Gündem

Bayram Tatili Uzatıldı mı! Türkiye’nin Gözü Son Dakika Açıklamasında!

Milyonların gözü bayram duyurusu için son dakika açıklamasında. Çalışan vatandaşlar ve öğrencileri yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 2 Mayıs Pazartesi gününe denk geliyor. Normalde 3 gün süren tatil, Perşembe ve Cuma ile birleştirilirse milyonlarca vatandaş 9 gün tatil yapacak. Yine de bayram tatili uzadı mı, kaç gün, 9 gün, ne zaman? Soruları günün öne çıkan konuları arasında yerini aldı. Bayram tatili ile ilgili son dakika açıklamasının bugün yapılması beklenen Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından netleştirilmesi bekleniyor.

Ramazan Bayramı Kaç Gün?

1 Mayıs Pazar günü arife olarak başlayan Ramazan Bayramı, 4 gün boyunca sürecek. 4 Mayıs 2022 Çarşamba günü Ramazan Bayramı son bulacak

Bayram Tatili Kaç Gün?

Şu ana kadar bir açıklama gelmediği için bayram tatilini 3,5 gün olduğunu kabul edebiliriz. Aslında 29 Nisan cumartesi yani hafta sonu ile birleştirilirse tatil 5 güne kadar uzayabiliyor.

Bayram Tatili 9 Gün mü Olacak?

Vatandaşlar Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Bakanlıklardan herhangi bir açıklama gelmediği için şu anlık bayram tatili 3,5 gün olarak kabul ediliyor. Açıklama geldiğinde sizinle paylaşmış olacağız.

Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlarla bir araya geleceği ve önemli kararların alınacağı Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın öğleden sonra toplanacak. Kabine önemli başlıklarla toplanıyor.

Kritik toplantıya ve masadaki başlıklara ilişkin detaylar şöyle:

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının gündeminde bayram tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı ve iç-dış politikaya dair önemli konuların değerlendirmesi yapılacak. Ramazan bayramı tatili 3 gün sürecek ancak perşembe ve cuma günleri de eklenerek 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağına ilişkin karar toplantının ardından açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu