Maddi Yardım

Doğalgaz Desteği Başvuruları Nasıl Yapılır? 2022 (e-Devlet Başvuru)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere doğalgaz desteği başvuruları yarın başlayacak ve ödemeler Mart ayının ikinci haftasından sonra yapılacak. Bakanlığın ihtiyaç sahibi hanelere doğalgaz ve kömür yardımı yapması için başvurular yarından itibaren başlayacak. Doğalgaz Desteği Başvuruları Nasıl Yapılır? içeriğimizde tüm detayları inceleyerek Doğalgaz Desteği başvurusu yapabilirsiniz.

Doğalgaz Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım başvurularının e-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılabileceğini belirtti.

Doğalgaz Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

Isıtma desteği ödemesini hakkı olan kişinin PTT aracılığı ile doğrudan kişinin hesabına yatırılacak. Kişi ödemesini faturasını alarak PTT’deki hakkı ile geri alacaktır.

Doğalgaz Desteği Ne Kadar?

Doğalgaz desteği illere göre farklılık gösterecek şekilde 450 TL ile 1.150 TL arasında bir destek sağlanacak. Ödemeler 2 eşit taksit ile yapılacak ve mart ekim aylarında yapılan kömür yardımı da buna benzer olarak yapılmıştı .

Isınma Desteği Bölgelere Göre Nasıl Farklılık Gösterecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Sağladığımız kömür yardımı kadar doğalgaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğalgaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğalgaz ücretine yardımcı olacağız. Normal şartlarda diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla ya da kart dağıtarak yardımda bulunduk. Burada fatura olduğu için ödeme noktalarıyla anlaşılır, faturayı biz mi yatırırız ya da biz mi vatandaşlara yatırırız daha netleşmedi. Ama biz bu hizmeti vatandaşımıza ulaştıracağız” dedi.

Doğalgaz Desteği Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Doğalgaz desteği başvuruları 18 Şubat 2022 tarihinde yapılmaya başlayacak.

Dogalgaz Destegi Odemeleri Yarin Basliyor
Doğalgaz Desteği Başvuruları Başlıyor.

Başvurular e-Devlet Üzerinden Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Baka Derya Yanık, doğalgaz destek ödemelerine ilişkin teknik çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, destekten yararlanmak isteyen hanelerin e-Devlet üzerinden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabileceğini belirtti.

Doğalgaz Yardımı Başvuru Formu 2022

Doğalgaz yardımlarının başvurular e-Devlet üzerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılacak. Başvuru formuna e-Devlet üzerinden ulaşarak doğalgaz yardımı almak isteyen vatandaşlar bilgilerini doldurabilirler.

Doğalgaz fatura yardımı için de e-Devlet kaydı olmayan kişiler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile kendilerine en yakın sosyal Hizmet Merkezlerine müracaat edebilecek. 2022 Yılında kömür fiyatları ne kadar oldu içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz Desteği Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Doğalgaz başvuruları e-Devlet Sosyal Yardım Başvuru Hizmet sekmesinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yapılmaktadır.

Doğalgaz Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Doğalgaz destekleri martın 2. haftasından itibaren ödenmeye başlayacak.

Yarımlar Ne Zaman Verilecek?

Destek 6 aylık kış dönemini kapsayacak. Ödemeler 2 eşit taksit ile yapılacak.

Doğalgaz Desteği Hangi Aylarda Yapılacak?

Doğalgaz desteği Mart ve Ekim Ayları arasında yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu