ile kelime sayısına göre kazanç elde edebilirsiniz. Bu siteler genel olarak kelime sayısına göre ücretlendirme yapmaktadır. 500 kelime ortalama 5 TL – 10 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Organik Gıda Üreticiliği Yapmak

Organik gıda üreticiliği yapmak evde ek iş imkanlarından biridir. Evinizin bahçesi bulunuyor ve organik ürün yetiştiriciliği için uygun ise bu işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Günümüzde satılan birçok ürün organik değildir. Bunun nedeni ile organik ürün bulmak bir hayli zor ve bulunan ürünlerinde fiyatları yüksek olabilmektedir.

Durum böyle olunca organik ürün yetiştiriciliği yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Organik ürün satan işletmeler ile anlaşarak veya pazarlarda kendi tezgahınızı açarak ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Organik olarak meyve, sebze, bal, reçel v.b birçok ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Organik gıda yetiştiriciliğinden ortalama kazancınız aylık yapılan ürünlerin satışlarına göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama olarak organik gıda yetiştiriciliği aylık kazanç 1.500 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.

Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Evden yapılacak iş fikirlerinden biride hayvan bakıcılığı yapmaktır. Hayvanlar ile iyi anlaşıyor ve hayvanları seviyorsanız bu işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Genel olarak büyükşehirlerde hayvan bakıcılarına duyulan ihtiyaç daha fazladır. Hayvan sahiplerinin acil şehir dışına çıkması, iş seyahatleri gibi acil durumlarda bakıcıya ihtiyaç duymaktadırlar.

Sizde sosyal medya hesaplarınızda veya işlek bölgelere el ilanları asarak kendinizi tanıtabilir ve hayvan severlerin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Hayvan bakıcılığı kazancı aylık ne kadar hayvana bakıldığına ve ne kadar süre bakıldığına göre değişmektedir. Hayvan bakıcılığı aylık kazancı ise 2.000 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

İŞKUR Evde İş İmkanlar Evde Çalışarak Para Kazanma yazımıza göz atabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Kadınlar için evde yapılacak işler arasında olan ve oldukça çok tercih edilmektedir. Çocuklar ile iyi anlaşıyor ve çocuklar ile ilgilenerek kaliteli zaman geçiriyorsanız bu işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Çocuklarla oyun oynamak ve kişisel bakımı dışında çeşitli gelişimsel özelliklerini destekleyen etkinlikler yaparak gelişimlerine destek olabilir ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu etkinlikleri yapmanız çocuk bakıcılığında tanınmanıza ve kazancınız artmasına neden olabilir. Çocuk bakıcılığı aylık kazancı ise çocuk sayısına ve günlük olarak geçirdiğiniz zamana göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak çocuk bakıcılığı aylık kazancı 2.000 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Sosyal medya hesaplarınızda veya işlek bölgelere el ilanları asarak kendinizi tanıtabilir ya da çevrenizde bulunan insanlara bu işi yaptığınızı söyleyerek ebeveynlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kokulu Ürünler Yaparak Satmak

Evden yapılabilecek işler arasında yer alan kokulu ürünler yaparak satmak oldukça tercih edilen bir iştir. Genel olarak evlerde ve ofislerde dekoratif amaçlı olarak kullanılan kokulu sabun ve kokulu taş yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Yapım aşamaları oldukça kolay olan bu ürünleri yaparken de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Üstelik bu ürünleri sosyal medya hesaplarınızdan satışını yaparak e-ticaret ile de kazanç elde edebilir veya bu ürünleri yapan bir işletme ile anlaşarak onlar için ürün hazırlayarak para kazanabilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Özel ders vermenin aylık kazancı 1.500 TL – 3.000 TL arasında değişebilmektedir. Evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri arasında bulunan özel ders verme fikri ile kazanç elde edebilirsiniz.  Bir derste uzman ve bu dersi birine anlatabilecek seviyedeyseniz  bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. Öncelikle bu işe tanıtımınızı yaparak başlamalısınız. Çevrenizde bulunan insanlara özel ders verdiğinizi söyleyebilir, sosyal medya hesaplarınızdan veya iş ilanlarının bulunduğu kariyer.net,yenibiris.com gibi sitelerden ilan vererek öğrencilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Birkaç velilin ve öğrencinin sizden memnun kalmasının ardından sürekli iş bulabilir, öğrenci sayınızı arttırarak elde ettiğiniz kazancı yükseltebilirsiniz. Günümüzde En çok tercih edilen özel ders branşları; İngilizce, matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi derslerdir.  Özel ders vererek aylık kazancınız öğrenci sayısına göre ve ders sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak

Sosyal medya platformlarının günümüzde artması ile sosyal medya hesaplarının yönetilmesi bir iş haline gelmektedir. Veri girişi yaparak para kazanma olarak da isimlendirilen bu iş ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Evden yapılabilecek sermayesiz iş fikirlerinden birisi olan sosyal medya danışmanlığı ile evinizde rahatça yapabileceğiniz işin görevleri genel olarak profil sayfasını güncel tutmak, günlük paylaşımlar yapmak, yayınlanması gereken içeriklerin hazırlanmasını sağlamak, yapılan paylaşımlara kullanıcılardan gelen yorumlara ve mesajlara anlık olarak cevap verilmesidir. Tabi bu verilen görevler anlaşılan işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda değişebilmektedir.

Sosyal medya danışmanlığı iş ilanlarını internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı aylık kazancı anlaşılan işletmeye göre ve verilen görevlere göre farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak sosyal medya danışmanlığı aylık kazancı 2.000 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Evinizde boş zamanlarınızda oyun oynayarak para kazanmak artık mümkün. Üstelik bu işi yaparken eğlenceli zamanda geçirebilirsiniz. Online oyun firmaları ile anlaşarak oyun içi ürün satışlarında veya geliştirdiğiniz hesabınızı satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Tercümanlık Yapmak

 Yabancı diliniz iyi ise ve bu konu da kendinize güveniyorsanız firmalar veya kişiler için tercümanlık hizmeti sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz. İş ilanlarına ise internette yer alan iş ilanları sitelerinde takip ederek, ulaşabilirsiniz. Firmalar ile anlaşarak online çevirmenlik de yapabilirsiniz. Tercümanlık yaparak elde edilen kazanç yapılan çevirmenlik işine göre değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak tercümanlık yapmak aylık kazancı 100 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

Grafik Tasarım Yaparak

Grafik tasarım konusunda uzmansanız ya da bu işe karşı bir ilginiz var ama yeterli bilginiz yok ise çeşitli kurslara giderek uzmanlaşabilirsiniz. Bununla birlikte uzmanlaştığınız bu işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz. İnternette yer alan ilan sitelerinden firmalara ulaşarak onların ihtiyaçları doğrultusunda grafik tasarımı yaparak para kazanabilirsiniz. Grafik tasarımı yapma aylık kazancı alınan işlere göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak grafik tasarım aylık kazancı 500 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-ticaret kazancı ortalama olarak günlük 100 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir. Evde yapılabilecek işlerden birisi de e-ticaret yapmaktır. Günümüzde internette üzerinden alışveriş yapımının artması nedeniyle e-ticaret yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

E-ticaret’e en çok satılan ürünlerden kitap, oyuncak, bilgisayar aksesuarları, çanta, kozmetik ürünleri, evcil hayvan ürünleri, tekstil ürünler v.b birçok ürün satarak kendinizi bu alanda geliştirerek satış yapabilirsiniz. E-ticaret yaparak elde edilen kazanç miktarı ay içerisinde satılan ürünlere göre değişebilmektedir.

Spotçuluk Yapmak

Evden para kazanma yollarından biri olan bu yöntem ile aylık kazancınız değişebilmektedir. Ortalama olarak spotçuluk yapmak aylık kazancı 500 TL – 4.500 TL arasında değişmektedir.

Spotçuluk yaparak kazanç elde etmek için öncelikle ikinci el eşya satılan internet sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Bu sitelere üye olduktan sonra sitelerde bulunan uygun fiyatlı ürünleri satın almalısınız. Satın alınan bu ürünleri kendi hesabınızda kar oranınızı da katarak aldığınız fiyattan daha yüksek bir fiyata satarak para kazanabilirsiniz. İlk satışlarınızda istenilen fiyatlarda satış gerçekleştiremeyebilir veya istenilen kar oranında satış yapamayabilirsiniz. Fakat bu konuda kendinizi geliştirerek çok satış ve pazarlık yöntemlerini öğrenerek kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Seslendirme Yapmak

Seslendirme yaparak aylık 2.500 TL – 4.000 TL arasında kazanç sağlamak mümkündür. Seslendirme yapmak evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirlerinden birisidir. Ses tonlamanız, diksiyonunuz güzel ve etkileyici ise işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli seslendirmeler yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Seslendirme yaparak elde edilen kazançlar genel olarak kelime sayısına göre yapılmaktadır.

İş ilanlarına evde ek iş ilanlarının bulunduğu sitelerden ulaşabilirsiniz.

Evde Ürün Fotoğrafları Çekmek

Evde ürün fotoğrafları çekmenin kazancı genel olarak 2.500 TL – 4.500 TL arasında değişmektedir. 

Evde para kazandıran hobiler arasında yer alan evde ürün fotoğrafları çekimi ile kazanç elde edebilirsiniz. Fotoğraf çekmek hobiniz ise bu iş tam size göredir. Bunun için bir profesyonel kameranız olması yeterlidir. İnternet üzerinden satış yapan işletmeler ile anlaşarak ürün fotoğraf çekim işleri alarak para kazanabilirsiniz. Ürün fotoğraf çekimi yapan kişinin az olması nedeniyle yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş ile elde edilen kazançlar anlaşılan firmaya göre farklılık göstermektedir.

Evde Call Center Hizmeti Vererek

Evde para kazandıran işler arasında yüksek kazanç elde etmenizi sağlayabilecek iş fikirlerinden biriside evde call center hizmeti vermektir. Bu iş için öncelikle iş ilanlarının bulunduğu siteler üzerinden call center ilanlarına başvuru yaparak firmalar ile anlaşmanızdır. Çağrı merkezleri ile anlaşmanız ardından telefon ile ürün satışı yapmanız yeterli olacaktır.

İşkur’un Evden İş İmkanları

İşkur’un evden iş imkanlarına ulaşmak için resmi internet sitesinde bulunan iş ilanlarına veya size en yakın işkur merkezine giderek bilgi edinebilirsiniz. Resmi internet sitesi üzerinde yer alan ilgili aramaları doldurarak verilen iş ilanlarını görebilir ve size uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu