Kripto Bitcoin

Bitcoin Para Kazanma Yolları 2023 (Bitcoin Madenciliği)

Bitcoin Para Kazanma Yolları 2023 (Bitcoin Madenciliği): Bitcoin’in ortaya çıkmasından günümüze dek kripto para piyasası gelişme göstermiş, birçok katılımcının kullanmasıyla oldukça popüler hala gelmiştir. Kripto paralar içerisinde değeri hızla artan Bitcoin, yüksek kar elde etmenizi sağlayan kripto paradır. Bitcoin ile nasıl para kazanılır sorusu ise gün geçtikçe merak edilmektedir. Bitcoin ile para kazanmanın yolları bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda sıralanmıştır.

 • Bitcoin al-sat
 • Kripto para madenciliği
 • Bitcoin ile ödeme kabul etmek
 • Yatırım yapmak

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Dijital para yatırımında tecrübeli değilseniz ve bu piyasaya yeni girmişseniz, en uygun yöntem al sat yapmaktır. Risk almak istemiyorsanız başlangıçta düşük bir bütçe ile Bitcoin alım satımı yapabilirsiniz. Bitcoin almak için BTC platformlarından herhangi birine üye olarak bu platformlar aracılığı ile ister kredi kartı ister banka kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Daha sonra anlık olarak (tıpkı döviz kurları gibi) Bitcoin değerlerini takip edebilirsiniz. Bitcoin değeri istediğiniz kar oranına ulaştığında da satışı gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz de satmayıp uzun vadeli yatırım olarak da Bitcoin saklayabilirsiniz.

Kripto Para Madencisi Olmak

Para kazanmanın bir diğer yöntemi de kripto para madenciliğidir. Kripto para madenciliğinin birçok yöntemi vardır. BTC madenciliğinden biraz bahsedelim:

En basit anlamda Bitcoinleri, sayısal problemlerin çözümü olarak düşünecek olursak, rakamlar dizisini tamamlayan rakamlar toplam olarak piyasadaki Bitcoinleri oluşturur. Rakamlar dizisini blok zincir olarak adlandırırsak, zinciri tamamlamak için her bir sayı dizisinin bulunması ve bunun için bazı problemlerin çözülmesi gerekmektedir. Bitcoin madencileri, bu matematiksel problemleri çözüp zinciri tamamlayarak olan BTC’leri bulup dijital paraların sahibi olabilmektedir.

Burada önemli olan bir husus, matematiksel problemleri çözmek ve sayı dizinleri yaratmak için gelişmiş cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu cihazlar, sizin yerinize sürekli çalışmaktadır ve cihazlar rakam kombinasyonları denemektedir. Onlarca rakamı dakikada deneyebilen bu cihazlar sizin için Bitcoin bulurlar. Gelişmiş cihazlar sayesinde Bitcoin madencisi olmanız mümkündür.

Fakat büyük bir yatırım yapma niyetinde değilseniz, gelişmiş cihazları almak yerine bulut madenciliği yapabilirsiniz. Genellikle kripto para piyasasına yeni başlayanlara bu yöntem tavsiye edilmektedir. Bulut madenciliğinde, Bitcoin madenciliği yapan cihazlara sahip şirketlerden sanal olarak cihaz kiralayarak, makineyi sizin için çalıştırmalarını talep ediyorsunuz. Bu işlemde harcanan elektrik vb. maliyetler kazandığınız miktardan düşülerek hesabınıza yatırılıyor. Bulut madenciliğinin avantajı, ekstra gelişmiş cihazlar için yatırım yapmıyorsunuz ve riski en aza indirebiliyorsunuz.

Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmek

Freelance çalışanlardan 5 $ karşılığında bireylerin hizmet aldığı site olan Fiverr’ın konseptini Bitcoin’e uyarlamak mümkündür. Bu yöntem için yapmanız gerekenler ise;

 • Yeteneklerinizi keşfedin: İyi olduğunuz bir beceri bularak para kazanmanın bir yolunu bulun. Dijital pazarlama, photoshop, yazarlık vb. gibi birçok iş kolunu yapabilirsiniz.
 • Kripto para birimi cüzdanı oluşturun: Kriptonuzun güvenliği için kripto para birimi cüzdanı şarttır.
 • Ödeme almak için bir yol bulun: Online mağazalar veya forumlar gibi birçok yerden kripto para birimi ile ödeme kabul edebileceğiniz yollar bulun.

Yatırım Yapmak

Şirketlere, hisse senetlerine veya start-up’lara yatırım yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Dijital para piyasasında start-up’lar oldukça popülerdir. Gereken araştırmaları yapıp bir sonraki kazançlı yatırımı bulup ilerde yüksek kar sağlayarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin ya da blockchain gelişimiyle yakından ilgilenen şirketler de başka bir yatırım tercihidir. Bunun için çalışma etiklerini, tanıtım yazılarını, istatistikleri iyi araştırmanız gerekmektedir.

Bedava Bitcoin Kazanmak

Bitcoin kazanmak için birçok kripto para meraklısı arayış içindedir. Bitcoin kazanmanın birçok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bazıları ise şunlardır:

 • Çalışarak Bitcoin kazanmak
 • Ticaret yaparak Bitcoin kazanmak
 • Kredi verip BTC kazanmak
 • Yardım ederek Bitcoin kazanmak
 • Bitcoin muslukları

Çalışarak Bitcoin Kazanmak

Bitcoin için çalışmak, BTC kazanmanın yasal yollarından biridir. Mesleğinize uygun hizmet verdiğinizde size Bitcoin sunan platformlar bulunmaktadır. İşte bu sitelerden bazıları:

Ticaret Yaparak BTC Kazanmak

Ticaret yaparak Bitcoin kazanmak için yapmanız gereken, fiyatı ucuzken çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapıp daha sonra değeri artınca satışa çıkarmaktır. Çeşitli borsalardan dilediğinizi seçerek satın alım işlemlerini yapabilirsiniz. Ticaret için sıklıkla kullanılan iki site vardır. Bunlar:

Kredi Vererek Bitcoin Kazanmak

Elinizdeki Bitcoinleri ödünç vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için Bitcoin ödünç verme platformları bulunmaktadır. Bunlar:

Burada dikkat etmeni gereken, borç verme alanları değiştiği için borç vereceğiniz kişiyi dikkatli seçmeniz gerekmektedir.

Yardım Ederek Bitcoin Kazanmak

Bitcoin kazanmanın bir yolu da insanlara yardım etmektir. Araştırma konusunda iyiyseniz, BTC kazanma şansınız oldukça yüksektir. Örneğin Bitfortip sitesi, insanlara ipucu vererek yardım ettiğinizde Bitcoin ile ödeme yapan bir platformdur. Herkes herhangi bir şeyi bu platformda isteyebilmektedir ve cevap karşılığında BTC verilmektedir.

Bitcoin Muslukları

Tıpkı bildiğiniz musluklarda olduğu gibi, tam kapatılmadığında musluktan su damlayacağını biliyorsunuz ve burada da su yerine ‘’Bitcoin’’ karşınıza çıkmaktadır. Bitcoin muslukları, oyun oynama, reklam tıklama ya da video izleme gibi birçok önemli görevleri yerine getirmenizle çalışmaktadır. Bitcoin musluklarına örnekler şunlardır:

 • Bittube: Bitcoin muslukları arasında Bittube vardır. Bu platformda video izleyerek kripto para kazanabilirsiniz.
 • Cointiply: Bu sitede video izleyerek, reklamlara tıklayarak veya oyunlar oynayarak Bitcoin kazanabilirsiniz.
 • Freebitco.in: Farklı oyunlar ile elinizdeki kripto parayı katlama imkanı sunan bu sitede, BTC’ler her 60 dakikada 1 alınabilecek biçimde ayarlanmıştır. Sitede zaman zaman çekilişler de düzenlenmektedir ve bu sayede bedava BTC kazanabilirsiniz.
 • BonusBitcoin.co: Kısa süre içinde BTC ödülü kazanmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı site olan BonusBitcoin.co, her 15 dakikada bir kazanç sağlamanıza olanak tanır. Ayrıca her gün düzenli olarak siteye giriş yaparsanız %5 bonus elde edebilirsiniz.
 • Daily Free Bits: 60 dakikada bir açılan musluk sayesinde Bitcoin kazanabileceğiniz Daily Free Bits üzerinden arkadaşlarınızı da davet ederek BTC kazanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi kapatarak giriş yapabilirsiniz.