Sosyal Medya

Clubhouse’dan Para Kazanma Yöntemi 2023 (Kazanç Sağlayın)

Son zamanlarda popüler uygulamalar arasında yer alan Clubhouse uygulaması, sesli sohbetlerin yapıldığı, sohbet odalarının oluşturulduğu ve davetiyeyle girilen bir uygulamadır. Uygulamaya giriş yapabilmeniz için davetiye almanız gerekmektedir. Yalnızca Apple cihazların indirebildiği uygulamada, şimdilik davetiye sayısı her kullanıcı için ikidir. Canlı sohbet yayını yaptıkça ve sohbet odaları oluşturdukça kullanıcılara davetiye hakkı verilmektedir. Clubhouse’den gelen açıklamalara göre şirket online ödeme platformu olan Stripe ile anlaşmak için yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştirmektedir. Anlaşma sağlandığı takdirde Clubhouse bu anlaşmayla yayıncılara ödeme yapmaya başlayacak. Yapılan açıklamada ilk olarak bütün yayıncılara değil ödemeyi ufak bir gruba vereceğini duyurdu. Yapılan açıklamalara bakarsak clubhosu’de para kazanma dönemi resmen başlıyor.

Clubhouse Nasıl Para Kazanılır
Clubhouse para kazanma

2014 yılında piyasaya sürülen bu uygulamanın günümüzde popüler olmasının sebebi ise Elon Musk’ın attığı aşağıdaki tweettir.

Clubhouse para kazanmanın yolları
Clubhouse Uygulaması

Clubhouse uygulamasının genel bilgilerini inceleyecek olursak:

 • Uygulama dili: İngilizce
 • Boyut: 65,4 MB
 • Uyumluluk: iPhone: iOS 13.0 veya üstü; ipod touch: iOS 13.0 veya üstünü gerektirir.
 • Fiyat: Ücretsiz
 • Kategori: Sosyal ağ
 • Satıcı: Alpha Exploration Co.
 • Sürüm: 0.1.31
Clubhouse İndirme
Clubhouse

Clubhouse uygulamasına girişin sınırlı olması, insanlarda merak uyandırmıştır. Öyle ki davetiye bulmak için birçok kişi her yolu denemektedir. Krizi fırsata çevirenler ise sahip olduğu davetiyeyi internet üzerinden satışa çıkaranlardır. Clubhouse davetiyesi satın almak isteyenler çeşitli platformlardan satıcılara ulaşmaktadır.

Clubhouse Davetiye Satarak Para Kazanma
Clubhouse Davetiye Ücreti

Clubhouse davetiye fiyatları ise satıcıya göre değişebilmektedir.  75 TL’den 190 TL’ye kadar fiyatlar değişmektedir.

Clubhouse Davetiye kaç para
Clubhouse Davetiye Fiyatları

Görüldüğü üzere Clubhouse uygulaması üzerinden davetiye satarak para kazanılabilmektedir. Davetiye satmanın aksine başka bir yoldan da bahsedelim. Clubhouse’dan para kazanmak için geniş bir kitleye sahip olup sohbet odalarında reklam alabilirsiniz. Tıpkı Instagram uygulaması gibi olabileceği yönünde beklentileri olan Clubhouse’da ilk davetiyeye sahip olanlar ve şu anda uygulamayı aktif bir şekilde kullananlar ilerde yüksek miktarlar kazanabilirler.

Clubhouse Para Kazanma Başvurusu

Uygulama geliştirici şirketin yapmış olduğu açıklamada Clubhouse Creator First isimli bir program başlatıldığı belirtildi ve bu başlatılan program kapsamında 20 Clubhouse kullanıcısına para kazanma özelliği açılacağı söylendi. Bir form üzerinden bu özelliğin açılacağı platformda, para kazanma programında yer almak için başvuru formunu doldurmanız gerekecek.

Henüz program hakkında net bilgiler mevcut değil. Yalnızca Apple cihazlarına indirilebilen Clubhouse uygulamasının ilerleyen zamanlarda kullanıcılara ne gibi faydalarının olacağı ise merak konusu. Ücretli abonelik veya bilet satışı gibi eklentilerin olacağı beklenmekte. Uygulama geliştiricilerinin bu konularda test yaptığı söyleniyor.

Ücretsiz Clubhose Davetiyesi Nasıl Alınır?

Apple cihazınıza indirdiğiniz Clubhouse uygulamasına giriş için davetiyeye ihtiyacınız vardır. Uygulamaya üye olan bir arkadaşınız var ise size davetiye gönderebilir ve direkt o davetiye linki ile üye olabilirsiniz. Diğer bir yol ise üye olmak için uygulamaya giriş yapıp bekleme listesine geçebilirsiniz. Bekleme listesinde olduğunuzda, rehberinizdeki Clubhouse kullanıcılarına bildirim gider ve sizinle davetiye paylaşmak isteyen arkadaşlarınız olabilir.

Küçük bir hatırlatmada bulunmakta fayda var. Uygulamaya kimin davetiyesi ile katıldıysanız o kişinin adı sizin profilinizde yer alıyor. Bu yüzden kimden davetiye aldığınıza veya kime davetiye yollayacağınıza dikkat etmenizde fayda var. Eğer davet ettiğiniz kişi şikâyet almış ise hesap güvenliğiniz de tehlikeye girebilir. Kısaca, referans olduğunuz kişileri dikkatli seçin.

Clubhouse Nasıl Çalışır?

Uygulamada ister dinleyici ister moderatör olarak yer alabilirsiniz. Dinleyici olarak girdiyseniz,  ana sayfada açık olan odaları görebilir, merak ettiğiniz konuya dair odalara göz atabilirsiniz. Sohbet odalarına katıldığınızda oda moderatörlerine bildirim gitmekte ve katıldığınız görülmektedir. Odada, tüm oda moderatörlerini, moderatörlerin takipçilerini ve genel izleyici kitlesini görebilirsiniz. Eğer sohbet sırasında söz almak isterseniz sağ alt köşede bulunan el kaldırma işaretine tıklayabilirsiniz. Talebiniz onaylanırsa siz de görüşlerinizi aktarabilirsiniz. Odadan ayrılmak istediğinizde de ‘’Leave quietly’’ butonuna tıklayabilirsiniz.

Eğer yalnızca dinleyici olmak istemiyorsanız kendi odanızı açarak yayın yapabilirsiniz. Yayına farklı moderatörler de ekleyerek sohbete zenginlik katabilirsiniz. Yayın açmak için ana sayfanızda bulunan ‘’Start Room’’ sekmesine tıklayıp karşınıza çıkan 4 seçenekten birini seçmelisiniz. Seçenekler ise şu şekildedir:

 • Open: Herkesin katılabileceği oda türü
 • Social: Arkadaşlarınızın katılabileceği oda türü
 • Closed: Sadece davet ettiğiniz kullanıcıların katılabileceği oda türü
 • Kulüp adını sizin seçeceğiniz kulüp üyelerine özel oda türü

Oda seçimini tamamladıktan sonra ister tek moderatör siz olabilir, ister konuşma sırasında moderatör ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz konuşmacının tutumunu beğenmediğinizde odadan çıkartabilir, başka konuşmacıları sohbete alabilirsiniz.

Dipnot: Uygulamada ses veya ekran kaydı almayın. Clubhouse güvenlik önlemleri olarak bu eylemlerde bulunduğunuzu tespit ederse size uyarı gönderecektir. İşlemi tekrarlar iseniz hesabınız bloke olabilir.

Daha Fazla Göster

BU İÇERİKLER SİZE ÖZEL:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.