Gündem

Abb’den Ramazan Bereketi: Başkent Marketlerde Kuşbaşı Ve Kıyma Uygun Fiyattan Satılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik uygulamalarıyla vatandaşların hem sağlıklı hem de uygun fiyatlı beslenebilmesini amaçlıyor. Halk Ekmek Fabrikası bu kapsamda Ramazan ayı boyunca Başkent Marketlerde uygun fiyata kuşbaşı ve kıyma satışı yapma kararı aldı. Uygulama 1 Nisan’dan itibaren başlayacak.

1 Nisandan İtibaren Başlıyor

Ankara’daki üretici kooperatiflerinden temin edilecek sağlıklı, kaliteli, hijyenik ve güvenilir etlerden hazırlanan kuşbaşı ve kıyma etler 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren Başkent Marketleri ve Fabrika Satış Mağazaları’nda yarım ve bir kilogramlık ambalajlarda uygun fiyatlarla satışa sunulacak.

Uygulama Ramazan Ayı Boyunca Devam Edecek

Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski, Ramazan ayı boyunca 6 Başkent Market Şubesi ve 3 Fabrika Satış Mağazasında kuşbaşı ve kıymanın uygun fiyatlarla satılacağını duyurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ocak ayında sosyal yardım alan ailelere yönelik başlattığı ‘et desteği’nin ardından, GİMAT, Batıkent, Etimesgut, Mamak, Kızılay ve ASKİ Başkent Market şubeleri ile Gökkuşağı, Mithatpaşa ve ABB Fabrika Satış Mağazaları tüm Ankaralıların, uygun fiyatlı et satın alın. Hedeflediklerini belirten Eski, şu bilgileri verdi:

“ Halk Ekmek Fabrikası ve Başkent Marketler olarak Ramazan ayı boyunca hemşehrilerimizin en uygun fiyatlardan kuşbaşı ve kıyma temin etmeleri için hazırlıklarımızı tamamladık. Etlerimizi Ankara’nın çevre ilçelerindeki üretici kooperatiflerinden tedarik edeceğiz. Ankara’daki kooperatiflerden temin ettiğimiz etlerin tedarik, kesim ve satışa sunma sürecini bizzat kadrolu veteriner hekimimiz ve ziraat mühendisi zooteknistimiz yakından takip edecek. Analizlerini yaptırdığımız etlerden hazırlanacak kuşbaşı ve kıymaları, Başkent Marketlerimiz ile Fabrika Satış Mağazalarımızdaki reyonlarda en uygun fiyatla halkımıza satacağız.”

Başkent Marketlerin Sayısı Artacak

Başkent Marketler aracılığıyla hayvancılık ve tarımla uğraşan Ankaralı yerel üreticiler ile tüketiciler arasında tedarik zinciri kurduklarını belirten Eski, şunları kaydetti:

“ Mansur Yavaş Başkanımızın en büyük hayali Ankara kırsalında tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçileri ve üreticileri kalkındırmak. Biz de Mansur Yavaş Başkanımızın, ‘Benim en büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek, kırsalda işsizliği azaltmak’ vaadini gerçekleştirmek için Başkent Market uygulamasını hayata geçirdik. Kırsal Kalkınma Projesi olan Başkent Marketler hem üreticilerin hem de tüketicilerin yüzünü güldürdü. Aracıları ve komisyoncuları ortadan kaldırdığımız için her iki taraf da kazandı. İlk şubesini 29 Nisan 2020’de Etimesgut’ta açtığımız Başkent Market projesi sayesinde bugüne kadar 23’ü Ankara’dan olmak üzere ülke çapındaki 55 üretici kooperatif ve birlikten bin 234 kalem yöresel ürün satın aldık. Aralarında kadınlarımızın da kurucusu olduğu tüm üretici kooperatifleri ve birliklerine son iki yıl içerisinde yaklaşık 152 milyon TL’lik ödeme yaparak onlara ekonomik katkı da sağladık. Önümüzdeki günlerde Başkent Market şubelerinin sayısını daha da artırarak hizmet ağını genişletmeyi öngörüyoruz.”

Halk Ekmek Fabrikası, doğal ve yerel ürünlerin yanı sıra uygun fiyatlı et ürünlerini iftar sofralarında buluşturmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu